Forum

Kuchenne porady

Sałatka

  • Autor: Kicia150 Data: 2010-04-08 14:44:30

    Witam ,mam prośbe poszukuje lekkiego przepisu  na sałatkę z kapusty pekińskiej Do tej pory robiłam z sosem jogurtowo-majonezowym,ale na weselu jadłam przepyszną . Sprawiała jakby była w sosie własny,(może vinegret?),lekka z owocami. Nie wiem  jak zrobić sałatkę,żeby nie była taka zmacerowana, gumowa. Do tej pory przyrządzałam, tuz przed podanie,żeby była krucha i jędrna.Ta stała na stole(nie sadzę ,żeby była robiona tuż przed podaniem) i była cały czas apetyczna. Pozdrawiam

  • Autor: Olciaa Data: 2010-04-08 15:25:45

    ja sałatki z pekinki zazwyczaj polewam sosami z knorra. takie do mieszania z wodą i olejem. jest wiele smaków wiec napewno znajdziesz cos dla siebie. sałatke wtedy przygotowuje wczesniej a polewam tuz przed podaniem.

  • Autor: Glumanda Data: 2010-04-08 18:09:12

    Kapusta pekinska jest dosyc stabilnym warzywem.. i tak szybko nie miekknie.
    Jesli robisz ja z majonezem lub jogurtem.. to sa takie "zapackane" sosem..ze juz przez samo to wygladaja "zmeczone"
    Ja najczesciej uzywam sosu, osobiscie wymieszanego przed uzyciem, skladajacego sie z : 3 lyzek wody, 3 lyzek octu winnego, 3 lyzek oleju, 1 lyzki musztardy, 1 lyzeczki cukru, 1/2 lyzeczki soli, 1/2 lyzeczki pieprzu. Mozna dodac tez swieze ziola. Wymieszac szybko na jednolity sos. Taki sos moze stac w lodowce nawet jeden tydzien (wtedy lepiej bez ziol) Sos emulguje najlepiej gdy zmiksuje sie blenderem.

  • Autor: jolka60 Data: 2010-04-09 18:19:11

    Sos robię podobnie jak Glumanda:ocet winny lub sok z cytryny,olej lub oliwa,sól,cukier (rozpuszczone w 2-3 lyzkach wody),pieprz.Z owocami nie próbowałam,ale kilkakrotnie dodałam soku pomarańczowego (świeżo wyciśnięty).Do surówki dodaję starte: jabłko,marchewkę,czasem ogórek kiszony,marynowany seler ze słoiczka.Oprócz tego pokrojoną drobniutko cebulę,natkę pietruszki lub koperek.Podobnie przyrządzam białą kapustę.Musi być kolorowo.Z owocami robiłam natomiast cykorię,ze świeżo startym imbirem,miodem,odrobina soli,czasem zamiast imbiru dodawałam pieprz.

Przejdź do pełnej wersji serwisu