Forum

Rozmowy wolne i frywolne

skrzypiace latarnie

  • Autor: muszka Data: 2010-02-05 16:29:49

    czesto pokazuja sie watki o tym czego nam brak z dawnych lat lub za czym tesknimy mnie od pewnego czasu chodza po glowie latarnie ale nie te obecne tylko te sprzed 30 lat napewno je pamietacie na drewnianym slupie byla zawieszona zarowka z kloszem ktory tak pieknie sie kiwal pod wplywem wiatru i skrzypial lubilam to skrzypienie a jeszcze bardziej cienie rzucane przez latarnie jak szie szlo cien przed nami sie coraz bardziej sie wydluzal i wydluzal a potem dochodzil drugi cien z nastepnej lampy i wtedy jeden sie wydluzal a drugi malal a ten za nami gonil nas zeby w koncu znow byc z przodu ciekawe czy jest jeszcze gdzies taka wies z tymi latarniami chyba nie .moze ktos ma inne wspomnienia bo wtedy bylo duzo fajnych zeczy ktorych juz nie ma i nie bedzie szkoda

  • Autor: mniamtom Data: 2010-02-05 19:03:07

    Użytkownik muszka napisał w wiadomości:
    > czesto pokazuja sie watki o tym czego nam brak z dawnych lat lub za czym
    > tesknimy mnie od pewnego czasu chodza po glowie latarnie ale nie te obecne
    > tylko te sprzed 30 lat napewno je pamietacie na drewnianym slupie byla
    > zawieszona zarowka z kloszem ktory tak pieknie sie kiwal pod wplywem wiatru i
    > skrzypial lubilam to skrzypienie a jeszcze bardziej cienie rzucane przez
    > latarnie jak szie szlo cien przed nami sie coraz bardziej sie wydluzal i
    > wydluzal a potem dochodzil drugi cien z nastepnej lampy i wtedy jeden sie
    > wydluzal a drugi malal a ten za nami gonil nas zeby w koncu znow byc z przodu
    > ciekawe czy jest jeszcze gdzies taka wies z tymi latarniami chyba nie .moze
    > ktos ma inne wspomnienia bo wtedy bylo duzo fajnych zeczy ktorych juz nie ma i

    > nie bedzie szkoda

     

    Skrzypienia nie pamiętam , natomiast czarującą grę cieni wspominam z sentymentem ......,  z innego powodu ;)

  • Autor: mniamtom Data: 2010-02-05 22:29:15

    ... kiedy się szło , cień kropidła miał takie imponujące rozmiary .... ;)

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-02-05 22:32:04

    Ojcze , kropiłeś pod latarnią ???!! ;))))

  • Autor: Almira Data: 2010-02-05 22:33:30

    Hahahahahah, rozszyfrowałaś niegrzecznego Chłopczyka.

  • Autor: mniamtom Data: 2010-02-05 22:43:07

     Niewinne spacerujące wieczorem pod latarniami owieczki,  które ścigaja się z własnym cieniem..... , zwyczajowo odprawiamy  egzorcyzmy w takich przypadkach :)

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-02-05 22:47:48

    Łomatko , jeszcze kropidła wielkości owieczki nie widziałam ;)))
    Gratuluję w takim razie ... poświęcenia oczywiście ;))))))

  • Autor: mniamtom Data: 2010-02-05 22:57:54

    a ja takiej małej owieczki nie widziałem jak to kropidło ;) .

     

  • Autor: muszka Data: 2010-02-06 10:46:39

    mniamtom napisal kiedy sie szlo wiec nie kropil pod latarnia raczej nazwalabym to tak w liczbie mnogiej "ida aleją"

  • Autor: marinik Data: 2010-02-05 20:46:04

    a mi sie marzy przejazdzka pociagiem z lokomotywa parowa - taka robiaca mnostwo halasu, buchajaca para i dymem.

  • Autor: Almira Data: 2010-02-05 20:56:43

    A ja bym chciała tramwajem, konnym, przedwojennym... Takim, jaki pamiętam z poprzedniego wcielenia:))))

  • Autor: tineczka Data: 2010-02-05 21:20:18

    hehe, przyjedz do nas, tu entuzjasci wyprowadzaja takie lokomotywy z muzeum, doczepiaja drewniane wagony i kazdego roku ......tuff, tuff mozna przezyc:)

  • Autor: marinik Data: 2010-02-05 21:22:57

    a do Ciebie taka ciuchcia dojezdza?
    marinik-bezczel

  • Autor: Duniasza Data: 2010-02-05 22:33:13

    Zapraszam do Wolsztyna - na regularnie obsługiwaną przez lokomotywy parowe linię kolejową Poznań - Wolsztyn i do jedynej w Europie czynnej parowozowni. :) To już naprawdę ostatnia szansa. Poza tym w Dni Wolsztyna 1-3 maja zawsze jest Parada Parowozów z całej Europy. Mówię Wam cudo! Warto naprawdę warto to zobaczyć. Aż czlowiek chce sie przytulić do maszyny. :) A spektakl światło-dźwięk...mmmm...miodzio... Przyjeżdża pół świata - najwięcej Japończyków i Brytyjczyków.

    Acha, no i raz w roku jest trasa Wolsztyn - Poznan - Kołobrzeg prowadzona przez Piękną Helenę. ;)

     

  • Autor: muszka Data: 2010-02-06 10:58:35

    pamietam jak jechalismy na wczasy takim pociagiem ludzi ful moj maz z moim bratem znalezli sobie "super"miejsce przewiewne pelny luzik w takiej charmonijce pomiedzy wagonami kupa smiechu bylo jak dojechalismy nad morze obaj wygladali jakby kominy czyscili podczas podrozy

Przejdź do pełnej wersji serwisu