Forum

Zwierzyniec

Nasz pupil :)

  • Autor: asiula76 Data: 2010-04-16 09:58:38

    Wczoraj kupiliśmy młodszej córce króliczka miniaturkę,mamy problem z nadaniem jej lub jemu imienia.Pani w sklepie nie wiedziała czy to samiec czy samiczka (niby za młoda na określenie wieku)Wiec moja prośba o jakieś fajne imie.
    Oto nasz pupil

  • Autor: Aniula27 Data: 2010-04-16 10:10:15

    Słodki, kiedyś miałam króliczka o imieniu Tuptuś.

  • Autor: MARTA84 Data: 2010-04-16 10:15:29

    śliczny  a imie to łatek :)

  • Autor: bbetty Data: 2010-04-16 10:50:18

    Sprężyna...albo sprężyn

  • Autor: asiula76 Data: 2010-04-16 11:09:21

    Ciekawie,może jeszcze jakieś propozycje.

  • Autor: dj Data: 2010-04-16 11:46:07

    Może tu cos znajdziesz... http://www.kazior5.com/imionakrolikow.htm Powodzenia.

  • Autor: Ropucha1 Data: 2010-04-16 12:03:16

    Witam! Śliczny ...proponuję Ciapka! W razie gdyby sie okazało że to jednak samczyk łatwo zmienić na Ciapek i po kłopocie.Pozdrawiam.

  • Autor: asiula76 Data: 2010-04-16 12:26:12

    Dziękuję wszystkim za pomysły.
    dj dzięki wielkie,stronka naprawdę fajna,tyle imion i wiele cennych wskazówek.

  • Autor: neliada Data: 2010-04-16 13:11:08

    Nasza "króliczyca" ma już około 5 lat.Kiedy kupowaliśmy ja córeczce, też nie było widomo jakiej jest "płci" :)) Więc Mała nazwała ją PUCHATEK. Dopiero po jakiś dwóch latach zauważyłam u niej sutki, więc została przemianowana na PUCHATKA a teraz najczęściej poprostu córcia mówi do niej PUCHCIA :))

  • Autor: Olciaa Data: 2010-04-16 14:10:27

    ja mialam króliczka o imieniu Promil :)

  • Autor: bahus Data: 2010-04-16 14:17:15

    Oj jaka prześliczna potrawka w śmietanie...tylko skoro to miniaturka to nie pojecie...
    Bahus

  • Autor: jannaj Data: 2010-04-16 17:01:03

    Bahus nie mam słów. Śledzę Twoje teksty od jakiegoś czasu i po prostu wymiękam. Uwielbiam takie złośliwe poczucie humoru.

  • Autor: as Data: 2010-04-16 19:07:57

    Dokładnie to ujęłaś. Złośliwe poczucie humory z nastawieniem na słowo złośliwe. Mnie to nie bawi. Gdyby inny żarłok tak się zachowywał to już dawno był by zbanowany ale bahusowi wszystko wolno. 

  • Autor: bahus Data: 2010-04-16 19:41:02

    Użytkownik as napisał w wiadomości:
    > Dokładnie to ujęłaś. Złośliwe poczucie humory z nastawieniem na słowo
    > złośliwe. Mnie to nie bawi. Gdyby inny żarłok tak się zachowywał to już
    > dawno był by zbanowany ale bahusowi wszystko wolno.

    Nie moja droga, nie masz racji.....Zbanować, za to że w króliczku postrzegam wyśmienite danie? Przecież to strona kulinarna. A jeśli już chcesz mnie upominać to wpierw poczytaj regulamin a potem znajdź choć maleńkie moje uchybienie. AS nie wszyscy podobnie jak Ty postrzegają świat poprzez pryzmat idealizmu... i wzorowego różańcowo poprawnego zachowania. Nie jestem złośliwy ale moje poglądy nie są tak starannie poukładane jak Twoje. A więc nim wypowiesz drugi raz coś podobnie niedorzecznego zastanów się proszę....bo ja też mogę nie wytrzymać i odpowiedzieć Ci bardzo ostro.
    Chcę Ci również powiedzieć, żeTwoje wypowiedzi też mnie nie bawią, wręcz ich nie lubię, ale nigdy nie dałem Ci tego po sobie poznać. I niech tak pozostanie.
    Bahus

  • Autor: as Data: 2010-04-16 21:55:34

    Napisałam tutaj co mi się w Tobie nie podoba jako całokształt a nie odnosząc się tylko do potrawki z królika.

  • Autor: erka Data: 2010-04-16 21:01:11

    A czy Ty As slyszalas kiedys takie powiedzenie: "Zlosliwosc jest oznaka inteligencji"

  • Autor: as Data: 2010-04-16 21:55:50

    Nie

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-04-16 20:24:03

    Chyba "potrawka w futrze" - poki co.

  • Autor: asiula76 Data: 2010-04-17 16:27:56

    Oj z pewnością nie pojemy:)

  • Autor: Tusiaczek Data: 2010-04-16 14:22:34

    Moja siostrzenica nazwała; swego królika Szarlotką, psa Mufinkiem, a złotą rybkę Ciastkiem
    Nie wiem czemu wszystko jej się z żarciem kojarzy

  • Autor: erka Data: 2010-04-16 20:55:17

    kurcze, ale jajcarsko nazwala te zwierzaki.

  • Autor: momik Data: 2010-04-16 21:05:22

    jak królik to może Pasztet :) -Wybaczcie

  • Autor: falkor Data: 2010-04-16 14:51:54

    Jeżeli chcesz imię uniwersalne, to  może Kuba.

  • Autor: makusia Data: 2010-04-16 16:21:46

    A ja bym nazwała pupila, Pupil:)) albo Tusiaczk hihi:))

  • Autor: jacqueline Data: 2010-04-16 17:45:01

    Kikuś! Kikuś jak nic! od razu to widać

  • Autor: kordaszka Data: 2010-04-16 18:46:46

    Fajne maleństwo. Nasz króliczek ma już 9 lat!  To już prawdziwy senior! Na imię ma Dyzio!

  • Autor: crisen Data: 2010-04-16 21:42:26

    Śliczny Duduś.

  • Autor: Iloria Data: 2010-04-16 21:52:15

    Moja siostra miała królika.  Z początku był to Kicuś. Ale po pewnym czasie okazało się, że to jednak Kicusia / Kicuśka.  Często  też nazywała ją: szczurek. :)

  • Autor: anyżella Data: 2010-04-17 10:13:40

    Mój dostał tradycyjne imionko "Kubuś" ,bo też niewiadomo jakiej był płci .Po czasie okazało się ,że to jednak "Kubusia",która obecnie ma 8 lat:moja przekochana złośnica.
    Polecam imionko kończące się na ś(bo szybciej nauczy się reagować na swoje imię).Fajne zaproponowała jacqueline-"Kikuś"ja bym tak teraz nazwała króliczka.
    Co do płci ja nauczyłam się łatwiutko rozpoznawać .Pierwszy sposób trochę mylny to zapach moczu .Samczyki mają ostrą woń oddanego moczu i lubią pryskać nim na około.Drugi sposób to pewniak:należy odwrócić delikatnie króliczka,nacisnąć bardzo delikatnie okolicę narządów rodnych i jeśli to co wysunie się będzie miało dziurkę,to samiczka ,a jeżeli mały cypelek samczyk 100%.
    Hehe z oczu mu patrzy,że to samczyk,napisz czym okazał się twój pupilek.
    A to moja milusińska,w pyszczku trzyma ozdobę choinkową,którą sobie ściągnęła z choinki.

  • Autor: asiula76 Data: 2010-04-17 16:42:48

    Poczekam jeszcze trochę i wtedy może uda mi się ustalić czy to samczyk czy samiczka.A co do imienia to wszystkie są fajne,mojej córce spodobały się dwa Punia i Pusia.
    Anyzella powiedz proszę czy udało ci się nauczyć twoja Kubusie siusiać do kuwety i czy nie gryzie Ci kabli?

  • Autor: anyżella Data: 2010-04-17 19:09:04

    Użytkownik asiula76 napisał w wiadomości:
    > Poczekam jeszcze trochę i wtedy może uda mi się ustalić czy to samczyk czy
    > samiczka.A co do imienia to wszystkie są fajne,mojej córce spodobały
    > się dwa Punia i Pusia.Anyzella powiedz proszę czy udało ci się nauczyć
    > twoja Kubusie siusiać do kuwety i czy nie gryzie Ci kabli?
    Wszystkie kable u mnie w domu noszą ślady ząbków,więc warto byłoby zabezpieczyć kable(powsuwać pod dywany,owinąć lub zasunąć do nich dojście).
    Króliki to czyściochy.Zaobserwuj gdzie do tej pory króliczek wasz wybrał sobie miejsce do załatwiania się,bo tam będzie stale to robił.Ważne na początku jak będziecie czyścić to miejsce zostawić parę trotów lub sianka obsikanych przez króliczka wcześniej,aby woń lekka moczu go do tego miejsca przyciągała.Trzeba regularnie czyścić też to miejsce,bo królik nie zechce się załatwiać w brudnym miejscu i będzie szukał sobie innego miejsca,np.na dywanie hehe.
    Uszka krótkie i szpiczaste oraz gęsta sierść wokół szyi  wskazywałyby ,że to króliczek rasy lew.Reksy mają dłuższe uszka i krótką sierść,natomiast angorki gęstszą,a barany są z reguły większe.
    Króliczki lubią sobie ścierać ząbki,a najlepsze do tego są tutki po zużetej folii aluminiowej lub papierze do pieczenia.Mój potrafi zjeść taką w przeciągu całego tygodnia.:)))
    Mój króliczek po przyniesieniu do domu po dwóch dniach przestał jeść.Gdyby tak się stało nie zwlekajcie i jak najszybciej do weterynarza po środek odrobaczający.(bo zwłoka może kosztować go życie,króliczki to bardzo delikatne zwierzątka)
    Polecam się jakbyś miała jeszcze jakieś pytanka.

  • Autor: asiula76 Data: 2010-04-17 19:29:46

    Dzięki wielkie Anyżello.
    Własnie zauwazylam ze nasza Punia siusia w te same miejsca...no nic trzeba będzie się trochę przemęczyć.A z jedzeniem nie ma problemu wcina karmę i warzywka a najlepiej smakuje jej świeży mlecz.Oczywiście wszystko w małych porcjach.

  • Autor: pralina Data: 2010-04-17 12:46:41

    Słodziutki. Kojarzy mi sie się z jednym imieniem: "Bobek". Jakby co to będzię 'Bobcia" :)

  • Autor: kasiqqq Data: 2010-04-17 14:59:17

    Jaki śliczny:) Ja mam w domu króliczka z razy lwa i najpierw nazwaliśmy go Cezar:) ale po miesiacu pani weterynarz stwierdziła, że to samiczka i teraz jest Kayla:) Myśle, że córeczka wymyśli najlepsze imię dla króliczka:) Niech się malutki/ka dobrze chowa:)

  • Autor: asiula76 Data: 2010-04-17 16:49:12

    Ja niestety nie wiem jakiej jest rasy,ponieważ to byla spontaniczna decyzja co do kupna króliczka i wcześniej nic o nich nie czytałam.Teraz wiem ze są rożne rasy,ale ja niestety się o to nie pytałam Pani w sklepie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu