Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Polityczny ... (ironiczny?)

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-02-19 09:06:04

    Nie wiem jak Was ale mnie ucieszyła wspaniała wiadomość: parlament nasz, wspaniały(!!!) umożliwia pracę kobietom w górnictwie i to na dole, bezpośrednio przy wydobyciu. Czyż to nie wspaniałe, pełne rownouprawnienie, zrozumienie dla szczególnych pragnień kobiet, matek, żon.  Z radości aż płaczę nieomal.
    Jakże cała nasza, ta lepsza połowa, Polski cieszy się.

    P.S.
     Moja najmłodsza latoroś (złośliwiec) zepsuła mi radosć twierdzeniem: tato, ale przez to węgiel zdrożeje, bo przecoież teraz gorniczki będą pobierać "macierzyński".
    Cholera, nie pomyślałem. No może nie tak bardzo zdrożeje, ale co mi tam, cieczyć się trzeba.
     
    Macie może jakieś wspaniale wiadomości, ...nadawajcie, cieszmy się.
    O, Romcio wraca do polityki, ... będzie robota w tekstylnym przemyśle: wymiana mundurków szkolnych i wprowadzenie takowych w przedszkolach ... i zdejmowanie portretów w ministerstwach ...albo powrót pozdejmowanych.
    Jeny, jak się cieszę ...

  • Autor: Scooby Data: 2010-02-19 09:27:42

    No niewiem czy kobiety beda chciały w górnictwie pracowac,by ciągle były czarne.

  • Autor: aloalo Data: 2010-02-19 09:36:59

    Czarny wyszczupla więc jest nadzieja, ze chetne się znajdą :)

  • Autor: agafi9 Data: 2010-02-19 09:44:40

    i na solarium nie trzeba...

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-02-19 09:40:40

    Użytkownik Scooby napisał w wiadomości:
    > No niewiem czy kobiety beda chciały w górnictwie pracowac,by ciągle
    > były czarne.
     Scooby, co tam CHCIAŁY ...nie jest ważne. Ważna jest ustawa, ustawa dająca kobietom taką możliwość, jeszcze jedną  do ... wyciągnięcia chwalebnego nóg, w imię dobra rodziny, ojczyzny. Jedna ustawa więcej naszego kolejnego, wspaniałego, "parlamentu"!!!! To jest ważne !!!

  • Autor: Scooby Data: 2010-02-19 09:53:24

    Też racja Kaziu.A ci z rządu niech sami zakaszą rekawy i idą niech spróbują bo to oni nigdy fizycznie nie popracowali.Niech dostaną pensje z 1000zł i zobaczą jak to jest.Ustwy to ja tez potrafie pisac i ustalac.

  • Autor: monique21 Data: 2010-02-19 10:35:24

    Tak, tak, w końcu!!!
    Czekałam na to całe życie! Teraz w końcu będę się mogła przeprowadzić znad morza na Śląsk, żeby tam spełniać swoje marzenia! ;)

    Swoją drogą - nie sądzicie, że to interesująca propozycja dla bezrobotnych archeologów? ;)

  • Autor: bogdzia Data: 2010-02-19 11:29:06

    Znam kobiety, które wykonują tzw. męskie zawody i radzą sobie nieźle. A te parytety kiedyś zemszczą się na ich ideologach.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-02-19 12:53:24

    Ja uważam, że nie ważne jest ile jest kobiet a ile mężczyzn, tylko to, żeby były to osoby kompetentne.
    Zaraz pewnie dostanę po łapach, ale często jest tak, że dziewczyna się drze o równouprawnienie, a jak jej mężczyzna przez drzwi przodem nie przepuści, to ma pretensję, że cham, bo ona kobietą jest i powinien jej te drzwi otworzyć, potrzymać i przepuścić.
    Dziewczyny klną, piją, chamsko się zachowują, a jak taką trącić to nagle kobietą się staje.
    A jeszcze mam pytanie: czy teraz jest zakaz pracy w kopalni na dole dla kobiet?

  • Autor: bytomianka Data: 2010-02-19 13:48:35

    Wiesz Kaziu, że ja znałam kobiety ktore w latach 20,30  XX wieku pracowały na dole w kopalni.Konie też zwożono szolami na dół i pracowały. Tak moi drodzy tak się dawniej pracowało . Pozdrawiam "))

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-02-19 17:06:20

    Użytkownik bytomianka napisał w wiadomości:
    > Wiesz Kaziu, że ja znałam kobiety ktore w latach 20,30  XX wieku
    > pracowały na dole w kopalni.Konie też zwożono szolami na dół i
    > pracowały. Tak moi drodzy tak się dawniej pracowało . Pozdrawiam "))

    W latach 50, bodajże do 1958-59 pracowały, jakiś wypadek był i zakaz pracy był kobietom bezposrednio na scianach.

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2010-02-19 19:04:47

    Kazik wszak to żadna rewelacja !!! Skoro patronką górników jest kobieta, to widocznie w końcu uprosiła tam na górze równouprawnienie w tej dziedzinie dla płci pięknej. Poza tym już dawno popularne było hasło "kobiety na traktory", więc dlaczego nie na kombajny do wydobycia węgla? Ale może faktycznie jest coś w powietrzu, skoro ostatnio zrobiono rybę z poczciwego winniczka a z kobiet zrobiono ustawowo górników? Normalnie strach czytać prasę , słuchać radia i oglądać TV

  • Autor: bea39 Data: 2010-02-19 21:36:49

    Ja chcę na kombajn, cudny jest. Na przodek nie, za ciemno i nieprzyjemnie ale kombajn......widziałam w akcji, coś niesamowitego :) I wszyscy mają respekt :)

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-02-19 22:07:46

    Użytkownik Zbyh 1 napisał w wiadomości:
    > Kazik wszak to żadna rewelacja !!! Skoro patronką górników
    > jest kobieta, to widocznie w końcu uprosiła tam na górze
    > równouprawnienie w tej dziedzinie dla płci pięknej. Poza tym już
    > dawno popularne było hasło "kobiety na traktory", więc dlaczego nie na
    > kombajny do wydobycia węgla? Ale może faktycznie jest coś w powietrzu,
    > skoro ostatnio zrobiono rybę z poczciwego winniczka a z kobiet zrobiono
    > ustawowo górników? Normalnie strach czytać prasę , słuchać
    > radia i oglądać TV

     Strach to będzie jak te same matoły będa wybrane na nastepną kadencję do parlamentu, ta sama hołota u sterów władzy i nie wprowadzą odpowiedzialności za idiotyczne decyzje Rozumiem pomyłki, ale nie błędy w imię kretyńskiego " JA" i post'populistyyczne hasła jak np.w sprawie szczepionek,  czy afery wciąż nowe i wydawanie pieniędzy na popisy krasomówcze clownów-politykierow w komisjach sejmowych. Po cholerę są sądy i prokuratury: karać biedaka za ukradzioną bułke w samie?
     A co do winniczka, ... jak marchew jest owocem, kretyn politykiem, a kłamca na najwyższym urzędzie, to co się dziwić.
     Dobrze jeszcze, że na bydlęcym gównie porządne plony można zbierać.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-02-21 08:46:17

    " karać biedaka za ukradzioną bułke w samie?"
    Wiesz Kaziku, żyjemy w takim społeczeństwie, że gdyby się nie karało biedaków za kradzież bułki, to w sklepach pełno byłoby złodziei bułek, chleba, masła, wędliny: bo do chleba też przecież trzeba coś mieć, a nie tak o suchym chlebie. Myslę, że inaczej patrzy na tę sprawę właściciel sklepu. Bo co zrobiłbyś gdybyś miał sklep i co jakiś czas ktoś kradłby Ci towar, za który musisz przecież zapłacić. A podejrzewam, że chętnych do kradzieży byłoby mnóstwo, gdybyś na to zezwalał. Powinniśmy mieć takie prawo, które byłoby sprawiedliwe i kara adekwatna do czynu. Ale niestety, jeszcze długo nie. Politycy muszą się pokazać. Kępa musi drzeć ryja, Gowin musi być bardziej papieski od papieża... itd. Scena duża, a i publika olbrzymia. Igrzyska.

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-02-21 15:57:44

    Alez ja nie jestem za niekaraniem przysłowiowe  kradzieży bułek, tylko szlag mnie trafia, jak sedzia czy prokurator wali półgodzinną mowę na uzasadnianie wyroku, przeważnie max za taką szkodliwość/czyn, a nie ma czasu na zajęcie się poważniejszymi sprawami.
     Zwróć uwagę: sprawy poważne wchodzą na wokandę z tak dużymi opóźnieniami, że prawie na pograniczu przeterminowania i kończą się śmiechu wartymi wyrokami częstokroć w zawieszeniu : jazda po kielichu, gwałty, molestowanie sexualne wobec pesonelu(!), znęcanie się nad rodziną. Tu rozpatruje się dokladnie problem winowajcy, natomiast problem kradnącego bułki to ...wlaśnie narazanie na straty wlasciciela sklepu.
     Popatrz na nasze prawo i caly aparat : sad nie uwzglednil tego że piekarz wydawał darmo chleb dla biednych ... skarbówka doprowadziła piekarza do bankructwa, a sąd utrzymał prawo w mocy, instytucja zwana Ministerstwem wolała wykończyć faceta, nie uwględnila jego próśb i uzasadnień, bo ... od darowizny nie odprowadził podatku (!!!) ..s ąd uzal winę piekarza, ZŁODZIEJA ktory okradł państwo...q,,,a mać z takim aparatem sprawiedliwości.
    Ludzie zdychają z głodu ale nie, ... chleb trzeba było dać po cichutku(!!!) do śmietnika. Nawet do lasu ryzyko zwierzętom bo fiskus by ścigał i sanepid też chyba , za wywożenie jedzenia do lasu , zamiast na śmietnik.

  • Autor: erka Data: 2010-02-19 19:55:50

    O rety jak sie ciesze, w kopalni bede mogla pracowac.

  • Autor: Edi® Data: 2010-02-20 09:20:51

    Użytkownik Kazik45 napisał w wiadomości:
    Czyż to nie wspaniałe, pełne rownouprawnienie


    Jak ktoś kiedyś napisał, feminizm i równouprawnienie kończy się, kiedy trzeba wnieść szafę na trzecie piętro.

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-02-21 01:45:42

    Ciekawe od czego pochodzi słowo "feminizm".

    P.S.
    Udzielę tu odpowiedzi Agik, na Jej prośbę w innym miejscu (nie pamiętam gdzie), o nieużywanie kursywy i innych "udziwnień"(to jest moje skrócenie Jej wypowiedzi).

    Agik, powiedz jak nie używać tego co nasz język pisany ma w swoich zasadach pisowni, tak żeby by nie wpisać czasami bzdury, którą można odczytać czasem nie tak jak jest napisana.
    Proza to nie wiersz, by można ją interpretować. Co innego rozmowa w realu, a co innego wirtualna.
    No i poza tym ... pisanie ciurkiem bez znaków etc. etc. jest (wg mnie!) jak monotonne przekazywanie myśli, czyli bez próby jej przekazania w sposób logiczny i zrozumiały dla rozmówcy, swojego toku rozumowania w trwającej dyskusji.
    Krótko mówiąc: ja w taki sposób przekazuję swój tok rozumowania/ swoje myśli BO TAK SŁYSZĘ to co piszę. Dlatego często piszę w odpowiedziach:
    "... czytajcie co i jak jest napisane, a nie oglądajcie liter..." Nie kieruję tych, cytowanych, słów do Ciebie, tylko spróbuj napisać to co ja napisałem , bez użycia znaków i ... tego co utrudnia czasem niektorym (!? ... i Tobie ) czytanie.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-02-21 08:49:47

    Jestem "za". Niektóre wątki są tak nieskładnie napisane, że nawet ich nie czytam, bo nie chce mi się szukać gdzie początek, a gdzie koniec zdania i co autor miał na myśli.

  • Autor: agafi9 Data: 2010-02-22 11:19:53

    Użytkownik Kazik45 napisał w wiadomości:
    > Ciekawe od czego pochodzi słowo "feminizm".P.S. Udzielę tu

    Najprościej: od łacińskiego "femina" czyli kobieta.
    Istnieje wiele prądów feministycznych - nie tylko tychdykalnych. Interesujaca jest zwłaszcza tzw. myśl feministyczna w naukach humanistycznych.
    Nie krzyw się więc tak bardzo Kaziku, zwłaszcza ze znajdujesz się na dość sfeminizowanej stronie

  • Autor: agafi9 Data: 2010-02-22 11:23:42

    miało być: ..tych radykalnych

Przejdź do pełnej wersji serwisu