Forum

Zdrowie i uroda

brak węchu i smaku :( pomocy

  • Autor: holly Data: 2010-01-25 10:58:53

    zazwyczaj stronię od niepotrzebnych lekarstw, ale wczoraj obudziłam się z ogromnym katarem, w ciągu dnia zużyłam wszystkie zapasy chusteczek , wieczorem przestałam cokolwiek czuć. zrobiłam sobie inhalację, co odblokowało nos, ale nadal brak węchu i smaku. to jest okropne. jeść i nie czuć smaku :(

    s o s

    czy są na to jakieś domowe sposoby? jeśli nie, czy macie sprawdzone krople czy inne leki bez recepty które mi pomogą? pomocy :(((

    dodam że kaszel też jest, a jakże, chyba przydałby mi się syrop wykrztuśny
    (przypomniał mi się horror dzieciństwa - flegamina...)

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-01-25 11:23:39

    Krople do nosa " Euphorbium " - homeopatyczny produkt leczniczy - tak pisze na buteleczce, nie jest tani / ok. 25,- /, jak dla mnie bardzo dobry. Polecam też lekarstwo Smakosi - jest w Jej przepisach. Pozdrawiam i życzę zdrowia !

  • Autor: analena75 Data: 2010-01-25 11:27:42

    Na kaszel polecam ACC Hot Max....ułatwia odkrztuszanie,mi pomógł nawet przy zapaleniu oskrzeli....A na katar,no cóż napewno jakieś krople albo areozol-moze tantum verde albo nasivin dla dorosłych...życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!!!!

  • Autor: holly Data: 2010-01-25 11:31:11

    dziękuję Wam  

    wyprawa do apteki obowiązkowa niestety, doradzę się jeszcze na miejscu

  • Autor: kot-behemot Data: 2010-01-25 11:58:55

    Są leki, które zatrzymują katar(akatar, sudafed), ale on i tak będzie, tylko będzie się ślimaczył.To może lepiej go przeżyć?Jak stracisz glos, pojawi się wysoka temperatura itp.- gnaj do lekarza.W innych przypadkach domowe środki pomagają.

  • Autor: Olciaa Data: 2010-01-25 12:09:25

    nie masz smaku przez zatkany nos(jak bedziesz zdrowa spróbuj napic sie czegokolwiek zatykajac nos,nie poczujesz smaku), a nie czujesz zapachu z tego  samego powodu-zapchanego nosa.musisz kupic jakies dobre krople do nosa, ja zawsze stosuje Xylometazolin w aerozolu,nie spływa do gardla i odtyka dobrze nos,ale jest dosc drogi.  mozesz tez spróbowac inhalacji. ja jeszcze stosuje krople mietowe-nalewam kilka kropli na łyzke od zupy i podpalam,jak ogien zgasnie trzeba mocno zaciagnac sie tymi oparami, tak az łzy poleca.odtyka nos na pół dnia.swietna sprawa

  • Autor: Olciaa Data: 2010-01-25 12:10:41

    aha katar leczony trwa 7 dni a nie leczony tydzien.takze co nie zrobisz i tak przyniesie to ulge tylko na jakis czas.  co ma wyleciec i tak musi wyleciec,wiec mozesz tylko ułatwiac sobie ten okres odtykaniem nosa.

  • Autor: holly Data: 2010-01-25 18:09:26

    dziękuję Wam za porady
    na szczęście gorączki nie mam, strasznie mnie męczy ten katar + kaszel, ale odwiedziłam aptekę, zaopatrzyłam się w cytryny i teraz wieczorem już czuję się trochę lepiej niż rano

Przejdź do pełnej wersji serwisu