Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Amarylis

  • Autor: anari74 Data: 2010-03-05 11:38:34

    Kochani.Zakwitł mi ten kwiat po raz pierwszy.Stoi na parapecie okna południowo zachodniego wydaje mi sie że za dużo słońca.Czy może stać na meblach w tym pokoju ,jak sądzicie czy potrzeba bezpośredniego slońca.Kwiatem jestem oczarowana.Czy długo kwitnie?

  • Autor: Scooby Data: 2010-03-05 15:55:36

    Ja niestety nic niewiem na temat tego kwiatu,ale wpisz w wyszukiwarce nazwę kwiatu i powinno sie ukazac troche stron na ten temat.Pozdrawiam.

  • Autor: kryska Data: 2010-03-05 20:03:26

    witaj moj kwiat stal na komodzie  niedaleko okna i nic mu nie bylo. niepamietam dokladnie ile kwitl ale wydaje mi sie ze ok2tyg.  zaraz po przekwitnieciu scielam lodygi i lescie i doniczka powedrowala na 2mies. do ciemnego suchego miejsca, podlalam ja tylko raz w tym czasie. od tygodnia stoi na parapecie i wypuscil kolejne kwiaty. mam nadzieje ze troszke pomoglam.

  • Autor: Kluko Data: 2010-03-05 21:49:08

    Pojedyncze kwiaty wytrzymują ok 6 dni (a na łodydze jest do 4-5 kwiatów, przewaznie rozwijają się  w parach z opóźnieniem). Za dużo słońca na pewno nie mają. Amarylis lubi dużo światła. W miejscu mniej naświetlonym łodyga kwiatowa i liście zaczną się nadmiernie wydłużać i dzieki temu bedziesz miała długie zielone węże :) Żeby mieć co roku kwiaty musisz troszkę się postarać. w sierpniu przestajesz podlewać. Pod koniec września nawet jak jeszcze są zielone liście trzeba je obciąć tuż nad cebulą i odstawiasz w suche miesce lub do piwnicy. Od początku grudnia zaczynasz obserwować cebulę. Jak zauważysz, że zaczyna wyrastać pęd kwiatowy, to zaczynasz podlewać i po ok tygodniu przesadzasz do świeżej ziemi (trzeba przyciąć lekko korzenie). Chyba, że chcesz mieć kwiaty na konkretny termin to zaczynasz podlewać ok 4-6 tygodni wcześniej. Zawsze grzeba przesadzić do świeżej ziemi! Przez cały okres wegetacyjny najlepiej podlewać roztworem nawozu do roślin kwitnących:)

  • Autor: anari74 Data: 2010-03-05 22:04:39

    dziękuję.Pomogłyscie mi i to bardzo.M€j ma długa dość wysoką łodyżkę.Rozwinęły sie dwa kwiaty pełne códne i jest jeszcze jeden pączek.to pewnie bedzie tyle.Bo u mamy wyrósł drógi pęd.Nie wiem pewnie inny rodzaj.

Przejdź do pełnej wersji serwisu