Forum

Zdrowie i uroda

ciśnienie

  • Autor: MARTA84 Data: 2009-12-17 19:41:55

    Znowu do was musze sie odezwac czy znacie jakis domowy sposób na zbicie cisnienie bo wczoraj  na badaniu okazało sie ze mam 150 na 90lekarz    powiedził ze jak na ciaze to wysokie  jestem w 36 tygodniu przepisał mi lek Dopegyt  i kazał mi brac 2 razy dziennie i kontrolowac cisnienie jednak nie spada nic  boje sie o malenstwo  kazał dzwonic  jak by sie cos działo ale  słyszałąm ze na zbicie to  aronia  ,czarna porzeczka i dania bez soli mniej wody a wy co sadzicie nie chce wyladowac przed swietami w szpitalu

  • Autor: Regi Data: 2009-12-17 19:52:35

    Są krople zawierające jemiołę, które ponoć regulują ciśnienie ale nie wiem czy może je używać kobieta w ciąży. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

  • Autor: aloalo Data: 2009-12-17 20:02:29

    Maślanka obniża ciśnienie. Życzę zdrówka!

  • Autor: Beata500 Data: 2009-12-17 20:03:02

    Musisz uważać,bo ja przy ciśnieniu 160 ,nie pamiętam na ile,zostałam skierowana do szpitala z rozpoznaniem gestozy-zatrucie ciążowe.Co prawda okazało się,że nie było tego zatrucia,ale musisz uważać.Pamiętam,że oprócz ciśnienia,wskazaniem do hospitalizacji była opuchlizna nóg.

  • Autor: as Data: 2009-12-17 20:11:02

    Czosnek obniża ciśnienie.

  • Autor: Czeslaw Data: 2009-12-18 02:27:47

    Cebula też.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2009-12-18 08:32:10

    Przede wszystkim mało soli i dużo ruchu na świeżym powietrzu!
    To są często niedoceniane ważne podstawy!
    Przerabiałem to osobiście po paskudnym zawale, który zdiagnozowano dopiero po 60 godzinach.

    Do tego żdnego czerwonego mięsa. (wołowina, dziczyzna)
    W większości czarny chleb, dużo surowych jarzyn i absolutna redukcja masła do minimum.
    Dodatkowo pomaga herbatka z pokrzywy.

  • Autor: alman Data: 2009-12-18 08:44:51

    wiem o soku z aronii /pije mój mąż i mąż koleżanki z dobrym skutkiem/ oraz o czosnku
    nie słyszałam o maślance, zaraz biegnę do sklepu i wypróbuj, bo coś czuję, że już drugi dzień mam wysokie /nie mierzę na wszelki wypadek, ale to czuję w głowie/

  • Autor: lubczyk69 Data: 2009-12-18 09:35:29

    Sok ze świeżej pokrzywy działa natychmiast. Tylko skąd w grudniu wytrzasnąć świeżą pokrzywę?

  • Autor: BlackOnion Data: 2009-12-18 09:49:53

    Moim skromnym zdaniem, to trzeba do lekarza.
    Leczenie się samemu będąc w ciąży jest chyba trochę nieroztropne.
    A jak już koniecznie chcesz sama, to dobrze studiuj ulotki leków - czy można je w ciąży stosować. Mimo wszystko polecam lekarza.....
    No i oczywiście to co lubczyk69 napisał - spacery i dieta...

  • Autor: alman Data: 2009-12-18 17:02:44

    przecież pisała o wizycie u lekarza w 1 poscie

  • Autor: anna702 Data: 2009-12-18 18:47:39

    Nie wolno bagatelizowac nadcisnienia w ciazy...u nas przepisuje sie plastry, ktore nosi sie na ramieniu, jesli tabletki nie dzialaja, lub plastry + tabletki. zadzwon do lekarza byc moze musi zwiekszyc dawke leku, nie licz na domowe sposoby. Ogranicz jednak wszelkie wedliny, parowki, kostke rosolowa oprocz dodawania soli do potraw, a jesli juz to sol na samym koncu gotowania. Czosnek obniza cisnienie, ale nie wiem czy w Twoim przypadku te metody dzialaja...o ile dobrze pamietam to masz rowniez podwyzszony poziom cukru. Skontaktuj sie z lekarzem. Zycze zdrowka :)

  • Autor: Shanna Data: 2009-12-18 19:19:28

    Jesli wysokie cisnienie jest spowodowane ciaza to raczej nie zbijesz go niczym innym - samo spadnie jak urodzisz. 
    Ja w obu ciazach mialam bardzo wysokie cisienie, tez bralam dopegyt i nie pomagal. Skonczylo sie cesarka.
    Obserwuj sie bardzo dokladnie (czy nie puchna ci rece, nogi, twarz) i mierz cisnienie. W razie czego poinformuj lekarza i bez wahania jedz do szpitala. 36 tc to juz prawie finisz. Dzieciatko bedzie zdrowe. Moje urodzily sie na poczatku 35 i nic im nie jest.

  • Autor: AniulaM Data: 2018-09-03 12:33:18

    Moja najlepsza przyjaciółka ma nadciśnienie w ciąży i bardzo się boi, jest to jej pierwsza ciążą. Bardzo chcę ją uspokoić i pomóc..ale do końca nie wiem jak. Myślałam o naturalnych specyfikach na nadciśnienie, co o tym sądzicie?

  • Autor: mggi63 Data: 2018-09-03 14:52:12

    Nalezy zapytac lekarzq ci sadzi i zazywaniu w ciazy wszelkich specyfikow nawet ziol.Takie rady to nie na forum kulinarnym.

Przejdź do pełnej wersji serwisu