Forum

Kuchenne porady

Jak uratować "sPIEPRZoną" potrawę?

  • Autor: Mloda Data: 2010-02-10 15:30:59

    Przesoloną zupę uratujemy dodając surowego ziemniaka, to wiem:)
    Ale jak uratować zbyt ostre łazanki?- zrobiłam je dzisiaj z przepisu Wkn, są pyszne, ale przez moją ciężką rękę do przyprawiania potraw- wyszły zbyt pikantne, po prostu "sypnęło" mi się za dużo pieprzu, najprościej mówiąć "sPIEPRZyłam sprawę". Proszę pomóżcie!

    W tym wątku zachęcam także do wpisywania innych porad i ciekawostek dotyczących "ratowania potraw"

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-02-10 15:33:31

    Odpieprzeć bardzo trudno, może przelej je gorącą wodą.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-02-10 16:17:21

    Odpieprzyc mozna mlekiem , smietanka slodka. mlekiem kokosowym nieslodzonym. Przy laznkach chyba te metody odpadaja. Dogotuj makaronu i kapusty i wymieszaj z przeprawiona czescia.

  • Autor: as Data: 2010-02-10 17:03:13

    Uważam tak jak Dorota czyli"Dogotuj makaronu i kapusty i wymieszaj z przeprawiona częścią." Tylko nie dodawaj więcej pieprzu:D Nadmiar możesz później oczywiście zamrozić.

  • Autor: Mloda Data: 2010-02-11 04:29:34

    Dobry pomysł, ale sczęśliwe zakończenie byłoby wtedy, gdybym miała w domu jeszcze kapustę i makaron:( Zero, wszystko zużyłam! Szybkie zakupy też odpadają- najbliższy polski sklep w centrum, i na dodatek w pobliskim warzywniaku u pakistańczyka niestety kapusty brak! Dziś zjedliśmy wersję bardzo ostrrrrą;), a pić się chciało...oj chciało!;D Jutro powtórka, bo łazanek zostało jeszcze pół patelni- będę musiała wysłać lubego po jeszcze jedna butelkę wody;) Teraz będę miała nauczkę, by następnym razem przy okazji robienia łazanek zaopatrzyć się w większą kapustę i podwójne opakowanie makaronu- tak w razie "W" :)
    pozdrawiam i dziękuję za rady!

  • Autor: as Data: 2010-02-11 10:20:09

    Może pomogło by dodanie jakiś innych składników, które by pasowały i złagodziły smak. Nie mam pomysłu jakie. Wyszło by coś innego ale smak może by był łagodniejszy.

  • Autor: jareksz Data: 2010-02-11 12:32:00

    Wyślij lubego po piwo albo mleko. Gdzieś widziałem, że woda w przypadku potraw za ostrych jest przeciw skuteczna.

  • Autor: Mloda Data: 2010-02-12 04:12:35

    Oczywiście zrozumiałe jest, że piwo dla mnie, mleko dla niego- innej opcji nie ma;))

  • Autor: Olciaa Data: 2010-02-10 19:13:17

    tez kiedys sPIEPRZyłam łazanki, ale maz stwierdzil ze są nawet smaczniejsze wiec zostawiłam :) dałam do obiadu duza porcje wody niegazowanej do popijania i juz:)

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-02-11 16:43:13

    Ja się kiedyś za radą Doroty ratowałem śmietaną jak mi się pomyliła papryka słdka z chili.

Przejdź do pełnej wersji serwisu