Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

co na muchy i komary?

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-03-27 08:56:42

    Kochani, mam pytanie,za chwilę zacznie się inwazja much [tych dużych,których nie cierpię} i komarów [jestem uczulona i ugryzienie u mnie kończy się kilkudniowym bolącym rumieniem] co moi drodzy wużetowicze sadzą przy oknach żeby dziadostwo nie cisło się do domów? Dużo czasu spędzamy na tarasie, zużywam tony sprejów ale wolę coś bardziej naturalnego. W tamtym roku zrobiliśmy oczko,mamy rybki ale komary też były.
    Doradżcie coś Kochani Niezawodni.
    Pozdrawiam

  • Autor: Tusiaczek Data: 2010-03-27 09:27:15

    podobno komary odstrasza zapach wanilii
    Od znajomej dostałam kwiatek z wyglądu bardzo przypomina miętę i też niby jego zapach ma odstraszyć komary.czy działa przekonam się już niedługo.
    No i jeczcze jakieś elektryczne odstraszacze. Druga znajoma zachwalała jakiś niebieski, nazwy nie pamiętała, więc domyślam się, że może chodzić tu o Rajd.
    Temat dla mnie też jest szalenie interesujący, bo obecnie mieszkam na bagniskach.

  • Autor: jolka60 Data: 2010-03-27 09:34:11

    Jeśli chodzi o te wielkie muszyska,zawsze pchają sie tam,gdzie znajdą jakieś resztki jedzenia.A może w pobliżu jest jakiś kompostownik lub szambo?Wtedy te muchy będą plagą.Mrówki np odstrasza mięta,na muchy może posadż roślinę zjadającą owady.Chce sama spróbować to zrobić,nie wiem,jaki ona ma "przerób".Może znajdę jeszcze coś,sama jestem zainteresowana.

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-01 13:37:07

    to jest całkiem nowe osiedle,szamba nikt nie posiada,ogródki są małe i nikt nie ma kompostownika,sąsiad ma psy może te muchy lecą do ich misek a przy okazji do mojego domu?

  • Autor: jolka60 Data: 2010-03-27 09:48:02

    Jak siedzicie na tarasie,to może jeszcze lampa na owady lub znicze od komarów.To rozwiązanie chwilowe,ale pomaga.Załóż siatki w oknach,wystarczy  na jedno okno w każdym pomieszczeniu-na to,które otwierasz najczęściej,np.wietrzac mieszkanie.

  • Autor: asiula76 Data: 2010-03-27 10:16:39

    Jeśli chodzi o okna,to ja używam moskitier i problem z robactwem w domu z głowy.

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-03-27 15:30:39

    Komary rozmnazaja się tam gdzie jest woda. Oczko wodne będzie je przyciagać, równocześnie sporo gatunków ryb żywi się tymi larwami ale w poblizu wody zawsze ich będzie sporo.

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-03-27 18:46:49

    Jest taka roślinka, komarnica, od komarów chroni faktycznie, co sprawdziłem u siebie na działce w 2008roku. Wypuszcza pędy nawet 1 mto ta zwisająca z doniczki.
    Polecam : http://www.google.com/search?q=komarnica+ro%C5%9Blina+foto&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7ADBF_en
    tam znahjdziesz więcej na temat tej rośliny

  • Autor: kasiia Data: 2010-03-27 19:54:10

    oooo.. mialam to w skrzynce na balkonie w ubieglym roku

  • Autor: grzybek Data: 2010-03-30 23:08:54

    To tak jak z kotami dużo zabiegów a efekt marny mam co roku komarnice świece lampe elektryczną i jak chcą to i tak tną

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-01 13:38:32

    dowiadywaliśmy sie o tą roślinę i mają być w sprzedaży w kwietniu,z pewnością kupię
    pozdrawiam

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-01 13:40:37

    przy oknie balkonowym chciałam posadzić w doniczkach jakieś zioła,np bazylię,melisę ,czy one nie przyciągną owadów? a może odstraszą? jakie posadzić?
    dziękuję i pozdrawiam

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-05-13 22:03:18

    Przesadzałam dziś komarnicę i zostałam ''obgryziona'' przez komary,ale nie tracę nadziei że może jak zacznie rosnąć to zacznie też ''działać'''???
    Pozdrawiam wysmarowana mecortolonem !!!

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-05-16 15:29:21

    Mam nadzieję, że nie posadziłaś jednej rośliny by zabezpieczyc teren 10 m², a przynajmniej 3-5szt

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-16 13:22:52

    Na muchy można znaleźć sposób(pomarańcz+goździki),na komary podobnie(nie cierpią zapachu rośliny o nazwie geranium)...
    Najgorsze są kuczmany!!!!!!!! takie małe upierdliwe ni komary ni muchy...wchodzą pod ubranie i wpijają się w ciało jak komar>Na pamiątkę pozostają ślady ukąszeń,które swędzą okropnie.Może ktoś zna sposób na to paskudztwo!!!?
    Dodam,że mieszkam na wsi w pobliżu rzeki i kilku stawów i mam dość tego plugastwa

  • Autor: Cletti Data: 2010-06-08 15:21:32

    JA własnie ogarnięta wsciekłoscia ze nawet w ogrodzie nie mozna posiedziec  ..... pojechalam do ogrodniczego   szukajac czego na KOMARY  Palą sie własnie pochodnie z olejem parafinowym ale szczerze to ....bardziej wsciekla jestem ze je kupilam  bo chyba nie dzialaja   komary tylko fruwaja wokół i tyle ......takie male wredniaste   i spiralki brosa jedna do szklarni wsadzilam bo nie moge kolo pomidorow nic zrobic  tyle ich tam jest ze.....mam nadzieje ze przynajmniej to podziala .Poradzcie jeszcze cos bo oszaleje  taka ladna pogoda a ja w chaplie siedze bo na dworze nie da sie wysiedziec:(
    Moze ktos stosowal opryski na komary  albo jakies solarne odstraszacze  cos z ultradżwiękami....  znalazlam taki srodek na necie i zaryzykowalalbym ale    moze ktos juz stosował?

  • Autor: Ala06 Data: 2010-06-08 15:32:41

    Bros elektro + plytki u mnie dziala

    z tym geranium to nie zawsze ,posadzilam do skrzynek
    a komarzyska jakos specjalnie sie tego nie boja
    ktos swego czasu pisal ze pomaga olejek migdalowy

Przejdź do pełnej wersji serwisu