Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Garnki do 200 zł

  • Autor: aleczka Data: 2010-01-11 13:45:59

    witajcie-czy jest szansa ,że kupię garnki do kwoty 200 zł,a po roku dno mi w nich nieodpadnie??w obecnych już odstaje:-(

  • Autor: as Data: 2010-01-11 13:52:30

    ile tych garnków chcesz za tak a kwotę kupić. Moje najnowsze garnki maja kilka lub kilkanaście lat i nic się z nimi nie dzieje. Są to zwykłe emaliowane garnki lub takie metalowe ze szklaną pokrywka.

  • Autor: aleczka Data: 2010-01-11 14:34:53

    no wiem ..ze 6 sztuk?te co am kupione były na szybko za 50 zł i juz się kończą:-(niestety modne tefale to zaduży wydatek;:-(

  • Autor: ekkore Data: 2010-01-11 14:50:04

    A nie lepiej sobie kupić na sztuki - rozłożyć to na dłuższy czas, może wyjdzie drożej, ale będziesz miała takie jak Ci potrzeba. W komplecie czasami są takie, z których nigdy sie nie korzysta  -albo za duży, albo za mały, albo bezsensowana patelnia.

    Za 200 podejrzewam, że nie kupisz nic innego niż za 50. tanie marketowe przeważnie nie maja garnków z wyższej połki, natomiast z markowych to w tej cenie zaczynają się odpowiedniki tych za 50 zł.

    Ja sama mam bergnera, kupowany na sztuki - nei był najtańszy. I jestem, i nie jestem zadowolona. Jeżeli idzie o komfort gotowania to bardzo - nie przypala się, nie przywiera. Z racji grubego dna woda gotuje się dłużej, ale potem też dłużej trzyma ciepło.
    Tyle, że nikt i nigdzie nie powiedział o reakcji soli kuchennej z powierzchnią garnka, gdy daje się ją do zimnej wody i gotuje - przez co mam plamy na dnie. Nie mają one wpływu na użytkowanie, po jakimś czasie nikną pod ilościa rys  -ale są. Wkurza mnie brak informacji producenta na ten temat


    Nie kupuj z termometrami w pokrywce - bo to pic na wodę. Woda wrze w temp. 60 stopni (bo do tylu nagrzewa sie pokrywka). A nie można ich myć w zmywarce - tzn ja swoje myję - mam gdzieś bezsensowne termometry. Wybieraj szklane nie metalowe pokrywki - w każdym razie z dziurką - bo inaczej para nie ma którędy uciekać.

  • Autor: aleczka Data: 2010-01-11 15:02:29

    o,cenna rada:-)musze skubnąc TŻta na lepsiejsze gary:-)a na sztuki to dobry pomysł,a z sola to wiem..w kazdych tych srebrnych tak się dzieje:-)

  • Autor: ekkore Data: 2010-01-11 15:04:37

    W tych tanich nie

    Ale przejrzałam ofertę garnków na sztuki - praktycznie nie ma żadnych - same parowary i szybkowary

  • Autor: kopii Data: 2010-01-11 15:26:56

    Ja własnie kilka dni temu kupiłam 2 komplety garnków na allegro za 210 zł/kpl, dla siebie i dla mojej siostry - http://www.allegro.pl/item881949065_bergner_12_elem_garnki_indukcja_6_garnkow.html. Garnki są z grubym, podobno potrójnym dnem. Sprawiają bardzo dobre wrażenie, mam nadzieję, że w użytkowaniu też będą dobre. Na allegro jest mnóstwo różnych zestawów, w bardzo różnych cenach. Tego Sprzedawcę u którego kupowałam moge polecić z czystym sumieniem, przesyłka była ekspresowa, towar dobrze zapakowany, odpisywał na e-maile z pytaniami (co niestety nie zawsze sie zdarza).

    Wczoraj ugotowałam rosół w największym z tych garów. Ugotowałam więcej bo chciałam jedną porcję zamrozić na "wszelki wypadek". A że garnek dosyć długo trzymał temperaturę to rosół włożyliśmy do lodówki wieczorem (czasem nawet później wkładam zupe do lodówki, jak mi się przypomni:-)). Dzisiaj niestety czekała mnie przykra niespodzianka, bo okazało sie że rosół skisł (skisiał?)? Co mogło być tego przyczyną? Lodówkę kilka dni temu umyłam, mięso było z pewnego źródła, bo swoje. Co się mogło stać?

  • Autor: aleczka Data: 2010-01-11 15:33:49

    generalnie rosół sie kwasi jak stoi w ciepłym....może za długo stygł?ja kiedys zostawiłam na noc w kuchni gdzie normalnie jest chłodno,potem go zagotowałamto sie spienił i smierdział na kwasno....może garnek nie do końca był zimny? albo co?hm...w lodówce nic mi nigdy nie skisło:-)

  • Autor: falkor Data: 2010-01-11 23:11:47

    A czy nie ma to czegoś wspólnego z przykrywaniem ciepłego garnka?

  • Autor: Scooby Data: 2010-01-11 16:18:36

    Moim zdaniem jak kupisz garnki w sklepie Agd to nie powinno się nic stac.Ja mam już 11 lat garnki właśnie ze sklepu Agd i nic się z nimi nie stało.Nie kupuj garnków niewiadomego pochodzenia,takie jest moje zdanie na ten temat.Zwłaszcza,że teraz jest dużo chińszczyzny.

  • Autor: angela Data: 2010-01-11 22:33:46

    Wczoraj kupiłam trzy garnki w Ikei. Zapłaciłam za nie 200zł. Mają metalowe pokrywki z dziurką. Największy jest 6 litrowy, będzie do gotowania bigosu. Do kazdego jest dołączona instrukcja użytkowania i tak np. nie dodawać soli do zimnej wody bo będą plamy, zawsze pozostaw naczynie do wystygnięcia zanim zaczniesz je myć zapobiegnie to odkształceniom dna, nie przechowywać żywności w naczyniach przez dłuższy czas aby nie weszła w reakcję z powierzchnią bo zmieni się smak potrawy, nigdy nie pozwól aby woda z naczynia wygotowała się bo przegrzana podstawa może ulec odkształceniom, plamy z wody mozna usunąc octem. Garnki są ze stali nierdzewnej.

  • Autor: falkor Data: 2010-01-11 23:19:31

    Czy każda chińszczyzna to jednorazówki?
    Mam Florinę, używam dość często i jak na razie jestem zadowolony.

  • Autor: Almira Data: 2010-01-11 23:24:27

    Falkor, a ożenisz się ze mną????

  • Autor: falkor Data: 2010-01-11 23:26:25

    Jutro?

  • Autor: Almira Data: 2010-01-11 23:31:28

    Tak! Ale Ty przyjedź, weź gary i kup mi kieckę po drodze:))) A i zapomniałam o piwie Ale się wzruszyłam!

  • Autor: falkor Data: 2010-01-12 00:26:25

    Dobrze, ale jutro.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-01-12 08:04:39

    no no gratulacje to kiedy impreza ? :)

  • Autor: Almira Data: 2010-01-12 11:58:27

    Aguś, dowiesz się, dowiesz.... A może zechcesz nam świadkować??? Hahahahahaha

  • Autor: agik Data: 2010-01-12 11:58:35

    Przecież jest napisane ;)))

    Jutro!

Przejdź do pełnej wersji serwisu