Forum

Kuchenne porady

W maju 1 komunia św.

  • Autor: redrose Data: 2010-01-17 21:31:17

    Witam wszystkich.Moja córeczka w maju będzie obchodzić 1komunię św.Przyjęcie będę robić w domku i dlatego chciałabym Was prosić o pomoc w skomponowaniu menu.Jestem niedoświadczoną kucharką i chciałabym żeby były to potrawy łatwe a zarazem smaczne no i oczywiście sprawdzone przez Was.Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.

  • Autor: as Data: 2010-01-17 21:44:17

    W tym wątku jest dużo napisane. może Ci sie to przyda: http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=226275&post=226275 Poszukaj tez w wyszukiwarce co roku ludzie o to pytają i może coś Ci się spodoba:)

  • Autor: redrose Data: 2010-01-18 15:41:49

    Dziękuję za szybką odpowiedz na pewno coś znajdę troszkę jest do poczytania.Pozdrawiam.

  • Autor: Scooby Data: 2010-01-18 18:19:57

    Musisz też rozpatrzyc menu względem ilości osób i wtedy będzie Ci łatwiej.

  • Autor: redrose Data: 2010-01-19 21:06:24

    Będzie 10 osób dorosłych i siedmioro dzieci(przeraża mnie myśl gdzie ja ich wszystkich pomieszczę).

  • Autor: Ropucha1 Data: 2010-01-24 22:01:55

    Użytkownik redrose napisał w wiadomości:
    > Będzie 10 osób dorosłych i siedmioro dzieci(przeraża mnie myśl
    > gdzie ja ich wszystkich pomieszczę).
    Redros nie zamartwiaj się na zapas.Spokojnie ...po pierwsze rosół .Po drugie zapytaj u siebie w okolicy o prosiaczka pieczonego-rewelacyjna sprawa koszt ok 200złza 12 kilowego(a jaki efekt).Z rosołku będziesz miała wołowinkę którą wykorzystasz do galarety razem z marchewką i groszkiem,a z kurczaczka zrobisz sobie sałatkę i flaczki.Do tego jakaś ulubiona druga sałatka i...gotowe :) .Trot wiadomo + ze dwa ciasta na tą ilość osób wystarczy w zupełności ...a jeszcze zostanie.Powodzenia :)

  • Autor: redrose Data: 2010-01-28 11:37:53

    Może i masz racje z tym rosołem (prawie każdy lubi)oczywiście też bym zrobiła flaczki ale nie będe sobie głowy zawracać,jeszcze nie wiem czy będe miała kogoś do pomocy.Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji bo dopóki moja mama żyła zawsze miał kto pomóc a teraz jestem sama do tego słaba ze mnie kucharka.Galarety nigdy nie robiłam więc jeżeli masz jakiś sprawdzony przepis to będe bardzo wdzięczna na sałatkę też bym prosiła.A propo prosiaka nie mam pojęcia jak go się podaje, pyszny to na pewno jest.Dziękuje bardzo za pomoc.

  • Autor: lenka075 Data: 2010-01-28 23:32:02

    Ja też zawsze miałam problem z galaretą, bo kiedy była potrzebna, to wychodziła mi z pośpiechu mętna, ale wejdź u mnie w przepisach na drobiowe piramidki - wręcz banalnie proste, tanie i bardzo podzielne - te galaretki nawet mi wychodzą.
    A sałatkę polecam z 3 składników : makaron, kurczak i feta - wychodzi duża ilość i u mnie wszystkim smakuje. Dla moich znajomych jest rewelacyjna.

  • Autor: redrose Data: 2010-01-29 09:09:13

    Dzięki za podpowiedz już dodałam do ulubionych.Pozdrawiam

  • Autor: Ropucha1 Data: 2010-02-02 00:38:21

    Red jak tylko znajdę chwilę to dam Ci przepisy...uwież banalnie proste i łatwe a do tego sprawdzone.Pozdrawiam.

  • Autor: Ropucha1 Data: 2010-02-02 10:02:26

    Użytkownik Ropucha1 napisał w wiadomości:
    > Red jak tylko znajdę chwilę to dam Ci przepisy...uwież banalnie proste i
    > łatwe a do tego sprawdzone.Pozdrawiam.
    Jak obiecałam :) http://wielkiezarcie.com/recipe55790.html    http://wielkiezarcie.com/recipe55791.html przepis na flaczki i sałatkę.A co do prosiaczka ja podałam z kaszą gryczaną ze skwarkami i cebulką,oraz z czerwoną kapustką i kabaczkiemz curry ( wyrób domowy słoikowy).Pozdrawiam i doradzam cierpliwość i opanowanie żeby nie przedobrzyć.

  • Autor: redrose Data: 2010-02-02 14:16:11

    Dziękuję bardzo jak będziesz coś miała jeszcze na oku to daj znać.Pozdrawiam.

  • Autor: redrose Data: 2010-02-10 11:34:50

    Może jednak spytam inaczej .Jakie było u waszego dziecka menu na 1-komuni św.Może w ten sposób uda mi się coś podpatrzeć:).Pozdrawiam

  • Autor: klio Data: 2010-02-10 12:03:53

    Mnie czeka komunie w przyszlym roku dopiero ale ze swojej strony moge Ci zaproponować bogracz jako cos ciepłego na wieczór do kolacji.

Przejdź do pełnej wersji serwisu