Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Wózek Anmar czy Kunert

  • Autor: balbisia19 Data: 2010-04-06 07:52:12

    Witam.
    Mam pytanie do Was wszystkich, zwłaszcza do młodych Mam, których jest tutaj sporo.
    Jesteśmy na etapie poszukiwania wózka i w związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi zaciekawiły nas dwa modele polskich wózków - Anmar Hilux
    http://www.allegro.pl/item979193432_anmar_hilux_3w1_kpl_absolutna_nowosc_super_cena.html
    i Kunert Silver http://www.allegro.pl/item987630140_kunert_nowosc_wozek_silver_3_gratisy.html
    Są one w pełni wyposażone, w dośc dobrej cenie, jedyny mankament że nie mogę żadnego z nich obejrzeć na żywo, ze względu na brak dystrybucji poza allegro.
    Może któraś z Was miała do czynienia z takimi wózkami i jest mi w stanie doradzić czy warto je kupić?
    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam, Paulina

  • Autor: piszczalka Data: 2010-04-06 08:16:12

    Niestety nie moge pomoz bo mamy inny, znajomi tez takich nie maja.
    Jezeli masz mozliwosc sprawdz w pobliskim sklepie te wozki, ja tak zrobiłam.
    Pozdrawiam :)

  • Autor: as Data: 2010-04-06 09:26:12

    Jak dla mnie sto stanowczo za drogo. Poszukała bym coś tańszego. Oczywiście nie znam tych modeli.

  • Autor: balbisia19 Data: 2010-04-06 09:31:20

    Wydawało mi się, jak przegladałam oferty producentów i to co jest w sklepach ze to i tak niedrogo :(

  • Autor: as Data: 2010-04-06 09:38:46

    Fajne wózki na allegro można kupić za 400 zł do tego nosidełko ale nie z kompletu niech będzie za 200 zl choć można kupić i taniej. Ja gdybym kupowała to nie kupowała bym tak drogo. Mam już lekko podrośnięte dzieci bo mają 4 i 6 lat. Jako podpowiedź: wózek powinien mieć przekładaną rączkę. Musisz też się zastanowić czy chcesz na kołach pompowanych czy nie, Jakie ma zawieszenie na paski czy nie. Ja miałam na paski  i koła pompowane i byłam zadowolona.

  • Autor: andzia005 Data: 2010-04-06 10:07:36

    Witam,
    Osobiście mam jeszcze sporo czasu do zakupu wózka , ale podoba mi sie  ten
    <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; 12.0pt; "Times New Roman"; mso-fareast-"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

    http://www.allegro.pl/item979142192_wozek_wielofunkcyjny_karina_torba_promocja.html

    Dużo zalezy od tego kiedy dzidzia sie urodzi , czy wiecej będzie jeździc zimą czy latem.Powyższy wózek ma moja znajoma i jest zadowolona.A z tych które ty sobie wybrałaś bardziej mi sie podoba ten 1 wygląda na masywniejszy.

    Pozdrawiam

  • Autor: Iloria Data: 2010-04-06 10:10:48

    Wózki są naprawdę łądne. Co prawda nie miałam takiego modelu i niewiele mogę Ci podpowiedzieć. Wiem jedno, wózek powinien mieć skrętne koła. Ja takiego nie miałam i do dziś żałuję. Gdy dziecko rośnie i waży coraz więcej to skrętne kółka są rewelacyjną pomocą. Przekładana rączka (tak jak wspomniała as) też jest bardzo praktyczna. Zauważyłam, że pokazane przez ciebie wózki mają chyba wszysko co potrzeba :)

  • Autor: as Data: 2010-04-06 10:25:17

    Nie wiem co masz na myśli "skrętne kółka". Zdecydowanie odradzam w wózku małe kółka, które kręcą się w kółko. Jakieś dołki, nierówności to masakra. Jeżeli chodzi o regulowaną wysokość rączki to sprawdza się gdy jest duża różnica wzrostu między osobami, które będą kierować wózkiem. Jeżeli u Was tak nie jest to na siłę nie musisz tego szukać chociaż teraz chyba większość tak ma.

  • Autor: Iloria Data: 2010-04-08 21:52:46

    As skrętne kółka to takie, które się kręcą ale nie o 360 stopni. Czyli łatwo jest skręcać wózkeim bez potrzeby podnoszenia jego przedniej części by zrobić mocniejszy skręt. ( mam takie w spacerówce). Koła na załączonych zdjęciach są dość spore i to jest duży plus.
    Chodziło mi o przekladaną rączkę (przód/tył) by w razie potrzeby móc zawsze mieć dziecko odwrócone od wiatru bez chodzenia tyłem :) Mam nadzieję, że zrozumialoe napisałam.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-04-06 11:11:56

    Ja jestem już akurat po okresie wózków mam jeden podwójny. Ale z doświadczenia i z widziałam program dotycząsy wózków i ODRADZAM kupowania takich zestawów. Myślę że lepiej najpierw kupić zwykłą gondole a potem fajną spacerówkę i do tego nosidełko. Ja kupowałam najtańsze nosidełko na allegro za niecałe 150 zł i sprwdziło się używały je moje 2 łobuziaki i jeszcze sprzedałam za 50 zł. A teraz dlaczego kupiła bym gondole i spacerówkę osobno

    1. wychodzi taniej- a gondole można sprzedać szybciej nie trzeba czekać aż dziecko wyrośnie ze spaceróki.
    2. Gondola i spacerówki w tych typach jest mała i jak dziecko podrośnie szybko będzie za mała.
    3. rozkładsza koszty na 2 raty
    4. Spacerówkę kupisz taką jaką potrzebujesz czy nawet można kupić wóżek głęboko- spacerowy.
    na razie tyle.

    Co do kół to tylko duże pompowane najl;epsze na wszelkie krawężniki dziury.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-04-06 14:44:36

    Użytkownik dagusia_29 napisał w wiadomości:
    > . Ale z doświadczenia i z widziałam program dotycząsy
    > wózków i ODRADZAM kupowania takich zestawów.

    Ja jestem bardzo zadowolona z takiego zestawu i zaluje ze przy pierwszym dziecku nie kupilismy tak, tylko wszystko osobno. Teraz przy corce mamy zestaw.

  • Autor: abiola Data: 2010-04-06 13:13:14

    Witaj
    Powiem Ci tak, nie znam żadnej z tych marek ( a orientuję się w temacie z racji pracy)
    Ja moje dziecię woziłam w wózkach firmy Polak z Częstochowy.
    Dlaczego;
    1. i głęboki i spacerówka były super wygodne (jak na 7 lat temu ;) ) w tej chwili producent zmienił ramę i sa ok 3 kg lżejsze
    2. są super do prania rozbiera się łatwo poszycie i można je władowac do pralki
    3 głęboki ma pompowane koła więc ja na moją kamienistą drogę sprawdził się super.
    4. teraz mozna juz kupić zestaw z fotelikiem, co jest wygodne jeżeli jeżdzisz autem, nie musisz przenosić Maluszka do wózka jak wysiądziesz
    5. faktycznie przy głebokim przydały by się skrętne koła bo się lepiej jeżdzi,
    6. ma super kosz pod wózkiem zmieścisz wszystko
    7. to polska firma ( a naszą produkcję trzeba popierać ;)) i masz w Czestochowie sklep firmowy i serwis na miejscu, oraz mase punktów partnerskich w Polsce
    a i co ciekawe zerwałam sobie zaczep w rączce w głębokim wózku ( zleciałam ze stołka i oparłam się całym ciężarem na rączce) i serwisanci wymienili mi cały mechanizm mimo iż było już po gwarancji bezpłatnie ;))
    Więc mogę spokojnie polecić bo warto tu przykładowy model -->

  • Autor: andzia005 Data: 2010-04-06 19:34:08

    Zgadzam sie Polak niezawodny, moj ma juz 11 lat jest to laska mój syn wyjeździł a teraz siostrzenica.Przy 1 dziecku miałam wózek głęboko spacerowy , ale w miare i, syn rósł tym był potrzebny lżejszy wózek , dlatego zdecydowałam sie na laskę i nigdy nie żałowałam.Teraz kiedy po tylu latach spodziwam sie drugiego dzieciątka, wiem że to będzie wózek wielofunkcyjny ale na typ laski.Link podałam wczesniej.Najbardziej w lasce ceniłam sobie skrętne kólka.
    Pozdrawiam

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-04-06 13:28:03

    Za 1100-1200 zł kupisz już np. chicco, 1300 zł graco. Ceny są niewiele wyższe od tych, które Ty podałaś a jednak obie firmy znane i bardzo popularne.

    Poza tym najlepiej poszukać opinie na necie np. na forach bardziej odpowiednich. Przykładowo http://www.babyboom.pl/forum/polecam-odradzam-f77/wozki-2579/

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-04-06 14:36:20

    Jeśli chodzi o takie fora to ja polecam forum na gazeta sama sięgałam tam rady i wiem że Panie są bardzo dobrze zorientowane.

    http://forum.gazeta.pl/forum/f,22462,Wozki_dzieciece.html

  • Autor: mysha2006 Data: 2010-04-06 14:59:06

    http://forum.gazeta.pl/forum/f,22462,Wozki_dzieciece.html proszę aktywny link.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-04-06 14:42:57

    Użytkownik mysha2006 napisał w wiadomości:
    > Za 1100-1200 zł kupisz już np. chicco, 1300 zł graco. Ceny są niewiele
    > wyższe od tych, które Ty podałaś a jednak obie firmy znane i bardzo
    > popularne.

    Tez tak uwazam :) I z własnego doswiadczenia wiem ze sa ok

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-04-06 17:54:09

    Ja kupiłam najpier wózek Adbora głęboko-spacerowy. I jak dzieciak podrósł do spacerówki to okazało sie ze taki "moloch" jest bardzo niewygodny. Kupiłam spacerówke typu laska i byłam z niej bardzo zadowolona. Po złozeniu zajmowała niewiele miejsca zarówno w domu jak i samochodzie.

    Zauważyłam ze przy obydwu wózkach są foteliki samochodowe. Tylko "zapomnieli" napisać do ilu kg. Pierwszy rozmiar zazwyczaj jest do 12kg. Ceny moim zdaniem sa takie średnio atrakcyjne. Poszukaj moze w twoich stronach jest cos takiego jak hurtownia z artykułami dla dzieci i niemowląt? Tam można sporo taniej zrobic zakupy (ja w czyms takim kupowałam część wyprawki dla mojego dziecka).

  • Autor: jannaj Data: 2010-04-06 21:42:17

    A ja Was zaskooczę i powiem, że byłam użytkownikiem wózka Kunert (oczywiście innego typu bo takich jak przedstawiłaś rok temu jeszcze nie było). Ogólnie zaskoczona byłam starannością wykonania, nastawiłam się na chińszyznę a wózek był naprawdę ładny (przypomniałam sobie, że koła zaczęly skrzypieć).
    Dobrze się prowadził, niestety Młoda nie chciała się w nim prowadzić. Prawie nieużywanego musieliśmy szybko sprzedać, bo Młoda przeokropnia się w nim darła. Trzymiesięczne niemowle wpakowaliśmy do zwykłej 6-letniej spacerówki po bracie i było cool.
    Musisz przemyśleć co zrobić. Teoretycznie rzecz ujmując :) przy trzecim dziecku :) nie wydawałabym kasy na gondole tylko zakupiłabym wyczesaną spacerówkę (oczywiście nie parasolkę), którą można rozłożyć do leżenia. Spacerówki są poręczniejsze i lżejsze niż wózki z gondolą.
    Tak naprawdę wózki typu Kunert, Anmar, Polak to składaki z chińskich części i wszystkie są do siebie bardzo podobne.
    Jeśli jednak będziesz upierać się w wersji z gondolą (z przykrytą gondolą będzie osłonięte przed zimnem) to powiem Ci, że ten Kunert jest całkiem udany. Ma wszystko - skrętne kółka, fotelik z adapterem, spacerówkę. Całkiem udany modelik.

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-04-06 23:30:42

    Mój dzieciak tez nie chciał jeździć w głębokim. Nie lubił lezec plackiem  tylko oglądac świat :)

  • Autor: dajanka Data: 2010-04-06 23:37:25

    Córkę (1.5 roku) woziłam w wózku głęboko spacerowym z Allegro - nie takie, do których  podałas linki ale podobne z fotelikiem i gondolką.
    Trochę się z nim męczyłam, ale byłam przekonana, że tak się widocznie wózki prowadzi...
    Teraz kupiłam używany wózek  typu rok po roku, bądź jak to mówią "tramwaj" firmy GRACO i jest o całe niebo wygodniejszy i lżejszy:-) a przecież wożę w nim dwójkę maluchów!!!
    Szczerze mówiąc dostałam nauczkę na przyszłośc i z pewnością więcej się nie zdecyduję na tego typu oszczędności:)

    Aha, jako ciekawostkę podam, że synuś mając miesiąc, nie mieścił się jż nawet w gondolce Zuzinego wózka, była dla niego cokolwiek przykrótka;-)

  • Autor: jannaj Data: 2010-04-07 18:37:03

    Właśnie (to odnośnie tego, że dzieci się nie mieszczą w gondolkach).
    Młoda z kolei była bardzo ruchliwa od samego początku i wydawało mi się, że wypadnie z głębokiego wózka.

  • Autor: marcia33 Data: 2010-04-09 17:22:48

    ja mam 3 dzieci i zawsze kupowalam uzywane wozki-przy ostatniej z allegro na poczatek gleboki a potem parasolke...gleboki z pompowanymi kolami(w karpaczu zima inny nie pojedzie) w sumie za dwa wozki i fotelik do auta okolo 600zł(na raty kupowane) mysle ze to wszystko zalezy od kasy -czy duzo jezdzimy autem-wtedy skladany wozek-i podejscia moim zdaniem szkoda wydawac po 1500-300tys zl na okolo 3 lata bo tez nie wiadomo jak dziecko bedzie chcialo szybko siedziec czy chodzic..(ostania spacerowke uzywalam moze pare razy)ale to tylko  moje zdanie...zycze udanych zakupow i pociechy z dzieciatka:))

  • Autor: agunia2010 Data: 2010-04-10 23:33:25

    witam, polecam wózek firmy anmar model hilux..ja osobiscie dopiero planuje zakup, ale ogladalam wiele modeli roznych firm i to jest najlepsza opcja..przede wszystkim cenowo ale rowniez pod kazdym innym wzgledem..moja kolezanka kupila taki wozek rok temu i jest bardzo zadowolona..jest bezawaryjny, ma duza gondole i wszytkie potrzebne elementy w cenie..polecam serdecznie..

  • Autor: julita2221 Data: 2010-04-14 09:44:38

    Witam! Jestem posiadaczka modelu Anmar-Hilux i zdecydowanie moge go polecic.Jest przede wszystkim wygodny, ma skrętne przednie koła, co jest bardzo przydatne. Prowadzi się go bardzo leciutko, mozna spokojnie zajsc do sklepu, jedna ręką prowdzić wózek a w drugiej trzymac kosz z zakupami:P Gondola służyła nam do ok 6 miesiąca (zaznaczam, ze córeczka przy urodzeniu wazyła 4450/60cm), wiec całkiem długo.Wózek szybko i łatwo sie składa, lecz zajmuje niestety troche miejsca w samochodzie (reanult megane) Jednak generalnie jestem bardzo zadowolona z tego wózka i moge zdecydowani go polecic:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu