Forum

Galeria

FOTOGRAFIA -moja pasja

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2010-01-30 12:02:17

    Przeglądając galerię, zauważyłam, że chwalicie się tu swoim hobby. I dobrze!
    Od gotowania oczywiście po wszelakie "prace ręczne" - szydełkowanie , dłubanie w pergaminie, działeczka, zwierzaczki i fotografią.
    A fotografia to również moje hobby i chcę się z Wami nim podzielić. Dla "zachęty" wrzucę parę zdjęć i podam link do mojego photobloga.
    A to link: http://www.photoblog.pl/3majsiemaja/57369078
    Żeby zobaczyć więcej zdjęć, należy nad wyświetlaną fotką wcisnąć Archiwum. Serdecznie zapraszam.

  • Autor: anulkas Data: 2010-01-30 12:13:18

    Piękne zdjęcia!

  • Autor: pszczólka-2 Data: 2010-01-30 12:24:02

    piekne

  • Autor: skopolendra Data: 2010-01-30 12:46:45

    Masz dziewczyno talent.Te zdjecia zapieraja dech...:)Gratuluje:)

  • Autor: Iza29 Data: 2010-01-30 14:51:28

     Piękne zdjęcia ,pozdrawiam Maju.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-01-30 17:08:04

    No kochana cudne masz te zdjecia! Tyś utalentowana babka!!! Super!

  • Autor: Aniula27 Data: 2010-01-30 19:40:53

    Przepiękne, masz talent, super że go wykorzystujesz:)

  • Autor: makusia Data: 2010-01-30 20:21:01

    Śliczne!! a te kwiaty.. cudo:)

  • Autor: Lea2 Data: 2010-01-30 21:08:19

    Przepiękne zdjęcia. Też lubię robić zdjęcia,ale nie mam dobrego aparatu.

  • Autor: Iloria Data: 2010-01-31 22:17:29

    Zdjęcia są przepiękne! Zapewne masz profesjonalny aparat :) pochwalisz się jakiego modelu używasz? Pozdrawiam!

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2010-02-01 11:52:14

    Dziękuję za miłe słowa.... bardzo ....

    Leo2 i Iloria: nie mam niestety dobrego, profesionalnego sprzętu..., tylko zwykły aparat kompaktowy PENTAX OPTIO 30, jednak trzeba mu przyznać, że zdjęcia makro dość mu wychodzą, natomiast zdjęcia wykonywane w pomieszczeniach wręcz przeciwnie - są tragiczne...
    Marzy mi sie lustrzanka cyfrowa ze specjalnym obiektywem do makro, bo takie zdjęcia najbardziej lubię robić, ale to tylko marzenia...
    Te moje zbliżenia nie umywają się do zrobionych takim właśnie sprzętam - tam to dopiero zapiera dech.... wszystko widać, np. siateczkę - krateczkę oka muchy.... cud , miód i malina....aż serce boli .... achhhhhh

    Pozdrawiam serdecznie !

  • Autor: Lea2 Data: 2010-02-01 12:41:03

    Dzięki za wyjaśnienia. Jednak te zdjęcia też są świetne.Pozdrawiam gorąco.

  • Autor: Pampas Data: 2010-02-01 13:50:03

    Większość pięknych zdjęć makro jest robiona aparatami kompaktowymi. Makro w lustrzance, to droga przez mękę. Dzieje się tak ze względu na duże różnice w głębi ostrości. Odpowiednim kompaktem jest po prostu dużo łatwiej.

  • Autor: a. Data: 2010-02-01 19:26:57

    Zgadzam sięz Tobą w całej rozciągłości...

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2010-02-03 13:23:37

    Drogi Pampasie,
    jestem zupełnym amatorem, laikiem, moja wiedza techniczna jest zerowa. Być może masz rację, ale tak ogrooomne zblizenia o jakich pisałam wyżej, sa dla mojego "kieszonkowca" niemożliwe do wykonania, i z tego, co się dowiadywałam u autorów pięktych zdjęć makro, to korzystają oni właśnie z lustrzanek cyfrowych (np Nikon EOS 400D-jeżeli dobrze zapamiętałam). Tak więc to wszystko na co stać mnie i mój aparat.... Musi mi wystarczać....
    (a może mógłbyś polecić mi jakis "niedrogi" , dobry sprzęt i do makro, i na użytek domowy.... Mój apatat to PENTAX OPTIO30).

    POZDRAWIAM !

  • Autor: Pampas Data: 2010-02-03 14:28:54

    EOS 400D jest produkcji Canona
    Najtańszym sposobem uzyskania dużych powiększeń jest dobór odpowiedniego kompaktu z odpowiednim trybem makro (ale to może w tej chwili pomińmy) + odpowiedni telekonwerter Raynoxa (tu może coś dobierzesz: http://www.e-cyfrowe.pl/raynox-telekonwertery-k-592.html).
    Kolejną kwestią jest oświetlenie. Każdy układ optyczny jaki dobierzesz (czy na bazie kompaktu czy na bazie lustrzanki) będzie stosunkowo "ciemny", czyli wymagana jest duża ilość światła aby uzyskać dobry efekt. Dodatkowo aby uzyskać odpowiednio dużą głębię ostrości trzeba robić zdjęcia na dużych wartościach przysłony, co też powoduje konieczność posiadania odpowiedniej ilości światła. W większości przypadków wystarczy słoneczny letni dzień, a w innych warunkach trzeba mieć odpowiednie oświetlenie. Problem braku światła można częściowo rozwiązać fotografując ze statywy, ale odpadają nam wtedy wszystkie motywy które się poruszają - owady a także rośliny który zawsze się trochę ruszają na wietrze.
    Trochę się zajmuję fotografią makro i z własnego doświadczenia mogę zapewnić, że większość naprawdę dobrych zdjęć tego typu ludzie robią kompaktami. O ile mnie pamięć nie myli to głównie Sony (tam chyba jest dobry tryb makro) + telekonwerter. Można w ten sposób uzyskać odwzorowania nawet 2:1, co pozwala fotografować mrówki.

    Poniżej parę przykładów zdjęć wykonanych lustrzanką z użyciem pierścieni pośredni i lampy błyskowej.


    mailna

    borówka

    jagody

    brokuł

    porzeczka

  • Autor: till Data: 2010-02-03 18:52:16


    Też trochę fotografuję i makro nadal sprawia mi sporo problemu właśnie jeśli chodzi o przemieszczanie się fotografowanych obiektów.
    To zdjęcie zrobiłam po ponad 30 minutach leżenia w trawie (w miejscu publicznym, podczas gdy mój Mąż ze stoickim spokojem jadł nieopodal obiad przy stoliku)...
    gdybym miała wtedy kompakt, na pewno najadłabym się i ja :)))
    A z lustrzanką to jednak mi zajęło znacznie dłużej... wiele razy ocierałam się niemalże o zdjęcie życia, które zanim zdążyłam poustawiać co trzeba, odlatywało w dzikim amoku, pozostawiając w kadrze ewentualnie kawałek odnóża...makro ożywione jest strasznie ulotne...
    ogólnie mogę jeszcze dodać, że Pampasa czasem warto posłuchać ;) w sprawach fotografii oczywiście...

  • Autor: a. Data: 2010-02-03 20:01:32

    będę się powtarzać ;)
    Posłuchaj Pampasa bo bardzo mądrze mówi
    Kogo pytałaś o sprzęt?
    zerknij np na www.obiektywni.pl najlepsze zdjęcia makro na tej stronie są robione kompaktami
    Z lustrzanką jest dużo trudniej o dobre macro - nie mówię, że się nie da ... bo sie da i Tu masz przykład z mojego podwórka i jeszcze Tu
    Jak chcesz pogadaj szerzej o możliwościach Twojego sprzętu i fotografii ogolnie napisz prywatną wiadomośc podam Ci moj numer gg
    pozdrawiam

  • Autor: panda25 Data: 2012-02-22 21:59:31

    Fotografia to też moja pasja, więc i ja się pochwalę :)

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2012-02-29 21:14:20

    Strasznie podoba mi się piesio i mokradła, a z sarenką, to miałaś dużo szczęścia, że tak ładnie pozowała;)

    No i żonkilek śliczny, choć w tym tle wydaje się trochę smutny, a pomidorki... cóż tak apetycznie czerwonych jeszcze nie widziałam, tylko rękę wyciągnąć i prosto z krzaczka zjadać!!!

    Pozdrawiam.

  • Autor: agulinia Data: 2012-03-01 19:10:08

    Dziewcczyny drogie macie talent :-)

  • Autor: malina_a Data: 2012-02-23 17:24:49

    Ja też lubię fotografować i "bawić " się aparatem ....ale najnowsze moje hobby to scrapbooking- właśnie robię pierwszą w zyciu karteczkę okolicznościową samodzielnie. A to moje zdjęcia :)

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2012-02-29 21:15:16

    Słodki piesio

    Jabłuszko niesamowicie mi się podoba!!!

  • Autor: malina_a Data: 2012-02-29 21:48:44

    To mój wielki pies- Piksel :) a żyrafa już nie moja......... :):)

    Pozdrawiam

  • Autor: malina_a Data: 2012-02-29 21:52:22

    A Twoje zdjęcia są naprawdę piękne!!!

  • Autor: asia1975 Data: 2012-03-01 08:14:27

    Bardzo ładne są Twoje zdjęcia,przykuwają .wzrok.Też lubię fotografować,oczywiście amatorsko.Te na blogu częściowo również przejrzałam.Zdjęcie dziecka z 23.06.2009 z 22:44 świetne!Pozdrawiam.

    A to moje drobiazgi:

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2012-03-01 18:56:55

    Dzięki bardzo. Trochę mi wstyd, bo już dawno nic nie uwieczniałam w kadrze, a o blogu zapomniałam.... Jakoś entuzjazm padł.... wpadłam w torty.  Ale poczekajmy do wiosny... może wraz z nią przyjdzie trochę natchnienia... 

    Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć.

  • Autor: bonieś Data: 2012-06-15 22:46:53

     I w fotografiach i w tortach  widać, że masz artystyczną duszę. Nie wstydź się, jesteś artystką róznych dziedzin, czasem przeważy miłość do natury, a czasem do wypieków. A moze i coś innego Cię zafascynuje ? Rozwijaj talenty dziewczyno, bez wyrzutów sumienia!

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2012-06-16 11:45:28

    Dziękuję ślicznie za miłe słowa!!!

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-21 20:46:27

    Asiu, śliczne te Twoje kadry. A może podzielisz się jeszcze innymi? Miło się oglądało.

  • Autor: asia1975 Data: 2012-06-22 21:48:15

    Smakosiu,dziękuję za miłe słowa.Fotograf ze mnie w sumie żaden,sprzęt też mam zwykły,najwyklejszy,ale lubię obserwować świat przez obiektyw aparatu.Jutro po pracy postaram się coś jeszcze wrzucić.A teraz tak na szybko,z trochę innej perspektywy:

    Pozdrawiam.Asia

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-22 23:31:25

    Asiu, wspaniale, że podzieliłaś się tymi zdjęciami. Widać w nich, że lubisz taką nietuzinkową obserwację. Ja myślę, że dobre zdjęcia, to umiejetność "patrzenia" i kadrowania a dopiero potem istotny jest sprzęt. można mieć super aparat i robić przeciętne fotki. Pozdrawiam.

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-20 13:19:08

    Ooooo, jakie ładne zdjęcia! Czemu dopiero dziś na nie natrafiłam, to nie mam pojęcia? Szczere gratulacje.

    A tu próbka moich

    A kto lubi oglądać zdjęcia, to może zerknąć tutaj : http://www.garnek.pl/emies/a

  • Autor: almad Data: 2012-06-20 15:49:55

    czy na tej stronie to są twoje zdjęcia? są przecudne! szkoda, że nie są podpisane gdzie były zrobione

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-20 19:36:19

    Jeśli masz na myśli ten link, który podałam, to jest to strona, na której każdy może się zalogowac i stworzyć tam swoją galerię. Mój nick, to "emies" i od jakiegoś czasu wklejam tam niektóre zdjęcia, które potem w łatwy i dostępny sposób mogą oglądać moi znajomi. Te zdjęcia zazwyczaj mają jakiś podpis (gdzie były zrobione). Żeby go przeczytać wystarczy kliknąć w zdjęcie (powiększyć format). Po prawej stronie są daty, które odkrywają kolejne zestawy fotek. Każdy może tak przechowywać swoje zdjęcia. Polecam.

    Ps. Dziękuję za pochwałę

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2012-06-20 16:07:55

    Smakośiu, toć to cuda prawdziwe!!!!

    Jak oglądałam to tylko: "o matko", " o jej". "achhhh".... itd . Przepiękne!!!!

    zdradź , jakież to piękne miejsca fotografowałaś.  Gratuluję!!!!!!!!!!!!

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-20 19:52:37

    O jej, dziękuję za te słowa. szczególnie, że są od osoby, która robi baaardzo ładne fotki

    Jeśli chodzi o miejsca, to akurat te zdjęcia, umieszczone w Twoim wątku są bardzo przypadkowe więc z różnych rejonów. Wklejałam je w pracy, tak na szybko, gdzie nie dysponowałam domowym archiwum a jedynie wykorzystałam swoją "bibliotekę obrazów" na WŻ. Niektóre są np. pamiątką z Barcelony, Paryża, Dusseldorfu, Luxemburga, Mallorcy, z nad jeziora Mamry, doliny Mozeli i inne takie przypadkowe Też uwielbiam łapać chwile aparatem

  • Autor: panda25 Data: 2012-06-20 19:52:48

    Piękne zdjęcia !!!!

  • Autor: makusia Data: 2012-06-21 12:10:46

    Smakosiu, chyba sie zgłoszę na przeszkolenie, piękne zdjecia;))

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-21 19:13:07

    Ooooo szkolonie, to dobry pomysł. Ja też potrzebuję się podszkolić więc może razem gdzieś się zapiszemy

  • Autor: makusia Data: 2012-06-21 22:53:42

    Ooooo szkolonie, to dobry pomysł. Ja też potrzebuję się podszkolić więc
    może razem gdzieś się zapiszemy

    Myślałam u Ciebie pobierać nauki

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-22 07:30:21

    Ooooo, to faktycznie byś się dużo nauczyła

  • Autor: megi65 Data: 2012-06-21 12:14:45

    Ale Ty zdolna dziewczynka !! Brawooo smakosiu !!

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-21 19:13:29

  • Autor: asia1975 Data: 2012-06-22 21:54:41

    Twoje zdjęcia są świetne!Moje przy nich bledną.

  • Autor: Weron!ka Data: 2012-06-21 13:54:00

    moje może nie są tak piękne ja wcześniejsze zdjęcia, ale czasem też lubię sobie popstrykać

    zdjęcia dzisiaj zrobione

    pod chmurami, z prawej strony drzewa znajduje się widok na Biskupią Kopę

    tu już lepiej widać kopę góra po prawej, zdjęcie zrobione w kwietniu

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-21 19:10:52

    Weronika, Ty nas tu nie kokietuj Baaaardzo mi się spodobały Twoje zdjęcia a w szczególności pierwsze i drugie. Brawo! Wydaje mi się czy obrabiasz je w jakimś programie?

  • Autor: Weron!ka Data: 2012-06-21 21:41:34

    Smakosia, tak obrabiam je w programie picasa 3 niestety ma słabej jakości aparat więc muszę jakoś to w programie nadrobić żeby miały to coś :)

  • Autor: smakosia Data: 2012-06-21 22:21:33

    Picasa znam. Też nim czasami ratuję zdjęcia, na których mi szczególnie zależy. Nie ingeruję w sposób drastyczny, ale faktycznie program ten daje wiele możliwości. Czasami np. prostuję kadr, przycinam albo przyciemniam te robione pod słońce.

Przejdź do pełnej wersji serwisu