Forum

Gawędy o jedzeniu

wielkanoc

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-03-15 12:10:39

    Myślicie już co przyrządzicie naświęta. Ja prawdopodobnie będę miała gości i zaczynam kombinacje.

  • Autor: as Data: 2010-03-15 12:16:10

    Ja gości chyba nie będę mieć. Na pewno będzie żur (co roku ten sam przepis ale nie z WZ) i babka jakaś biszkoptowa lub ucierana ale nie mam jeszcze przepisu. Jestem gotowa na propozycje. Mąż chce jakąś sałatkę z majonezem. Więcej na razie nie wiem.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-03-15 12:18:44

    A możesz podać ten przepis?? Ja będę gościć teściową i może siostrę męża a więc chciałabym zabłysnąć.

  • Autor: as Data: 2010-03-15 14:52:39

    Kupuję żur w słoiku firmy Vortumnus i tam jest przepis na niego. Na Wielkanoc podaję z jakiem, kiełbasą, szynką i chrzanem. Wszystko to mięsiwo przeważnie własnej produkcji. w tym roku mąż też już zamówił pół świni i w sobotę będzie się za nią zabierał.

  • Autor: eyta Data: 2010-03-15 12:27:58

    Dziękuję za wątek, sama chciałam załozyć.Od jakiegos czasu myślę co zrobić.
     U nas może będą goście a jak nie to i tak do stołu siadamy w siedem osób.
    Planuję:
    - jajka na miękko
    - białą kiełbasę zapiekaną na kapuście lub inaczej , ale kapustka na pewno
    - sałatka ala grecka z fetą
    - może żur albo zupę chrzanową
    - wędliny zamówione na wsi
    - upiekę pasztet
    - mam ochotę na jajko faszerowane w skorupkach
    - sałatka jarzynowa ( musi być dla ojca)
    .....


    czekam na Wasze wpisy może mnie natchnie:)


    pozdrawiam jeszcze zimowo 

    eyta

  • Autor: piszczalka Data: 2010-03-15 13:37:47

    Oprocz jajek i mojej ulubionej sałatki http://wielkiezarcie.com/recipe24001.html ,to nie mam pojecia co robic.

  • Autor: agacik33 Data: 2010-03-23 18:29:04

    U mnie bedzie wena twórcza z kaczki, sałatka jarzynowa, spróbuje zrobic panierowane jajka, zurek i pieczenie miesne  ( jako wedlina i pewnie grubiej pokrojona na jakis obiad)i pewnie rybka w galarecie


    pozdrawiam

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-03-15 13:42:31

    U mnie obowiązkowo mazurki, sernik, jakieś babki może jabłecznik, żurek i biała kiełbasa. Reszta jeszcze niewiadoma.

  • Autor: ajlati Data: 2010-03-15 13:58:04

    napewno upiekę wędlinki ( karczek,schab) teściowa upiecze boczek,zrobie żur,sałatkę jarzynową,jajka faszerowane z pieczarkami, z ciast napewno sprawdzony i uwielbiany przez wszystkich sernik z przepisu dankaxl ''sernik puszek'' no i na reszte ciast nie mam pomysłu,rodzina nie przepada za mazurkami,może w
    Wy coś podsuniecie? :)

  • Autor: alman Data: 2010-03-15 15:33:34

    Też myślałam już, że czas założyć taki wątek......
    Myślę również co by tu zrobić. Z pewnością stałe pozycje i tak będą, ale co dodatkowo?
    A ze stałych to u mnie zawsze:
    żurek na śniadanie ze święconką /jajka, szynka, kiełbasa, chrzan świeży/, bo u mnie na śniadanie żurek jest obowiązkowy, a potem jeszcze wędlina, sałatki, chrzan z jajkami i śmietaną,
    sałatka nie wiem jaka będzie, ale z pewnością trochę zwykłej jarzynowej, no i jajka w sosie tatarskim też obowiązkowo, myślę nad jeszcze jedną sałatką.....
    nie mam pomysłu co na obiad
    z ciast to musi być serownik, ale nie wiem jeszcze który, może znowu ten z mlekiem w proszku /robiłam na minione święta i był dobry/, myślę że coś z jabłkami, babka obowiązkowo, może cytrynowa moja, no i mazurki /dawniej nigdy ich nie piekłam, ale odkąd spróbowałam zachęcona opiniami z WŻ robię pomarańczowy/ten na zamówienie córki/ i z polewą krówkową Ireny Sikory /dla syna/, może jeszcze jakiś wykombinuję....
    Jestem przekonana, że kiedy poznam Wasze plany, to coś mi wpadnie do głowy...z pewnością na te święta wykluczone są u mnie wszelkie sałatki z dodatkiem śledzi, ryby, no i ciasta z makiem i pierniki...te zarezerwowane są na święta Bożego Narodzenia.
    Życzę dużo pomysłów, no i liczę na jakieś fajne przepisiki! Pozdrawiam prawie wiosennie!

  • Autor: as Data: 2010-03-15 15:56:47

    Jeżeli idzie o Wielką niedzielę to u nas jest zawsze tradycja, że na śniadanie i na obiad jest żur z kielbasą, szynką, boczkiem i jakiem i chrzanem. Na obiad nigdy u mnie się nic innego nie gotowało.

  • Autor: alman Data: 2010-03-15 16:19:40

    Tak też było u mnie w domu, ale teraz.....mąż nauczony inaczej, no i kiedy dzieci przyjeżdżają z rodzinami to jakoś tak nie wypada karmić ich cały dzień żurkiem, ale bardzo by mi to odpowiadało teraz też...pamiętam, mój brat to jadł taki żurek przez 2 dni na śniadanie, obiad i kolację i wszystko inne szło w odstawkę.

  • Autor: Wkn Data: 2010-03-15 17:44:48

    Miałam zacząć planować w ostatniej chwili, ale jakoś narobiliści mi "smaka" :)

    Na pewno będę gotować barszczo-żur z chrzanem, białą kiełbasą i jajkiem na twardo lub barszcz na wywarze z wędlin (bez włoszczyzny), do którego dodaje się na końcu, już na talerzach, chrzan, ćwikłę oraz gotowane jajka i podaje ze świeżym pieczywem.

    Będą jajka faszerowane, jeszcze nie wiem czym oraz jajka w gęstym sosie jogurtowo-majonezowym  z kaparami i czerwonym pieprzem.

    Pieczona szynka i pasztet.

    Z sałatek coś z brokułami, prażonymi migdałami i białym sosem, ale żebym to ja wiedziała, co przyjdzie do głowy przez najbliższe trzy tygodnie ;P

    Na obiad kaczka, ale nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób przyrządzona. Na pewno z ziemniakami :)

    Jeśli chodzi o ciasta, na pewno sernik lub pascha, obowiązkowo jakaś baba i mazurek. Albo kolorowo udekorowane mini mazurki, którymi obdzielę rodzinę i znajomych.

  • Autor: agik Data: 2010-03-15 16:15:49

    A ja nie wiem, czy cokolwiek będę robić.. :(((
    Ale dla relaksu sobie menu ułożę ...

    1. Żurek na zakwasie z płatków owsianych- moje niedawne odkrycie, pycha! pycha! pycha! jest zdecydowanie łagodniejszy niż na zakwasie z mąki żytniej, o wiele mniej kwaśny, więc mogę w końcu zrobić to co zawsze chciałam- czyli dodać marynowane grzybki
    2. Karkówkę peklowaną i pieczoną (albo szynkę- moze szynkę, bo karkówkę już robiłam) z przepisu Teresy55
    3. Pieczony boczek w przyprawach "piernikowych" z moich przpeisów.
    4. Jajka farbowane- któryś z przepisów tych, które są zgłoszone do konkursu- podoba mi się kilka przepisów, zastanowię się ;)
    5. Jajka faszerowane- nie wiem czemu, ale mają branie
    6. Obraczki z boczku z kremem serowym- niedawno wymyśliłam przepis, wypróbowałam i pycha.
    7. Pasztet w kolorowych galaretkach- tez niedawno wymyśliłam.
    8. Pieczeń z udźca indyka- też z moich przepisów.- jako danie obiadowe, choć na zimno tez się nadaje.
    9. sernik na zimno
    10. mazurek- moze z malinami i czekoladą?
    11. deser z galaretek dla ksieżniczki- z sałatką owocową i bitą śmietaną
    12. moje bułeczki na jeden ząb.
    13 domowy majonez ;))) i jeszcze jakis jeden sos, ale nie wiem- czosnkowy? ziołowy? Tatarski? w każdym razie na bazie jogurtu.

    Mięsko peklowane, boczek, pasztet- to zamiast kupnych wędlin, nafaszerownych chemią.
    Białą kiełbasę- tez nie wiem, tyle żarcia, no i ja nie cierpię...
    Sałatek żadnych nie robię, tylko może zielona sałatę do obiadu w któryś z tych świątecznych dni...

  • Autor: alman Data: 2010-03-15 16:22:21

    Agik, a przepisy na te Twoje cudeńka są?
    a gdzie szukać tych konkursowych jajek farbowanych? bo jakoś nie umiem znależć...

  • Autor: agik Data: 2010-03-15 17:19:34

    Farbowane jajka- te na konkurs kenwooda- ostatnia zakładka na tym czerwonym pasku - "konkurs" i jak klikniesz "nadeslane przepisy"- to tam są. Mnie sią najbardziej podoba przepis Izeczki ( sorry, ale mozilla odmówiła wstawiania linków)

    Przepis na pieczony boczek, udziec z indyka i bułeczki na jeden ząb- jest w moich przepisach.

    Przepis na żurek na zakwasie z płatków owsianych, na obraczki z boczku i kolorowe galaretki do pasztetu i nie tylko- czeka na sfotografowanie. Bez zdjecia- przepis zaraz przepadnie, a ja nie mam aparatu.

    Luby mój w ostatnią sobotę, złozony totalną niechęcią do założenia spodni ( a to warunek konieczny, żeby wyjść do sklepu) postanowił ukręcic domowy majonez. I stwierdziliśmy, ze taki jest zdecydowanie lepszy. I jak już pierwsze koty za płoty poszły- to bedę teraz sama próbować robic inne majonezy- na bazie innych olejów i oliwek. Zobaczymy.

  • Autor: nika81 Data: 2010-03-15 17:32:35

    Podobnie do Was zastanawiam sie co zrobić na święta...

    Na mojej liście już są:

    -jajka w łupinach z cebuli (pyszne i w dodatku pisanki)

    -pasztet domowy

    -jajka nadziewane pastą z awkado

    -szynka gotowana w domu

    -łosoś wędzony

    -szynka westwalska

    -senik żurawinowy Krystyny911 (wygląda znakomicie i mam nadzieję, że się uda)

    Problem mam z sałatką, warzywami...Zadna z sałatek nie przywołuje w moich myslach świąt wielkanocnych a nowalijki nie smakują jeszcze najlepiej :(

    Może macie jakieś propozycje? Znacie może ciekawy przepis z rzeżuchą lub szparagami?

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-03-15 19:17:05

    u mnie  jak na razie to będzie
     - żur lub zupa chrzanowa z jajkami i białą kiełbasą
    - szynka pieczona mam ochote na sos żurawinowy do tej szynki
    - pasztet z borowikami
    - buraczki z chrzanem
    - gołąbki
    - jajka nadziewane pieczarkami w sosie tatarskim ala ja :)
    - 2 sałatki jeszcze nie wiem jakie może pieczarkowa
    - ciasto jajka sadzone na biszkopcie
    - pysznotka
    i jakieś babki jeszcze nie wiem jakie
    Mój przyaciel wędzi na święta wędliny i poprosiłam go aby mnie coś uwędził ale jeszcze nie wiem co i jak :):)
    Zastanawiam się co jeszcze wszystko zależy od tego czy bedziemy mieć gości. U mnie w domu rodzinnym też na śniadanie podawało się żurek. Mnie jakoś tego typu potrawy nie pasują do śniadania wolę coś lżejszego.
    aaa i zapomniałam bedzie jeszcze babka chleb wg przepisu tineczki. Specjalnie czekłam na zrobienie go z jakąs okazją a święta wydają mi się super, coś innego od zwykłego chleba

  • Autor: ulla* Data: 2010-03-16 14:24:48

    Moje pierwsze zamysły co do menu świątecznego,choć jestem otwarta na zmiany:
    wg Waszych przepisów:
    -żurek (spróbuję zrobić zakwas) +biała kiełbasa;
    -szynka w galarecie wg M&Ł (mariola2000)
    -mazurek wielkanocny (kasia72) 
    -jak się uda,to koszyczek wielkanocny (aloiram)
    -pasztet,który jeszcze nie wiem...

    wg własnych przepisów:
    -sałatka wielkanocna zwana święceliną
    -babka dwukolorowa, ale może wybiorę jakąś z Waszych propozycji,choć tą swoją bardzo lubię
    -wesoły akcent stołu -wielkanocny placek pełen jajek,
    -sernik, ale może wybiorę z wż,ostatnio biało-czarny Wkn polubili domownicy...

  • Autor: Figutka Data: 2010-03-16 16:33:32

    A co to takiego ten wielkanocny placek pełen jajek?

  • Autor: ulla* Data: 2010-03-17 10:20:25

    http://wielkiezarcie.com/recipe44018.html tutaj przepis,proszę

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-03-16 17:15:55

    Ula a co to za sałatka zwana święceliną ?? Uchyl rąbka tajemnicy zaciekawiła mnie ta nazwa :):)

  • Autor: ulla* Data: 2010-03-17 10:18:46

    http://wielkiezarcie.com/recipe44069.html proszę,to ta sałatka,która zawsze jest tylko raz w roku u mnie w domu.... Mało kiedy podajemy osobno jajka i wędliny,tylko kroimy je,szczególnie ze święconki,mieszamy z tartym suchym chrzanem...

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-03-17 16:28:48

    dziękuje :)

  • Autor: monique21 Data: 2010-03-17 07:25:28

    jajka z majonezem/sosem tatarskim/łososiem
    mazurek
    makowiec
    sernik
    jajka
    sałatka warzywna
    sałatka gyros
    jajka
    zrazy
    biała kiełbasa
    mówiłam o jajkach? ;)

    wiem, trochę ubogo i standardowo, ale liczę, że mi jeszcze coś podsuniecie ;)

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-03-17 12:25:42

    A może dodaj jajka.

  • Autor: monique21 Data: 2010-03-17 23:10:31

    świetny pomysł! ;)

  • Autor: Tercia Data: 2010-03-23 18:19:16

    Właśnie dziś poczyniłam pierwsze zakupy świąteczne i powstała lista co przygotuję;
    oczywiście barszcz/ żurek,(dla mnie to bez róznicy) ze świeconką, czyli z jajkiem, kiełbaska wiejską, boczkiem, chranem i czerstwym chlebkiem
    pieczeń rzymska z jajkiem w środku, przydałby sie jakiś sosik ale nie mam jeszcze pomyslu
    poledwiczki w sosie śliwkowym
    schab nadziewany śliwkami w galarecie
    sałatki:
    gyros z kurczakiem
    z tuńczykiem warstwowa
    selerowa
    no i jajka:
    faszerowane pieczarkami
    w sosie tatarskim
    ...
    ...
    ciasta:
    babka herbaciana
    kilimandżaro
    makowiec
    sernik gotowany

  • Autor: kokliko Data: 2010-03-24 01:33:26

    Terciu, czy te wypasy proponujesz tylko na sniadanie wielkanocne, czy na obiad, czy na cale Swieta?
    Mialam wrazenie, ze cale WZ sie zeni .

  • Autor: Tercia Data: 2010-03-24 13:15:37

    Nie nikt się nie żeni, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.To oczywiście na całe świeta, począwszy od soboty, bo mam gości.
    U moich rodziców w domu barszcz jadało sie na sniadanie ( przez czały tydzień poswiateczny), ale moje dzieci nie chcą ,,zupki" na  śniadanie więc bedzie na obiad, pieczeń jako drugie danie w pierwszy dzień świąt, a poledwiczki w sosie na drugi. Ciasto być musi bo jakże inaczej, i pewnie gości obdziele na odjezdne, no i sałatki to tak tradycyjnie na przekąski. A w ogóle to ja lubie gości, piec i pichcić.....

  • Autor: Izuś Data: 2010-03-25 08:00:21

    U nas w Wielką Sobotę tradycyjnie- żurek na białej kiełbasie z jajem.

    W niedzielę przychodzą moi rodzice i mama Najlepszego. Planuję:

    -flaki

    -jajka faszerowane w skorupkach na ciepło

    -wędliny, upieczone przeze mnie mięso i pasztet.

    -sałatka: jarzynowa (tata dziabie najlepszą) i jakaś druga

    -,,nóżki" z kurczaka i inne przystawki

    -jaja w majonezie.

    Później makowiec na kruchym spodzie i sernik z jogurtu.

    Jak nie padną z przejedzenia- to awaryjnie będzie jeszcze bigos i czerwony barszczyk i reklamówki z prowiantem na poniedziałek,

    bo ja będę odpoczywać.

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-03-25 08:34:58

    A jakie robicie sałatki oprócz jarzynowej (bo ta już się przejadła?)

  • Autor: makusia Data: 2010-03-25 09:34:06

    Na śniadanka i kolacje zrobię:
    * jajka z chrzanem
    +sałatkę jarzynową
    +sałatkę warstwową z wędzonym kurczakiem
    +pomidory , ogórki, papryka kolorowa , grzybki marynowane itp..
    +pasztet z królika
    +szynkę swojską
    +kiełbasę swojską

    na obiady
    I dzień - żurek z jajkiem i białą kiełbasą + rolady wołowe , z ziemniakami i czerwona kapustą
    II dzień- jeśli zostanie żurku , to żurek, jeśli nie to rosół z makaronem i pulpety w sosie grzybowo śmietankowym z ziemniakami i cwikłą

    z ciast- miodownik z masą grysikową( jako mazurek) , jakiś sernik i makowca
    do tego sporo owoców i jakaś wódeczka, adwokata mam swojskiego :))

  • Autor: danusi Data: 2010-03-26 17:37:25

    ja na pewno zrobie żurek , znalazlam fajny video przepis i sie zastanawiam czy dobry ? http://www.video-kuchnia.pl/video/64e1cfc58bae766/Żurek-przepis

Przejdź do pełnej wersji serwisu