Forum

Gawędy o jedzeniu

Śniadanie wielkanocne

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-04-03 18:57:22

    Wiele piszemy i mówimy o żurku,białym barszczu,salatkach,jajkach z "dodatkami",ciastach itp...czyli tak ogólnie o jedzeniu w czasie świąt Wielkanocy.
    Przy okazji dzielenia się święconym co macie na swoich stołach? Czy to zwyczaje rodzinne czy wprowadzone przez Was?
    U mnie na dużym półmisku jest wszystko z koszyczka.Do tego mój biały barszcz z kiełbasą,jajkiem i chrzanem;półmisek jajek z sosem tatarskim i z pastą z łososia,wiosenna sałatka z makaronem gwiazdki+ogórek pomidor,rzodkiewka,papryka i oczywiście babki(3 rodzaje),mazurek(debiut!!!) i dla chętnych słodyczy sero-makowiec i blok.

    P.S.mile widziane zdjęcia
    Moje będzie jutro


    Żurku smacznego
    Baranka cukrowego
    Pisanek wymarzonych
    Świąt mile spędzonych
    Dyngusa mokrego
    i wszystkiego bardzo udanego.

  • Autor: orota Data: 2010-04-03 20:27:16

    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO WSZYSTKIM ŻARŁOCZKOM

  • Autor: darai Data: 2010-04-03 22:45:29

    U nas pierwsze "samodzielne" Święta... więc kulawo i wybitnie "po naszemu". Święconka w koszyczku, część wyląduje w żurku. Biała kiełbasa- chłopisko sobie zażyczyło. Sałatkę gyros i makaron z łososiem i szpinakiem dziecie nr1, dziecie nr2- orzechy?!? ja wszelakie sery. Poza tym jajka, wędlina, pasztet warzywa i owoce. Ciasto jedno nie wiem jakie dzieci ze mną zrobiły... czekoladowo-malinowo-cytrynowy torcik, sernik i jabłecznik. Bez szału i nadmiaru jedzenia. Mam nadzieję , że będzie dobrze. :)

  • Autor: ASTI Data: 2010-04-04 08:06:09

    A u mnie Święta w tym roku nijakie.Nie mam święconego ,bo niby gdzie mam iść z koszyczkiem . Znajomi , którzy mieli nas odwiedzić pojechali na pogrzeb . Wiosny nie widać, pada śnieg .....Zawsze przezywam te święta najgorzej...... podzielcie się ze mną święconym ..... www.podzielsiejajkiem.yoyo.pl/jajko.php?id=Ania

  • Autor: heiworth Data: 2010-04-04 09:49:30

    www.podzielsiejajkiem.yoyo.pl/jajko.php?id=heiworth

  • Autor: agik Data: 2010-04-04 18:20:08

    Asti- wszystkiego dobrego, Słońce!

    Przytulam całymi ramionami...

  • Autor: ASTI Data: 2010-04-04 18:24:28

    dziękuję, kochane jesteście ...

  • Autor: as Data: 2010-04-05 13:39:49

    Jestem z Tobą i oczywiście podzieliłam się z Tobą wirtualnym jajkiem:)

  • Autor: ASTI Data: 2010-04-05 14:08:56

    dziękuję Ci  as

  • Autor: gabisia Data: 2010-04-04 10:13:40

    U mnie już po śniadanku. Była zupa chrzanowa z białą kiełbaską, boczkiem i jajkiem (tradycja męża), szynka na ciepło (tradycja moja) z sosem tatarskim i chrzanowym, chlebek ze święconki, jajka w mięsie mielonym, normalne jajka i rzeżucha. Po zupie i zjedzeniu połowy kawałka szynki polegliśmy- a raczej nasze żołądki... ;) Zaraz robię kawę do ciasta- mazurek na waflach ("kajmakowo-śliwkowo-czekoladowo-orzechowy") i murzynko-sernik :) mniam... 

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-04-04 10:22:01

    Obiecana fotka z naszego śniadania wielkanocnego

  • Autor: agus2404 Data: 2010-04-04 10:22:20

    No i po sniadanku :) Zadnych szalenstw..Salatka jarzynowa, schab i indyk pieczone w mleku, pasztet (tatus robil:) ), smazona wedlina, jajka (zwykle, na twardo), pomidorki i ogorki.. Chrzan bialy, z buraczkami i z borowka. I do kawy- babka z orzechami.
    Pekamy..
    W*E*S*O*L*E*G*O* *A*L*L*E*L*U*J*A

  • Autor: nika81 Data: 2010-04-04 10:31:27

    Zycze wszystkim pogodnych, radosnych Świąt a wraz z nimi przypływu wiosennej energii i zdrowia!!

  • Autor: Alll Data: 2010-04-04 13:35:15

    Wesołych Świąt :)

  • Autor: agik Data: 2010-04-05 17:07:54

    U nas był żurek, do którego trafiły wszystkie jajka, wędlinki i kiełbasa ze święconki. Zjedzony z chlebem ze święconki.
    Był talerz z domowymi wedlinami: pasztetem lakierowanym galaretkami, szynka peklowana i pieczona i mama upiekła boczek, a siostra zrobiła sos tatarski do nich.
    Były jajka faszerowane w dwóch wersjach ( siostra zrobiła), sałatka jarzynowa.
    Były obraczki z boczku z kremem serowym.
    Upiekłam moje bułeczki.

    Sernik i mazurek pomarańczowy.

  • Autor: eyta Data: 2010-04-07 11:50:03

    A ja nie wiem co było na śniadaniu , a w zasadzie nie wiem w jakiej kolejności bo w pracy byłam cały dzień...

Przejdź do pełnej wersji serwisu