Forum

Kuchenne porady

Czyszczenie szafek kuchennych:(

  • Autor: Angelinka29 Data: 2010-02-26 21:12:25

    Kochani moze macie jakies sposoby na czyszczenie gornych szafek w kuchni,na ktorych osadza sie tlusty kurz.Wyprobowalam juz wszystkie znane reklamowane srodki,ale nic nie daje rady tego usunac.Przy czyszczeniu walkuje sie w czarne "babole".Za wszystkie podpowiedzi z gory dziekuje.

  • Autor: Wkn Data: 2010-02-26 21:14:52

    Moja mama zawsze wykładała górę szafek dopasowanym papierem/starą tapetą/grubą folią - nie cierpiałam tego, ale muszę przyznać, że działało genialnie - papier się wyrzucało raz na kwartał, myło tylko brzegi szafek, do których nie przylegał i baboli była minimalna ilość.
    Może powinnam wrócić do jej sposobu.

  • Autor: Angelinka29 Data: 2010-02-26 21:20:40

    Ciocia tez mi podsunela wczoraj ten pomysl,sama go praktykuje do tej pory.I ja napewno tez tak zrobie,tylko musze najpierw to cholerstwo czyms zmyc:(

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-02-26 21:26:40

    Ja myję płynem do mycia naczyń - nalewam na gąbkę i szoruję, a potem zmywam czystą ściereczką. Papier też kiedyś stosowałam i chyba wrócę do niego. Pozdrawiam !

  • Autor: makusia Data: 2010-02-26 21:36:00

    Też wykładam na górę gazety itp , ale przedtem czyściłam mleczkiem , mozesz użyc Cifa

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-02-27 11:58:55

    Jak Rzymianka radzi  Nierozcienczonym plynem przetrzec, chwile niechj namieknie, zebrac papierem i potem normalnie umyc. Plyn do naczyn dobrze odtluszcza ale jak tluszczu jest sporo (czesto w niewoielkich kuchniach bez wyciagu na zewnatrz zbiera sie blyskawicznie) czasem trzeba powtorzyc.

  • Autor: aloalo Data: 2010-02-26 21:48:36

    Ja do usuwania wszelkiego rodzaju tłuszczu, plam na ubraniu czy np śladów po mazaku na tapicerce używam genialnego odtłuszczacza Meglio. . Ja kupuję go na Allegro, bo nie mogłam znaleźć w żadnym sklepie.
    Sprawdza się przy czyszczeniu plastikowych okien, wanny, kafelek - dla mnie i moich znajomych rewelacja. Spryskać, chwilę poczekać i myć. Pachnie cytrynowo.

  • Autor: Angelinka29 Data: 2010-02-27 07:11:51

    Dzieki za dobre rady,napewno wyprobuje ten odplamiacz o ile znajde na Allegro:)

  • Autor: GosiaAga Data: 2010-02-27 07:47:03

    ja myję mokrymi chusteczkami dla dzieci zamoczonymi w rozcieńczonym płynie do naczyń i zbieram brud w jednym kierunku

  • Autor: asiula76 Data: 2010-02-27 08:14:40

    Ja tez wykładam na szafki papier i wymieniam go co jakiś czas.
    A do mycia takich tłustych powierzchni używam Ajaxu lub W5 z lidla jest tani i dobry.

  • Autor: Angelinka29 Data: 2010-02-27 10:22:35

    Moze napisze czego juz uzywalam i niestety nie skutkowalo,Cillit Bang,ww Ajax,Cif-co to niby czysci wszystko sam,Fairy,w ktorym myje naczynia,Pur,wiecej nie moge sobie przypomniec,bo bylo tego naprawde baaaaaaaaaaardzo duzo.Najlepsze rozwiazanie ma moja kolezanka,ktora szafki kuchenne ma zawieszone przy samym suficie i nie martwi sie,ze osadza jej sie u gory jakas tlusta maz:)Dzisiaj mam zamiar wyprobowac chusteczki dla dzieci,bo na to nie wpadlam:)

  • Autor: nina Data: 2010-02-27 12:33:38

    Ja również kładę na szafkach gazety i co jakiś czas zmieniam

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-02-27 14:28:52

    Ja używam Cif mleczko albo Cif aktif

  • Autor: pszczolka Data: 2010-02-27 14:55:04

    Ja używam środka o nazwie  BRUDPUR  środek do usuwania tłustego brudu firmy VOIGT VC 242  u nas dostępny w wiekszości sklepów jest bardzo skuteczny.

  • Autor: mala herba Data: 2010-02-27 15:04:13

    Odtłuszczająco działa też benzyna apteczna,ale trzeba by jej dużo do zmycia tłustego kurzu z szafek kuchennych.

  • Autor: jagoska Data: 2010-02-27 18:27:46

    Z tej samej firmy jest też płyn do mycia mebli nazywa się MEBLIN.

  • Autor: kasia146 Data: 2010-02-27 17:32:52

    ja uzywam cif actifiz i jak dla mnie jest rewelacyjny sprykuje odczekuje minutke i zmywam zwykla szmatka bez szorowania

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-02-27 17:44:14

    Ja używam Kamix do kuchni i staram się robić to regularnie ,wtedy mniej pracy przy wycieraniu.

  • Autor: emeska1974 Data: 2010-02-27 19:03:01

    Mam szafki do samego sufitu i nie ma problemu tzn taka zabudowa z lampkami halogenowymi. Przedtem również borykałam się z tym kurzem, naprawdę ciężko to umyć, więc wykładałam pergaminem jak już ktoś wyżej wspomnial - pomaga. Jednak mnie teraz męczy taki sam tłusty kurz na okapie kuchennym i serio -popularne środki nie dają rady  a jak już to po wielogodzinnym żmudnym czyszczeniu. 

  • Autor: Wkn Data: 2010-02-27 23:18:38

    Ja mam okap kuchenny szklany - ma wadę (pokrywa się nowym kurzem w ciągu dwóch dni), ale ma też i genialną zaletę - spryskany płynem do mycia szyb, zmywa się bez wysiłku kawałkiem kuchennego ręcznika.
    I bardzo ładnie wygląda :) Nie żałuję zakupu, szczególnie że okap był niedrogi.
    Gorzej jest z tym, co pod spodem, ale metalowa część z filtrem jes dememontowalna i można ją włożyć do zmywarki, a z resztą radzi sobie zwykły płyn do szyb i cif - ale fakt, nie lubię tego czyścić :/

  • Autor: anmik Data: 2010-02-27 19:53:37

    jest taki środek do czyszczenia mebli o nazwie ciff - nie mylić z mleczkiem, płynem itp. można go kupić np.w Makro kosztuje około 26 zł. ale duży i wydajny. powodzenia

  • Autor: Kasia z Płocka Data: 2010-02-28 14:20:09

    U mnie w Płocku jest taka specjalistyczna sieć sklepów SHOP PRACZ, gdzie kupuję cudowny środek przeznaczony do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni. Wystarczy 2 łyżki tego proszku rozpuścić w ok. 2 litrach bardzo ciepłej wody i ściereczką przetrzeć osadzający sie tłusty kurz... Nie wiem co to znaczy mieć z tym problem... Dodatkowym atutem tego specyfiku jest to, że kupuję  go na wagę i koszt tego zakupu jest dosłownie minimalny... Kiedyś, kiedy nie znałam tego środka dostawałam szewskiej pasji, kiedy miałam myć szafki, bo ani markowe produkty, ani woda z octem nie pomagała:-(

  • Autor: alman Data: 2010-02-28 14:58:09

    Tylko płyn z Lidla z serii W-5, spryskuję i za chwilę zmywam bez problemu. Jest chyba w cytrynowo żółtym opakowaniu. Poza tym usuwa wszelkie tłuszcze w kuchni /okap, kuchenka, piekarnik/. No i najważniejsze - nie jest drogi!

  • Autor: Maciejka24 Data: 2010-03-01 09:27:20

    Jeżeli masz w pobliżu sklep Biedronka to polecam płym w spryskiwaczu  FIST (mniej więcej tak się nazywa) do czyszczenia tłuszczu, koszt ok 6,00 zł. Spryskujesz obtłuszczone szfki, okap kuchenny nawet kafle na podłodze i po minucie scierasz wilgotną ściereczką. Gdy go użyłam po raz pierwszy nie mogłam uwieryzyć, w jego skuteczność, bez najmniejszego wysiłku, tylko PRZECIERAJĄC ściereczką wszystko lśniło. Tłuszcz po spryskaniu tym płynem poprostu sam spływał. Moja siostra wyczyściła nim jasne kafle na podłodze w kuchni, z którymi nie mogła dojść do ładu od kilku lat (zaschnięta i rozmazana fuga + tłuszcz), jej teściowa myślała, że to są nowe kafle. Koszt niewielki, myślę,że warto spróbować

  • Autor: justine75 Data: 2010-03-01 13:58:23

    Polecam Ludwik-aktywna piana,mleczko do czyszczenia kuchni.Jest to preparat w aerozolu-i faktycznie pryskasz,chwilkę odczekujesz,i tłusty brut ''znika'':)Koszt około 6 zł za 750ml.I jeszcze jest inny preparat,też Ludwik i też w aerozolu,tylko płyn a nie mleczko-też zarąbisty:)Tylko nie mam w tej chwili więc nie mogę spisać dokładnej nazwy...

Przejdź do pełnej wersji serwisu