Forum

Kuchenne porady

Zagniatanie ciasta w maszynie do chleba

  • Autor: gabi99 Data: 2009-12-11 13:14:07

    Mam pytanko do posiadających automat do chleba.Czy ktos wyrabia zwykłe ciasto np kruche,czy na pierogi w tej maszynie .Który to ma byc program?Ostatnio próbowałam ciasto na pierniczki i nie za bardzo wyrobiło.Ale tak dokladnie to nie wiedziałam którym programem to się wyrabia.Wyrabiałam 9 DOUCH.tak jest u mnie mam Zelmera.jest dalej program do ciasta  ale tam sier wyrabia i piecze od razu,Moze ktos wie i mi pomoże mam automat od niedawna i diopiero sie uczę.Tym programem 9DOUCH wyrabiam ale ciasto drożdzowe i od razu tam rośnie a już pieke w piekarniku,ale czy to tez jest do zwykłego ciasta nie tylko drożdzowego to juz tak do końca nie wiem.Gdy ktos wie to bardzo prosze o odpowiedz z góry dzieki.

  • Autor: skopolendra Data: 2009-12-11 15:05:38

    Ja mam Biffinex.Jest tam program do ciasta drozdzowego trwa 1,5 godziny.Wyrabia ciasto i podgrzewa.Jak nie chce zeby ciasto roslo w automacie ustawiam na program do makaronu, u mnie to sie nazywa "nudelteig" trwa 15 minut.Tu mozna wyrobic ciasto na makaron,pierogi,praktycznie wszystkie jednak nie polecalabym wyrabiania kruchego ciasta.Ja kruche ciasto wkladam do robota z nozem do siekania i ustawiam na najwyzsze obtroty,Jak juz prawie sie polaczy,wyjmuje,chwile zagniatam(tylko tyle zeby sie skleilo) i gotowe.Ma to te zalete ze kruche ciasto nie lubi ciepla naszych rak a maszyna go nie ma.Wracajac do automatu: czasem jak ciasto jest dosc suche nie polaczy sie dobrze przy jednorazowym trybie wyrabiania.Ja wlaczam drugi raz ale dogniatam recznie.Todzieje sie jednak niezwykle rzadko.Pozdrawiam

  • Autor: Shanna Data: 2009-12-13 15:34:14

    Ja wyrabiam prawie wszystkie ciasta. Ustawiam program na zwykly chleb. Wyrabianie wraz z garowaniem trwa ok. 10 min. Potem ciasto wykladam i jesli jest taka potrzeba wyrobie recznie, ale zwykle nie musze.

Przejdź do pełnej wersji serwisu