Forum

Kuchenne porady

śniadanka i kolacyjki

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-01-22 20:39:51

    Hej proszę podpowiedzcie mi co można zrobić na śniadanka i kolacyjki dla 2 małych babli roczek i 2i pół. Najbardziej lubią dostać jedzonko do rączki, i lubią jajeczki. kanapek nie bardzo lubią ale za wszelkiego rodzaju placuszki jak najbardziej.

  • Autor: asiula76 Data: 2010-01-23 08:38:13

    Moje dzieci chętnie jedzą naleśniki i racuszki.

  • Autor: asieksza Data: 2010-01-24 22:43:17

    placuszki  - mąka, kefir, jajka, szczypta soli, zawsze składniki daję "na oko " konsystencja trochę mniej wodnista niż ciasto na naleśniki, smażę małe placuszki i podaję z dżemikiem , moje lubią też omlety na jedno jajko łyżka mąki i trochę mleka , na to albo starkowany żółty serek albo z dżemikiem. Skoro dzieci nie lubią kanapek to może grzanki - chlebuś masełko wędlinka żółty ser i do mikrofali na chwilkę.Moje kluski od czasu do czasu na kolację lubią zjeść zupkę owocową. Wyciągam mrożone owoce gotuję kompocik, część zostaje na następny dzień do obiadku, część przecieram przez sitko, odrobinka kartoflanki i makaronik.

  • Autor: as Data: 2010-01-25 12:18:57

    smażone sa trochę niezdrowe dla tak małych dzieci. może upieczesz jakieś placuszki z ciasta na pizzę z dowolnymi składnikami na wierzchu lub bez dodatków i używać jak chleb. Jeżeli będziesz chciała na słodko to z jakiegoś słodkiego a nie słonego ciasta drożdżowego.

  • Autor: asieksza Data: 2010-01-26 12:49:31

    Drożdżóweczka z masełkiem i kakałko mniam sama bym zjadła. Jeszcze makaronik z owockami ewentualnie musem czy dżemikem albo twarogiem i cukrem.

Przejdź do pełnej wersji serwisu