Forum

Gawędy o jedzeniu

Królowa kapusta

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-01-23 00:26:23

    Być może jest to mój ostatni wpis ...
    Bo mam wrażenie , że zmieniam się w głąb kapuściany ( tak , wiem , że metaforycznie to już dawno jestem ;))) , ale tu nie o metaforę chodzi ) ...

    Otóż , z powodu aktywnie spędzanych ferii ( jaki diabeł mnie podkusił , to nie wiem :))  jestem zmuszona żywić rodzinę w różnych , często przypadkowych przybytkach .
    Za gronkowca w kiełbasie serdecznie dziękuję , pierogi już mi uszami wychodzą , tak jak niepozbywalny zapach starego oleju w odzieży wierzchniej ...
    Warzyw mi się chce !!
    Nie , że bakłażanów z innych cykorii , zwyczajnego kalafiora , brokuła , czy fasolki szparagowej z wody ... Nawet marchewki zgroszkiem :))

    Ale ni  ma !!
    Nigdzie !!
    Żaden przybytek średniej klasy nie oferuje tego typu rarytasów ...

    Wszędzie tylko kapusta :((
    Czy nie ma innych warzyw ???
    A może jakaś durna jestem ;)))!
    Że chciałabym jakichś mrożonek  ?? Z wody ??

    A może rzeczywiście w ... się mi przewróciło ...

    Jakie jecie warzywa zimą ?
    Tylko kapustę i ogórki kiszone ( ewentualnie buraczki ) , czy coś ponad to ??:))

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-01-23 01:04:25

    To gdzie Ty mieszkasz? U mnie w Gdańsku warzyw przeróżnych od groma. Może Ci podesłać?

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-01-29 00:34:42

    Czesław , kochany jesteś :)))
    Jeszcze tylko parę dni , i będę mieszkać u siebie , gdzie również warzyw od groma ;))
    Cmoook ogromny :)

  • Autor: agik Data: 2010-01-23 08:30:39

    Zdziwisz się pewnie ;))) - ja jem pomidory ;))))
    Wczoraj jadłam cukinię z pomidorami z puszki, z ananasem i  z miętą.
    Przedwczoraj sos pomidorowy, a jeszcze wczesniej fasolkę szparagową z jajkiem. A dzis bede jadła jarzynki z mrożonki chińskiej z ryżem i zupę dyniową.
    Kapusty już dawno nie jadałam. Dzisiaj sobie kupię ;)

    A co do oferty knajp- jak ja kiedys pytałam o coś bezmięsnego- to były tak : frytki mamy, kluski, placki ziemniaczane i pierogi i surówkę.
    A codziennie jesteście w innym miejscu? Bo jak tak- to mówiłam, ze przesrane. To mi rózne mądralińskie pisały- nie rób sobie kłopotu, przecież zawsze się znajdzie jakieś dobre jedzonko...ale jak się zatrzymywaliśmy gdzieś na dłużej- to pozwalałam sobie na mały kaprysik ;)) mówiłam pani, albo panu, ze jestem juz długo poza domem i strasznie mi się chce- i w zalezności od tego, czego mi się chciało- to mówiłam- makaronu z sosem pomidorowym, albo jarzynek z ryżem i czy jest taka mozliwość. Przewaznie była ;)) Tylko trzeba wczesniej powiedzieć, zeby sobie mogli do sklepu pójść;)))
    A powiedz mi Kojonkosky- jajecznica na sniadanie juz Ci uszami wychodzi? Bo ja jeszcze mam jajecznicowstręt po wojażach z tamtego roku ;)))) przeważnie mi przechodzi tak w marcu :)- i czasem sobie tez na kaprysik pozwalałam- czy może mi pani zrobić jajko na miękko zamiast jajecznicy? i jeszcze, jakby to nie był kłopot wielki to bym prosiła pomidorki z cebulką...;)) przeważnie te kłopoty okazywały sie do pokonania :))

    A poza tym ;))) mówiłam - kup se garnek?
    Kalafiora bys se nagotowała do oporu, fasolki szparagowej też ;)))

  • Autor: agik Data: 2010-01-23 08:42:23

    Jeszcze mi sie przypomniały inne tricki, które stosuja ludzie w celu wymuszenia jarzynek na właścicielach knajp :)))
    Ze zbolałą miną trzeba powiedzieć, zę się choruje na żołądek, brzuch, ale że się juz umiera z głodu i koniecznie trzeba coś zjeść- jarzynki z wody na przykład. I czy jest taka możliwość, zeby tez jarzynki móc zakupić w tym akurat przybytku rozkoszy kulinarnych.

    I jeszcze mi się spomniało, ze prawie w każdej pizzerii możesz kupić sałatkę z różnych jarzynek z kurczakiem, tuńczykiem, krewetkami, albo serem. Tylko musisz poprosic- bez sosu, a sos winegret zakupić w supermarkceie ( sa w saszetkach).

    A w jakiej czesci Polski jesteście?

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-01-29 00:38:15

    Agik , misiu mój najprzytulniejszy :))
    Każdego dnia pluję sobie po brodzie , że byłam tak uparta i nie kupiłam cudownego garnka z " N " :))
    Jeszcze tylko mała troszeczka mi została ;))

Przejdź do pełnej wersji serwisu