Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

ulewanie

  • Autor: MARTA84 Data: 2010-02-03 21:57:33

    dziewczyny i znowu ja:) mamy małžy problem  z ulewaniem  małemu tak sie ulewa ze masakra nosze go zeby mu sie odbiło i tak tez sie dzieje nieraz nawet 2 razy potem go jeszcze ponosze i kłade na boczku:) a za chwilke mu sie uleje i to nie tylko buzia ale i noskiem martwie sie szczególnie noca ze sie zakrztusi lub cos macie jakos rade bo na kolki jak pisałm to wasza pomoc mi bardzo pomogła czym dziekuje bardzo i teraz tez prosze o porady

  • Autor: as Data: 2010-02-03 22:22:17

    Musisz porozmawiać z pediatrą. Być może że trzeba będzie dziecku zmienić mleko na specjalne dla tej dolegliwości z dodatkiem mączki świętojańskiej by je zagęścić . Tak kiedyś gdzieś czytałam ale pewności nie mam. Albo dziecko ma refluks żołądkowo przełykowy i potrzebne są lekarstwa.

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-02-03 22:30:39

    Jeżeli pediatra wykluczy refluks , to spróbuj Małego karmić częściej , ale podawaj Mu mniejsze porcje ( albo krócej trzymaj przy piersi ) .
    Moja córka też często ulewała i okazało się , że po prostu wciąga jednorazowo zbyt dużo mleka :))

  • Autor: toffik Data: 2010-02-03 22:54:50

    Małe dziecko nie ma jeszcze perfekcyjnie wykształconego przewodu pokarmowego i trawiennego. Do tej pory było karmione przez pępowinę i teraz musi się przyzwyczaić do innego pokarmu. Ulewanie  powinno z czasem się zmniejszyć a potem wogólę zaniknąć. Jeśli jednak bardzo Cię to niepokoi to przejdź się z małym do lekarza. Nic nie tracisz,a na pewno będziesz spokojniejsza. Nie ma nic gorszego jak zamartwianie się na zapas.

  • Autor: peggy83 Data: 2010-02-04 08:22:01

    po 3 miesiącu to się skończy. Jeśli malutki wydaje też dziwne dźwięki - takie charakterystyczne pianie - to wiaze sie to z niedojrzałością krtani, a ogólnie jest to związane z niedojrzałością ukąłdu pokarmowego i jeśli nie jest to refluks(stwierdzi pediatra) to wszystko jest ok.

    Mój synuś (2 miesiące) chlusta fontanną, noskiem też. Wystarczy, że doje odrobinkę i mu się nie odbije...najgorzej jest w nocy, jak zaśnie...to nawet pół godziny z nim spaceruję, żeby odbić...

    Niestety, nie ma na to rady - tylko nosić w pionie, nosić, nosić aż się odbije. Jeśli się nie odbija - położyć na chwilkę i znów podnieść. Przy odbijaniu pomaga też leżenie na brzuszku. W kołysce mam podniesiny materac - pod skosem, żeby dziecko się nie zakrztusiło, karmię też trzymając dziecko mocno pod skosem. do spania kładę też na boczku. A i tak cały czas się ulewa... Córcia miała to samo i skończyło się po trzecim miesiącu.

    Cierpliwości, dzieci szybko rosną, trzeba to przetrwać.

    Pozdrawiam serdecznie mamusię i dzidziusia :)

  • Autor: as Data: 2010-02-04 08:35:19

    Dla bepieczeństwa by dzieci moje nie zachłysneły się w czasie spania kładłam je na  brzuszku. Na boku też jest dobra pozycja.

  • Autor: betap Data: 2010-02-04 10:05:14

    Młoda mamo radzę udać się do dobrego pediatry . U malucha może to być coś poważnego albo taka jego uroda -

  • Autor: toffik Data: 2010-02-04 10:48:47

    Jedyną poważną rzeczą jaka mi przychodzi do głowy to nietolerancja mleka krowiego, ale ona ma dodatkowe objawy jak np. wysypka czy inne kupki:) tak więc jeśli to tylko ulewanie to jest raczej tak jak napisałam wyżej. Maluszek ma jeszcze niedojrzał układ pokarmowy i trawienny i coś takiego jak ulewanie jest całkiem normalne.  Jeśli jednak ktoś nie jest czegoś pewny zawsze warto iśc do lekarza. Nic przecież nie tracimy.

  • Autor: analena75 Data: 2010-02-04 12:03:37

    Mojej córce również bardzo się ulewało,karmiłam ją Bebiko.Pediatra zalecił Esputicon w kropelkach(dodawalam po parę kropli do mleka oraz soczków),problem się zakończył;-).Pozdrawiam.

  • Autor: kapela Data: 2010-02-05 21:16:09

    Mój synek też mocno ulewał, chociaż lekarze mówili, że wyrośnie to jednak poprosiliśmy o leki i po ok. 1,5 miesiąca było po problemie. Nie mogliśmy patrzeć jak się męczy, dostawał Polprazol i Debridad, w bardzo małych dawkach i już po kilku dniach była poprawa. Porozmawiaj z pediatrą. Powodzenia

  • Autor: piszczalka Data: 2010-02-08 21:14:36

    Moja corka tez bardzo ulewala, przy odbijaniu duzo jej sie ulewalo. Karm czesciej ale mniej, u nas to pomoglo. 

  • Autor: amelia_z Data: 2010-02-21 09:21:00

    Mojemu tez się ulewało. Poradzono mi materac podwyższyć o jakieś 30 stopni - tak żeby tam gdzie dziecko ma główkę wznosił się. W moim przypadku pomoglo: oczywiście młody spał bez żadnej poduszki: na materacu i prześcieradle. Dokarmiałam go też nutramigenem - dostawałam na refundowaną receptę od pediatry.

  • Autor: sara125 Data: 2010-02-27 17:13:44

    moj synek ulewal srednio do 5miesiaca... 19 lutego skonczyl pol roku a od jakiegos miesiaca nie ulewa... pediatrA MI POWIedzial ze dziecko nie ma dobrze wykrztalconego ukl. pokarmowego.problem po pol roku powinien zaniknac...u nas nastapiulo to troszke wczesniej

  • Autor: Angelinka29 Data: 2010-02-28 11:53:56

    Z tym materacem to super sprawa.U mojego syna też po każdym jedzonku następowało ulewanie.Już byłam bezsilna,pewnego razu przyszła do nas pielęgniarka środowiskowa i pod materacyc kazała podłożyć kocyk kilkakrotnie złożony.Trochę pomogło,ale tak jak już tu ktoś napisał,maleństwa mają niewykształtowany przewód pokarmowy i niestety przez to wszystko trzeba przejść.Ja mam teraz problem z ząbkami trzonowymi:(Mały się męczy,płacze,my nie śpimy,ale cóż począć,Za jakiś czas to minie,będą nowe problemy:)

  • Autor: Angelinka29 Data: 2010-02-28 11:59:08

    U nas kolki trwały prawie 4 miesiące,mały spał spokojnie tylko podczas jazdy samochodem.W aptece kupiliśmy mu INFACOL,ale na niewiele to pomogło.Nosiliśmy go na zmianę,buzią do dołu rękę trzymając na brzuszku i masując.Czasami w ciągu dnia wkładaliśmy go do ciepłej wody(to też rada pielęgniarki) i wtedy mały przestawał płakać.

  • Autor: dziub13 Data: 2010-03-12 08:00:08

    Ja miałam podobny problem z moimi małymi, z tym że noskiem się nie zdarzyło im ulewało. Cały dywan mam do prania bo jest naznaczony przez nie. Ulewanie ustało gdy skończyły 9 miesięcy, odkąd zaczęły próby samodzielnego siadania. Jeśli Twój maluch często wymiotuje też noskiem lepiej skonsultuj to z lekarzem.Trzymam kciuki i pozdrawiam.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-03-12 08:26:33

    Ja jednak wybralalbym sie z maluchem do pediatry, na pewno cos na to poradzi.

Przejdź do pełnej wersji serwisu