Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

ziola

  • Autor: kamila258 Data: 2009-12-30 02:30:48

    Bardzo chcialabym uprawiac ziola na wlasny uzytek. Nie mam ogrodka, dlatego zastanawiam sie nad kupnem specjalnej donicy, takiej z kilkoma miejscami na rozne ziola. Mam pytania: czy ktos uzywa tego typu donicy? Jak sie sprawdza? Czy ziola wysiewa sie czy sadzi? I co zima - czy ziola przetrwaja w domu?
    Bardzo prosze o pomoc.

  • Autor: jolka60 Data: 2009-12-30 04:54:42

    Kamilo,ziola mozesz uprawiac w domu przez caly rok.Ustawione w ladnej donicy(ja wysiewam w kilku mniejszych)beda ozdoba,podobnie jak kwiaty.Sposob uprawy zalezy od gatunku.Wpisz w wyszukiwarke nazwe konkretnej rosliny,dopisz''uprawa''i znajdziesz wszystko,co Cie interesuje.Najpierw oczywiscie trzeba wysiac.Pozniej niektore sie pikuje,czyli rozsadza,inne nie.Zbyt dlugo trwaloby,gdyby wszystko tu opisywac,sama korzystam z porad-ksiazkowych i internetowych.W przyszlym tygodniu rowniez wysieje :bazylie,majeranek,tymianek i jeszcze jakies,ktore mi zostaly(nie probowalam uprawiac czosnku niedzwiedziego,ale chyba warto).Zycze udanych ''plonow''.

  • Autor: Maddalena Data: 2009-12-30 09:37:05

    Kamilo, konkretnie co do tej donnicy: osobiscie nie nie zdecydowalam sie na taka, po obserwacji "plantacji" ziol u kolezanki. Otoz te boczne "naczynia" sa dosc male, a ziola lubia sie rozrastac i maja tam za malo miejsca. Ja kupilam sobie wielka gliniana donnice z Ikei i tam moje ziola mialy miejsce poszalec. Mam od kilku lat miete, szalwie, rozmaryn, pietruche i bazylie. Mieta i szalwia rosna obficie jak chwasty:) Jednego roku zostawilam donnice na balkonie na zime, bo nie chcialo mi sie jej znosic do piwnicy, bo jest bardzo ciezka i na wiosne zaczelam podlewac i ´szalwia, mieta, pietrucha zaczely rosnac bardzo szybko. Z tym, ze ta zima byla bardzo lagodna, mysle, ze podczas aktualanych mrozow ten numer by nie przeszedl. Pozdrawiam!

Przejdź do pełnej wersji serwisu