Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Torbiel...

  • Autor: mamaMai Data: 2010-01-13 11:36:49

     Wczoraj moja koleżanka dowiedziała się że ma torbiela i jest dość duży, ginekolog kazała jej zrobić badania krwi i po tym okaże się czy będzie leczyła czy zabieg. I właśnie tutaj jest moje pytanko bo ona niewiem czy jak będzie miała zabieg to czy jest pod narkozą całościową czy tylko miejscową. Może któraś z Was miała torbiela i wie co i jak. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

  • Autor: karolcia404 Data: 2010-01-13 12:19:05

    Zabieg jest przeprowadzany pod całkowitą narkozą. Ile cm. ma jej torbiel?? lekarz powinien jej dać od razu leki na zbicie torbiela, jeśli natomiast torbiel by się nie wchłonął to dopiero powinien podjąć ostateczne kroki, czyli operacje. A twoja koleżanka ma torbiela na jajowodzie czy jajniku??  Bo jeśli na jajniku, i ten torbiel wyniszczyl juz troche jajnik to moze mieć usuniety caly jajnik..

  • Autor: rybcia125 Data: 2010-01-13 13:35:27

    Też jakiś czas temu miałam torbiel 4 cm na jajniku, zrobiłam markery nowotworowe (wyszły dobrze)i na następnej wizycie okazało się że po okresie torbiel się wchłonęła

  • Autor: Lucylla Data: 2010-01-13 14:51:34

    Można spróbować homeopatycznych R-38 na prawy jajnik i R-39 na lewy.Opisy są w aptekach internetowych.To,że tworzą się cysty i torbiele, to są zanieczyszczenia organizmu.Od jego oczyszczania  niestety się nie ucieknie.

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-01-15 00:39:51

    Polecam te artykułu:

    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/torbiele-jajnikow-grozne-czy-nie_35240.html

    http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,528,Torbiel%20jajnika

    to w celach informacyjnych. Co do leczenia niech decyduje lekarz. Nie polecam rzadnych kuracji na własna reke.

  • Autor: afadro Data: 2010-01-20 12:49:59

    Ja miałam usuwana torbiel i kawałek jajnika z nia i operacja została wykonana w znieczuleniu dokręgosłupowym, czyli byłam znieczulona od pasa w dół, byłam przytomna ale poprosiłam anestazjologa żeby dał mi coś na spanie bo nie chciałam być świadtkiem operacji.

Przejdź do pełnej wersji serwisu