Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Król Lech Aleksander spoczął..........

  • Autor: mniamtom Data: 2010-04-18 18:15:24

    ....ale nie umarł !

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-18 18:20:40

    Mniamtom czy to drwina?
    Tak sobie pytam , bez urazy.

  • Autor: ZANTA Data: 2010-04-18 18:32:53

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zlozono-cialo-Prezydenta-otwarto-przestrzen-powietrzna,wid,12184488,wiadomosc.html

  • Autor: CZOS Data: 2010-04-18 18:40:24

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zlozono-cialo-Prezydenta-otwarto-przestrzen-powietrzna,wid,12184488,wiadomosc.html

    chciałem zobaczyć to sobie uaktywniłem :)

    Niebiosa otwarte to można śmigać w górę.

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-04-18 19:11:41

    Jakoś znając naszych polityków nie bardzo w to wierzę ... :-(

  • Autor: agus2404 Data: 2010-04-18 19:44:51

    Dowiedzialam się dzisiaj, że P.Prezydent LK zastał Polskę zniewoloną, a zostawia wolną....
    hm..

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2010-04-18 20:13:54

    no właśnie hm....

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-18 20:19:18

    wolną od kogo?

  • Autor: agus2404 Data: 2010-04-18 20:23:08

    no wlasnie nie wiem...
    A zniewolona przez kogo??

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-18 20:25:23

    A ja myslę że wiem, ale chyba nie dokładnie o to chodziło w tej wypowiedzi

  • Autor: agus2404 Data: 2010-04-18 20:31:14

    Moze jestem uprzedzona, ale ja odebralam to jednoznacznie.. i nie rozumiem....

  • Autor: peggy83 Data: 2010-04-19 07:23:01

    zostawił Polskę wolną od własnej osoby

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-04-19 07:26:07

    Nie wiem czy tego typu komentarze są na miejscu???

  • Autor: peggy83 Data: 2010-04-19 07:29:43

    ja też nie wiem...już mi odbiło od tej żałoby...już nic nie piszę...idę w las!

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-04-19 07:32:10

    Tak tak spacer do lasu dobrze Ci zrobi zwłaszcza,że piekna pogoda.Życzę Ci ,żebyś doszła do siebie:)

  • Autor: erka Data: 2010-04-19 19:01:04

    Glowny cenzor WZ sie wypowiedzial.

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-04-20 07:43:53

    Droga erko ,nie jestem glównym cenzorem WŻ i jeśli nie podobają Ci się moje wypowiedzi to ich nie czytaj,i nie myśl sobie ,że mnie sprowokujesz do awantur na WŻ.  Resztę wytłumaczyłam Ci na priv.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-19 18:33:35

    Peggy wyjęłaś mi to z ust. :)

    Mimo wszystko każdy może miec swój pogląd na sprawę. Jeśli nie można mieć innego zdania, to trzeba to zaznaczyć w pierwszym poście.

    Wszyscy krzyczą o żałobie, media szaleją, a wiecie co? Sto razy więcej flag wywieszano gdy były mistrzostwa w piłce nożnej. U mnie w mieście prawie nie ma flag w prywatnych oknach, samochody - kilka przez ten tydzień widziałam, które miały czarne wstążeczki przy antenach. Część osób ( duża część) dała się ponieść mediom w tzw socjologii mas, niestety.

  • Autor: bahus Data: 2010-04-18 20:14:17

    Niech mu marmur lekkim będzie....

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2010-04-18 20:27:33

    alabaster...

  • Autor: Ala06 Data: 2010-04-18 20:32:36

    Onyks miodowy - dajcie juz spokuj

  • Autor: Frotka1974 Data: 2010-04-18 20:32:48

    onyx 100%

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2010-04-19 00:05:31

    oj wiadomo głuchy jak nie dosłyszy to reszte sam sobie dopowie:)

  • Autor: agafi9 Data: 2010-04-18 21:01:05

    gdyby na WŻ istniało coś w rodzaju WUŻETOWEJ LOŻY SZYDERCÓW (moze warto pomysleć nad tym pomysłem?)...
    ...byłbyś jej niewątpliwym liderem

  • Autor: erka Data: 2010-04-18 22:12:51

    Czy juz mozna sie smiac?
    Czy nadal panuje zaloba?

  • Autor: agik Data: 2010-04-18 22:23:38

    A czemu tego nie olejesz? Pytam z ciekawości, bez żadnych ukrytych podtekstów, bez drugiego dna, bez złości

    Śmiej się, jak Ci wesoło- nie ma takiego zakazu! Nigdy nie było. Ustawa o żałobie narodowej nakłada pewnie obowiązki na media, zwykłym ludzim zostaje kierować się własnym światopoglądem, sumieniem, oceną sytuacji. Nawet w tym kraju, do którego wstyd się przyznać ( podobno), nawet w tym dzikim totalitarnym kraju, który równa wszystkich do szeregu i obcina im głowy, albo nogi, nawet w tym beznadziejnym kraju dziamdziaczy i płaczków, wiecznych narzekaczy- nawet w tym kraju wolno się było śmiać zwykłym ludziom. Jeśli oczywiście chcieli...

    Czemu się nie śmiałaś przez cały ubiegły tydzień?

  • Autor: erka Data: 2010-04-19 13:34:13

    Wydarzenia ostatniego tygodnia wplynely na Twoje poczucie humoru?

    Z netu:


    Kaczyński nie żyje, Szmajdziński nie żyje, piękna Justysia nie żyje!
    Mieli pieniądze, stanowiska, sławę, poważanie i nie żyją! A ja nie mam nic i jeszcze masę długów do spłacenia, ale ja żyję! Pan Bóg jest dobry, Pan Bóg jest bardzo dobry!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-04-19 13:43:38

    Ej to przeciez parafraza z "Ziemi Obiecanej" czyli czarny humor na pogrzebie istnial juz od...zawsze!
    Tutaj link

  • Autor: agafi9 Data: 2010-04-18 20:53:41

    A tam... Piszcie co chcecie, ja tam uważam, że cały ten splendor, pompa, pewnie i przesada, były potrzebne. Zmarł Prezydent wybrany w demokratycznych wyborach, w dodatku w dramatycznych okolicznosciach
    Prawdziwej oceny dokona czas i historia

  • Autor: ZANTA Data: 2010-04-18 21:18:52

    Amen

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2010-04-19 00:07:04

    jak Amen to koniec żałoby już po 24.00

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 08:48:20

    Pomijając fakt czy umarł czy nie, czy Król czy żebrak chciałabym napisać już na spokojnie, bo emocje pomału opadają.
    Jestem dumna z Krakowa i jego mieszkańców!!!!
    Obawiałam się trochę gróźb o zmieszkach ale wczoraj było widać,że królewskie miasto stanęło na wysokości zadania.
    Na pewno duża w tym zasługa policji i służb porządkowych, nie wiem jak wyglądało miasto gdzieś z tyłu,czy tam nie doszło do incydentów.
    To co pokazywały kamery napawało mnie dumą:))

  • Autor: marinik Data: 2010-04-19 09:50:49

    a mi zal - 96 rodzin, Krakowa, Polski

  • Autor: alman Data: 2010-04-19 10:57:25

    Również bardzo mi żal tych co zostali.....córki - Marty Kaczyńskiej..... rodzin..... głównie rodzin tych, których ciała jeszcze nie wróciły....i ciągle nie mogę się doliczyć.....bo nie wróciło 21 osób a mówi się ciągle, że 20 nie zostało zidentyfikowanych...co z tą jedną? nie daje mi to spokoju.....poza tym jeszcze jedna myśl nawraca - mówiono na początku, że zidentyfikowano 2 osoby, których nie było na liście....kto to? czy wracają faktycznie ciała osób, które powinny????
    I jeszcze jedno - zauważyliście, że trumnę p.prezydenta wymieno? początkowo była ciemna, potem już podobna do innych.....kiedy? czy wtedy, gdy ogłoszono przerwę z przyczyn technicznych?
    strasznie dużo znaków zapytania????

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 15:11:09

    Rodzin , Polski i Krakowa:) W takiej kolejności z tym ,że Krakowa tak odrobinkę mniej :)) Rozumiem natomiast Twój punkt widzenia.

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-04-19 11:32:31

    dajmy Im spokojnie spać
    pogaśmy światła pochodni
    pamięć pozostawmy
    przy świeczkach
    księgi ich życia
    czytajmy
    w milczeniu
    usta niech poruszaja sie
    bezgłośnie
    serca niech nucą im
    swoją i naszą
    melodię pożegnania
    ... http://wielkiezarcie.com/article49092.html

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 15:02:25

    Czytaliście?  Chcieć to móc:)))
    http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-podziekuj-prezydentowi-gruzji-za-piekny-gest,nId,273258

  • Autor: marinik Data: 2010-04-19 15:19:55

    gest piekny, ale czy odpowiedzialny?

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 20:33:33

    Czy uważasz,że jest tak bezmyślny,że  narażałby życie swoje i współpasażerów? A Miedwiediew i Janukowycz też nie są odpowiedzialni?:))

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-19 19:06:24

    Przybył ten kto chciał.
    Naprawdę wielcy olali i mieli bardzo dobrą wymówkę. Każdy rząd ma helikopter rządowy chociażby. Tyle znaczy Polska. I nie ma co wchodzić Ameryce w tyłek. Widzą nas gdy potrzebne jest mięso armatnie w Afganistanie.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-04-19 19:32:10

    ewa co Ty gadasz? Obama mial przyleciec helikopterem? Tyle km? :-) Przez ocean?
    Kurcze przeciez na te pogrzeby nie leci sie jak do przyjaciela lub rodziny bo sie kogos lubi. Leci sie bo to utrzymuje dobre stosunki dyplomatyczne. To tyle i az tyle.
    Co oznaczaw Twym mniemaniu "mieli wymowke"? Chcesz powiedziec ze nie bylo wybuchu wulkanu? Zakazu lotow? Helikopterem mieli wszyscy? A jestes pewna, ze lot helikopterem nie jest ograniczony odlegloscia jakas - pytam bo nie wiem, tylko  myslalam, ze helikopter to cos na krotsze dystanse...

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 20:29:53

    Dorotko Sakaszwili pokonał taka samą drogę jaką miałby  Obama.Wyleciał przecież z Waszszygtonu normalnym samolotem, o ile można o prezydenckich samolotach mówić ,że są normalne:))
    Mnie nie chodzi zresztą o Obamę ale to co powiedział Prezydent Vaclav Klaus o unijnych przedstawicielach .Żenujące,że nasi europejscy "sojusznicy"? i "partnerzy" nie dotarli.Po Europie jeżdżą pociągi i samochodem też można.Na pytania dziennikarzy dlaczego nie wybrali takich środków transportu zapadała cisza.
    Poczytaj komentarze pod moim linkiem i komentarze wstawione przez Bodka.Jak odbierają to ludzie.

  • Autor: erka Data: 2010-04-19 20:43:37

    Alfa,

    Na lotnisku JFK w Nowym Jorku, koczuja setki ludzi, wlasnie z powodu odwolania lotow do Europy.

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 20:49:14

    Wiem ,słyszę w radio co się dzieje:((
    Prezydencki samolot jest odprawiany na innych zasadach jak normalne rejsowe. Sakaszwili jest prezydentem innego państwa ,więc amerykanie nie mogli go zatrzymać skoro się zdecydował lecieć.Z tego co wiem nie dostał pozwolenia lotu korytarzami europejskimi ale poleciał na Afrykę.

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 20:31:11

    Ewuś Sakaszwili pokazał wielkim jak sa mali:)
    Napisałam podziękowanie, nie mogłam się oprzeć:)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-19 21:09:37

    I dziekuję za poparcie również mnie.
    Wielu osób historia niczego nie nauczyła.
    Nie lubię takich porównań, ale nie przyjechali ci,którzy po wybuchu wojny również nam nie pomogli. Wtedy cała Polska na nich liczyła. Dziś są czasy pokoju, a polska nadal na nich liczyła. Inne czasy, inni ludzie, podejście do naszego kraju - niezmienne. Przykro.
    Nie lubiłam Prezydenta Kaczyńskiego. Ale jestem pewna, że on poleciałby na taką uroczystość do Ameryki nawet w takiej sytuacji. Ani nasze podejście do zachodu, ani zachodu do nas niewiele sie zmieniło.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-04-19 21:13:52

    Za to jest nadzieja, ze polepsza sie stosunki ze wschodem :)))

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-19 21:18:45

    Zmieniło się:)) Widzą nas jak trzeba wysłać kolejny kontyngent wojska, jak gdzieś trzeba postawić tarczę antyrakietową czy umieścić swoje wojska w Polsce.
    Wtedy nas widzą.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-19 21:27:25

    Alfo, zawsze tak było. Napoleon Bonaparte powiedział tylko parę razy zdanie: Polska musi być wolnym krajem. I za to zdanie Polacy szli za nim zdobywając dla niego kolejne terytoria. Ginęłli za niego, nie za Polskę. Ale świecił im cel, że Napoleon pozwoli Polskę wyrwać spod zaborów. NIC z tego. Napoleona akurat to nie interesowało. Był bardzo dobrym mówcą i nigdy Polakom nie obiecywał wolności. To Polacy doszukali się podtekstów. I szli na rzeź, przelewając polską krew. Dzielnie i walecznie, ale po nic.
    Minęły 3 wieki i co? Afganistan.

    Czy można to zmienić?

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-20 08:18:04

    Ewuś nasi się bili za "wolność naszą i waszą" praktycznie na całym swiecie.Przez wieki nic nas to nie nauczyło i myslę,że już nie nauczy.Wielcy tego swiata , potem  umywali ręce . Twój przyklad czy Jałta po II wojnie.

    Gdy inne państwa wycofały lub wycofują swoje wojska marszałek Komorowski podpisał ustawę o przedłużeniu pobytu naszych jednostek jeszcze o pół roku.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-20 14:22:49

    Polacy są walecznym i bohaterskim narodem. Nie ma takiego drugiego. A najwazniejsze to to, że w chwilach dla narodu trudnych, potrafimy się zjednoczyć jak nikt na świecie.

  • Autor: marinik Data: 2010-04-20 14:43:00

    calkiem mile sformulowania, ale ciekawe na jakich przeslankach oparte.

  • Autor: agik Data: 2010-04-19 21:25:27

    Ewka, przyznam, że nie rozumiem Cię.
    Najpierw pisałaś o "kolesiach", którzy się wożą samolotami, lekceważąc zupełnie wszelkie normy bezpieczeństwa, a teraz, kiedy inni zachowują przezorność- znów jesteś na "nie" ?

    Tak... Prezydent Kaczyński by najprawdopodobniej poleciał, najprawdopodobniej żądałby lądowania...
    Prezydent Kaczyński pewnie by tak zrobił. Szkoda tylko, ze dokładnie z tego powodu ( lekceważenia norm bezpieczeństwa) jest właśnie martwy.

    Nie rozumiem tej megalomanii...
    Nie rozumiem tego zaglądania, a mógł przylecieć, albo wpław przypłynąć, albo na miotle przylecieć...

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-19 21:32:48

    Agik, nie zmieniam zdania. Napisałam co myslę. Nie napisałam, że popieram to co by było. Nie zdziwiłoby mnie to jednak. Zwróciłam tylko uwagę na fakt, że Prezydent Kaczyński dla Ameryki i Amerykanów zrobiłby bardzo wiele ( zupełnie nie wiem dlaczego). I czy na prawdę nie dziwi Cie fakt, że nie przybyli Ci którzy zawsze trzymają sie razem? I zawsze razem się trzymali? Poza nami, poza Polską?
    Przeczytaj dokładnie to co napisałam.

  • Autor: agik Data: 2010-04-19 21:58:33

    Ewa, przeczytałam. Tylko naprawdę gały mam w piwnicy, że akurat Ty z pretensją występujesz. Ty, która pierwsza pisałaś o lekceważeniu bezpieczeństwa.
    Wiesz, tak sobie pomyślałam, ze moze te głowy państw, które nie przybyły ( jakąkolwiek drogą) wyszły z takie założenia, ze lepiej być zakrzyczanym, jak martwym.
    Ja nie wiem, moze mnie telewizor znów zmanipulował, ale oprócz tego ( telewizora) to mi jeszcze Miauka mówiła, ze ten wulkan naprawdę wybuchł, a jej mąż to widział na własne oczy...

    Naprawdę mam szczękę w piwnicy.
    O co te pretensje?
    Bo zrozumiałabym, gdyby chmury nie było, delegacje by się zapowiedziały, ale ostatecznie jednak nie przybyły... Tylko, że ta chmura nadal wisi. Równie dobrze mozna miec pretensje do wulkanu...

    No  chyba, ze to poemat dygresyjny- w stylu "teraz olali, tak jak Napoleon, tak jak w pierwszysch dniach II wojny swiatowej...", a tak naprawdę to frustrację wypowiedzieć, że wtedy...
    Mozna oczywiscie, tylko po co pielęgnowac to poczucie opuszczenia, izolacji itd? Dla mnie to bezcelowe.

    Ja się czuję podniesiona na duchu faktem, że mimo, że przybycie na uroczystość okazało się tak trudne, aż tyle delegacji jednak przybyło. Co prawda nie wiem, czemu ma mnie to akurat podnieść na duchu, ale tak się właśnie czuję.

  • Autor: cuma Data: 2010-04-20 10:54:15

    No własnie! Przypomniały mi sie dwa powiedzenia; " Dobrymi chęciami piekło jest  wybrukowane" i " Chcieć to móc":))

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-04-20 11:08:47

    Cuma nie gniewaj sie ale w powyzszym kontekscie (dyplomatyczno-politycznym) ma sie...jak piesc do nosa

  • Autor: cuma Data: 2010-04-20 11:23:17

    Nie gniewam się:), tak uważam.

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-19 21:37:10

    alfa-beta, to nie do ciebie osobiscie, nie wiedzialam gdzie sie podpiac...

    Przeczytalam wasze posty i te pod podanymi artykulami i jestem toche zdziwiona taka reakcja.
    Czy w Polsce sie o tym nie mowilo, ze Sp. Kaczynski nie mial w Europie (Uni) "przyjaciol" i tu nie chodzi o narod Polski!!!, chodzi tylko o osobe (polityka) Kaczynskiego?
    Minister D. Tusk jest bardzo powazany i rownym partnerem w Uni.

    Co do USA to sp.Kaczynski byl ich marionetka...

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-19 21:41:49

    Mnie też dokładnie o to chodziło, gdy pisałam, że wulkan okazał się świetną wymówką. Pan Prezydent był zakochany w Ameryce, ale w Europie w czasie każdej prawie wizyty z kimś sie poróżnił, lub na kogoś obraził. Nie był partnerem do poważnych rozmów. A wielkie słowa przedstawicieli mocnych państw po katastrofie, to tylko polityka.

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-19 22:06:09

    No wlasnie.
    Politycy sa wszedzie rozni...ale sp.Kaczynski, byl najbardziej "nielubianym politykiem" w Uni...
    Unia, to zjednoczenie panstw, wspolpraca i wzajemne zaufanie...a dla Polskiego prezydenta Unia byla przedewszystkim "kopalnia zlota"...

  • Autor: agik Data: 2010-04-19 22:17:56

    Piszesz tak, jakbys nigdy nie była na pogrzebie osoby, której nie znasz, albo nie lubiłaś czy nie szanowałaś za jej życia.
    Pogrzeb to pogrzeb! Bez względu na to, czy osoba była "wygodna" czy nie!

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-19 22:35:36

    Przyznaje ci swieta racje i to co napisalam, nie jest powodem, zeby nie przyjechac na pogrzeb i dlatego tyle delegacji sie zapowiedzialo i jakby nie sily wyzsze, napewno wiekszosc, by przyjechala.

    Mnie chodzilo o reakcje formuwiczow, miedzy innymi, "ze Polska sie dla nikogo nie liczy", a to nie prawda...Polska jako narod jest rownym partnerem...

    Chcialam jeszcze cos napisac, ale musze chwile pomyslec jak to napisac, zebys mnie zle nie zrozumiala...

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-04-19 22:45:50

    Hehe :))
    Jak moze być równorzędnym partnerem naród , o którym obywatele tych " bardziejszych " państw mówią , że Unia jest dla niego " kopalnią złota " ???

    A nie wiesz Sanello , dlaczego nasz prezydent był nielubiany w Unii ?

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-19 22:54:23

    prosze, przeczytaj jeszcze raz co napisalam: nie dla Polski, a dla sp. kaczynskiego unia byla kopalnia zlota, o ministrze Tusk mowi sie inaczej, a on tez Polak...

    Jestem marnym politykiem, zeby dyskutowac dlaczego prezydent byl nielubianym politykiem, napisalam tylko to co mi sie czesto o uszy "obilo" co Europa (nie czytaj Niemcy) "mysli" o Kaczynskim...

    Ps. Nigdzie nie napisalam, ze ja tez tak uwazam...za malo sie znam na polityce, zeby cos na ten temat powiedziec.

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-04-19 23:45:23

    Ok. , rozumiem :)
    Chciałam powiedzieć , że Polska nie była i nie jest równorzędnym partnerem w UE ...
    Nie dlatego , że prezydent był nielubiany , nie dlatego , że ktoś myśli , że dla dla kogoś to kopalnia złota jest , tylko dlatego , że jesteśmy mało znaczącym państwem .
    Pozdrawiam :)

  • Autor: agik Data: 2010-04-19 23:49:57

    Nono...
    Ja zaczęłam pisać o megalomanii, ale się wystraszyłam...

    Przypomniała mi się taka scena ze "Skrzypka na dachu"  :) "nawet biedny krawiec tez ma prawo do szczęścia"...

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-04-20 08:51:07

    Tak , trudno zwalczyć skłonności do megalomanii :)
    To wszystko przez Mickiewicza i ten jego mesjanizm nieszczęsny  ...
    Zakorzenił się gdzieś w tyle głowy i bardzo ciężko się go pozbyć :))

    P.S. Daj linka do tej sceny ze " Skrzypka " .

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-20 00:27:36

    Moze ty ( Polacy) tak mysla, ale napewno tak nie jest.

    Ciezko mi o tej poznej porze napisac cos konkretnego, tym bardziej, ze sie polityka nie zabardzo zajmuje, ale czytam gazety i slucham wiadomosci wielkim uchem, jak mowa o Polse i nigdy nie mialam takiego wrazenia, zeby jakis polityk ponizal Polske (pomijajas temat prezydenta)...

    A tu przyklad nie polityczny:)
    Nasi znajomi (Niemcy) sa zachwyceni Polska, moj ojciec musial juz chyba trzy wycieczki organizowac do Polski i znowu pytaja kiedy nastepna. Zwiedzili Polske wiecej niz ja  i z zachwytem opowiadaja co widzieli i przezyli ( powstaly tez male przyjaznie przy okazji:).
    Pozdrawiam:)

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-04-20 08:44:35

    Sanello , ja nie piszę o poniżaniu Polski ...
    Po prostu są państwa silniejsze , bogatsze , bardziej stabilne i rozwinięte , i są państwa słabe , biedne i chwiejne .
    Polska należy do tych drugich . Takie są fakty i należy je po prostu przyjąć . Obiektywnie .

    Subiektywnie - myślę , że Polska , mimo niedoskonałości licznych , jest wspaniała ! :))))

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-20 08:51:43

    Co doceniają zwykli obywatele Unii i co cieszy nas zwykłych obywateli Polski:)))

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-20 10:28:21

    no, tak...ale to nie znaczy, ze jak sie jest slabyszym to sie nie jest respektowanym przez innych...

    "Jak chcesz, zeby ktos uwierzyl w ciebie, to najpierw sam musisz uwierzyc w siebie"...
     a Polska  (nie bede juz pisala nazwiskami, ty wiesz o co mi chozi) prezentowala sie w Uni jak wieczny meczennik i ciagle rozczulala nad swoja historia,
     losem...

    Moje refleksje, osoby urodzonej w Polsce, zamieszkalej w Niemczech wierzacej w lepsze jutro Europy!:
    Mamy prawie 70 lat po wojnie,  juz rosnie chyba 4 (3?) generacja, ktora osobiscie nie przezyla wojny.
    (pisze teraz o Europie) Zyjemy 70 lat w pokoju! Probujemy sie zjednoczyc.
    O wojnie musimy mowic dalej, z pokolenia na pokolenie!!!, zeby te straszne czasy nigdy sie nie powtorzyly...
    ale, czy nie mozemy tego przekazywac bez nienawisci na obecne narody, obojetnie czy to niemcy, rosja, anglia...?
    Dlaczego moja sasiadka (Niemka) ma sie czuc odpowiedzialna za czyny hitlerowcow, tak samo jak kolega z pracy (Rosjanin) za czyny Stalina?

    Zyjemy na szczescie w pokoju, nie musimy sie wszyscy kochac, ale wystarczy jak zaufamy sobie nawzajem i bedzeimy sie nawzajem respektowac jako ludzie, jako obywatele Europy. (Amen:)

    Pozdrawiam:)

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-19 23:14:55

    Sprobuje...
    (to do agik)

    "Ten"  pogrzeb to byl nie tylko  pogrzeb czlowieka Kaczynskiego, ale takze polityka Kaczynskiego i takie wydarzenie jest tez wydarzeniem politycznym.
    Politycy sie zapowiedzieli, bo po pierwsze ta katastrofa jest tez sensacja dla calego swiata, dla wszystkich politykow, duzo znalo go osobiscie...roznie sie lubieli...i przez ta "nieszczesna chmure", nie chcieli nikomu zrobic na zlosc (albo cos podobnego), ze nie przyjechali, ale dla wlasnego sumienia znalezli wymowke...

    ...dla prawdziwych przyjaciol nie ma nic niemozliwego i niejednego by sumienie gryzlo, ze nie byl na pogrzebie przyjaciela...

    mam nadzieje, ze to tak "przeczytasz" jak ja mysle:)...

  • Autor: agik Data: 2010-04-19 23:31:00

    Ale ja to zrozumiałam doskonale, co napisałaś. Tylko myślę, ze "sumienie" w kontekście dyplomatycznych wizyt, jakoś niekoniecznie jest właśnie tą kategorią, którą trzeba rozpatrywać ;)
    I gdyby tak sobie dalej gdybać, to mi się wydaje, że niekoniecznie trzeba się "obrażać" na przywódców innych krajów, za to, ze naszego Prezydenta nie potraktowani jako przyjaciela, w takim czysto ludzkim sensie. Bo nie ma obowiązku lubić człowieka. A niestawienie się na pogrzebie niekoniecznie trzeba traktowac jako obrazę narodową. Bez względu na to, że żegnaliśmy i człowieka, i instytucję.
    Jakkolwiek na to nie patrzeć, jakich by piętrowych hipotez nie stawiać, i jakich by obraz narodowych nie wystawiac- chmura pyłu rzeczywiscie się unosi, wpływając na bezpieczeństwo lotów.
    Mnie to absolutnie nie dziwi, że nie przylecieli. Spodziewam się wręcz, ze teraz wszyscy będą na zimne dmuchać. I bardzo dobrze! bo nikogo, ani tez zadnego państwa nie stać na to, co się stało na lotnisku w Smoleńsku.

    A poza tym, to chciałam Ci powiedziec, ze lubię Cię czytać :) bo nigdy nie mam najmniejszej wątpliwości, ze wyrażasz nienachalnie i nieagresywnie swoje zdanie, szanując zdanie rozmówcy :)

    Pozdrawiam serdecznie :)

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-19 23:55:11

    agik, taki komplement od ciebie...

    Co do pierwszej czesci postu, to sie zrozumialysmy:) ja tez mysle podobnie jak ty i nie przyszlo by mi do glowy rozmyslac nad tym "czemu nie przyjechali", gdyby nie reakcje niektorych formuwiczow,
    ...wlaczylam sobie w sobote TV, bo leciala krotka transmisjia z uroczystosci i naprawde wczulam sie w ta atmosfere w Krakowie, lzy mi tez polecialy...
    W wiadomosciach podali krotko,ze nie wszyscy zapowiedzieni goscie przybyli na pogrzeb ze wzgledu na "chmure", rozwinieto tylko temat, ze Merkel wracajac z USA utknela gdzies we Wloszech, ale delegacja tzn. pzezydent i minister spraw zagranicznych polecieli helikopterem...to mi wystarczylo..
    ...az tutaj przeczytalam o prawdziwym przyjacielu "sowieckim" itp.

    Ja tez cie lubie bardzo czytac :)

    Co do mojego pisania, to zawsze wolalam powiedziec cos na papierze niz ustnie, latwiej mi szlo...dzisiaj sie bardzo denerwuje jak cos pisze, bo brakuje mi bardzo duzo wyrazen polskich i nie moge tekstu tak ujac jagbym chciala...slownik zawsze w ruchu, ale czesto nie znajde trafnego odpowiednika i boje sie byc zle zrozumiana...

  • Autor: agik Data: 2010-04-20 00:06:15

    :) To już się nie denerwuj :)
    Zawsze można cos wyjasnić, dopowiedzieć, uściślić :) a jak ktoś nie chce słuchać- to widocznie nie warto ;)

    Mnie irytuje, to "szukanie znaków", jak 14- letnia panna, która rozkminia, dzieli włos najpierw na 4 a potem jeszcze na 4- "założył niebieską bluzę, a niebieski to mój ulubiony kolor. Czy to napewno prawdziwa miłość???" I w sumie całkiem podobnie tutaj- najcięższego kalibru argument jest taki, że "gdyby chcieli, to by przylecieli", albo chmurę by rozdmuchali, albo na butach przyszli, a skoro nie przyszli to nas nie kochają i w związku z tym foch....

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-20 00:13:34

    ...masz racje, ...a ja sie dalam w to wciagnac:(

  • Autor: agik Data: 2010-04-20 00:22:05

    :) ja też ( moja ulubiona partykuła tu sie aż prosi, ale się powstrzymam... tym razem)

    Co sobie pogadałysmy, to nasze :)

    Pozdrawiam ciepło :)

  • Autor: sanella* Data: 2010-04-19 23:55:11

    dubel

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-04-20 08:02:16

    Podpinaj się, mnie nie przeszkadza:))) Gdybym wszystkie wypowiedzi brała do siebie to strzelałabym focha za fochem:))))

    Prezydent Kaczyński nie tylko w Europie zachodniej nie miał przyjaciół, jezeli mozna mówić o przyjaźni między politykami. Rosji też stał ością w gardle , między innymi o Katyń, o to że upierał się tak mocno o prawdę historyczną.

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-04-19 22:55:57

    I niech spoczywa w pokoju ...

    Chciałam jeszcze napisać , że głęboko poruszył mnie Jarosław Kaczyński podczas pogrzebu .
    Nie spoczął na Wawelu , ale jakby umarł :(((
    I nie mówię  tutaj o polityce , nie chcę wchodzić w ocenę jego posunięć politycznych teraz i w przeszłości ... Chodzi mi o osobisty rozmiar / bezmiar tragedii :(

  • Autor: ewka63 Data: 2010-04-20 13:36:59

    JK odżyje, ma bardzo mocna osobowość. Ale trudno się dziwić, przeżył okropny szok na pewno. I zostanie w nim na zawsze ten ból. Po za tym, gdyby nie chora mama, on sam tez leżałby obok innych. Straszne sa takie mysli.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-04-23 15:58:18

    Dzisiaj dostałam link od znajomej na strone rosyjska, gdzie jest pokazane zdjecie  rozbitego  samolotu Prezydenckiego. Przezylam kolejny szok, widac na nim szczatki ludzi :(

  • Autor: as Data: 2010-04-23 22:02:19

    Daj ten link

  • Autor: smakosia Data: 2010-04-24 14:50:38

    Mamo Różyczki, chcę Ci podziękować za to, że nie wkleiłaś tego linku tutaj na forum. Dla mnie to swego rodzaju przejaw szacunku dla rodzin tragicznie zmarłych. Nie rozumiem też tego, że można mieć ochotę oglądać takie zdjęcia. Po co? Jeszcze raz dziękuję.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-04-24 15:18:31

    Ja rowniez...

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-04-23 19:55:31

    Mam pytanie nawiązujące do tragedii: nurtuje mnie postać mężczyzny z nieco wydłużonymi włosami stojącego podczas przywitania ciała Prezydenta, na lotnisku w gronie ścisłej Jego Rodziny, a również składającego szacunek przy samej trumnie.
    Kojarzę tą postać  z "osobą publiczną" ale nie moge dojsc, kto to jest, sama twarz nie daje mi spokoju z tego powodu.

  • Autor: mniamtom Data: 2010-04-23 20:07:13

    Włosy ciemne, długie, przykrywające całe uszy , wąsy pokryte nieco siwizną ,rosnące wyraźnie  poza kąciki ust?

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-04-23 20:50:51

    Użytkownik mniamtom napisał w wiadomości:
    > Włosy ciemne, długie, przykrywające całe uszy , wąsy pokryte nieco
    > siwizną ,rosnące wyraźnie  poza kąciki ust?

    Tak, ten, ...zresztą był tam tylko jeden i wśrod Rodziny największy wzrostem.

  • Autor: mniamtom Data: 2010-04-23 21:22:30

    Twarz mogła skojarzyć Ci się z wicemarszałkiem K. Putrą. Natomiast nie wiem kto to jest . Zapamiętałem , że  w kondukcie za trumną  szedł ten pan w drugim szeregu zaraz za Jarosław Kaczyńskim .

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-04-23 22:57:21

    Użytkownik mniamtom napisał w wiadomości:
    > Twarz mogła skojarzyć Ci się z wicemarszałkiem K. Putrą. Natomiast nie
    > wiem kto to jest . Zapamiętałem , że  w kondukcie za trumną 
    > szedł ten pan w drugim szeregu zaraz za Jarosław Kaczyńskim .


    Bez przesady, zupełnie inne rysy niż ś.p. Putro.
     Tak w kondukcie tez szedł.

  • Autor: Beata z Kujaw Data: 2010-04-24 06:38:42

    Witam , ja uwazam , ze jest to brat Pani sp. Kaczynskiej , gdyz w czasie mszy relacjonujacy przedstawiali osoby najblizsze  z rodziny.

  • Autor: as Data: 2010-04-23 22:03:27

    Też jestem ciekawa kto to jest.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-04-24 12:22:54

    To jest brat, M Kaczyńskiej..

  • Autor: as Data: 2010-04-24 13:00:49

    Tak się spodziewałam

  • Autor: Beata500 Data: 2010-04-24 13:02:53

    Kaziu,zobacz te zdjęcia.Jest podpis pod zdjęciem-brat Marii Kaczyńskiej http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,7766444,Maria_Kaczynska___ostatnia_podroz.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu