Forum

Zdrowie i uroda

alergia na żyto

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-22 09:11:15

    kochani
    czy ktoś z Was ma taką alergię
    mam niesamowite kłopoty z kupieniem pieczywa bez żyta i sama piekę ale po reakcjach w piekarniach i sklepach to jestem jakimś dziwolągiem, nikt nigdy o takie pieczywo się nie pyta
    czy jestem sama????
    pozdrawiam

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-04-22 10:55:45

    Bułki są z mąki pszennej, czasami bywa chleb pszenny - razowy.

  • Autor: as Data: 2010-04-22 13:48:35

    Dokładnie. Jest chleb pszenny. Nie wiem czy ma dodatek żyta ale go nie kupuję bo jest słodszy od tradycyjnego chleba i bułki zwykle też chyba są pszenne.

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-22 18:30:10

    trudno jeść codziennie bułki,w chlebie pszennym jest mąka żytnia,bez nigdzie nie spotkałam

  • Autor: Scooby Data: 2010-04-22 16:54:45

    Nie patrz na to jak inni reagują,bo każdy ma alergię na co innego.Ja np mam alergię na trawe,truskawki(nie każdego roku),na orzechy włoskie.I żyje z tym i się nie przejmuje.Może powinnaś sie przerzucic na chleb razowy.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-04-22 18:19:05

    Powaznie? Przeciez w wiekszosci razowcow jest wlasnie maka zzytnia....

    Pozostaje chleb orkiszowy i pszenny lub pszenny razowy, typu ciabaty albo indyjski Naan - rodzaj podplomyka, jest jeszcze pare innych...

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-22 18:28:32

    w orkiszowych,pszennych i w ciabacie też jest żyto

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-04-22 18:46:07

    Jestes pewna ?- Przeciez w pszannych typu "bialy chleb" zyta normalnie nie ma....Tak jak iw chlebie ciabatta . Jest to przeciez chleb pszenny z dodatkiem maki razowej ale pszennej.. Orkiszowy tez jest z maki pszennej. Chleb orkiszowy tez nie ma w sobie maki zytniej tylko pszeniczna gdyz orkisz to odmniana pszenicy...

    Nie wiem skad masz informacje ze w tych chlebach jest maka zytnia?

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-22 18:57:30

     te informacje mam z piekarni i kartek które  naklejają lub wkladają do chlebów pakowanych
    też kiedyś myślałam że pszenny to pszenny a on jest mieszany
    w ciabacie jest zakwas żytni tak powiedział piekarz[może tylko w tej piekarni, nie wiem]
    w orkiszowych też jest żytnia nawet w mieszankach do samodzielnego wypieku ktore znalazłam na allegro,na moje pytanie o żytnią znależli tylko jedną mieszankę a cena chleba z niej wyjdzie ok 10 zł
    u nas w piekarniach nie ma czystych orkiszowych ani pszennych oprócz niektórych tostowych albo weka[ bułki wrocławskiej,batona] proszę mi wierzyć sprawdziłam

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2010-04-22 19:23:25

    Ja ci wierze tylko sie po prostu zdziwilam - nie mieszkam w Polsce. U nas w Niemczech jest ciabatta rowniez(choc nie tylko) na zakwasie pszennym, chleb bialy bez maki zytniej i orkiszowy z samego orkiszu...Na pewno sa tez mieszane ale i takie jak opisalam.

    zreszta , jak sama wspomnialas, warto sie pobawic w pieczenie chleba. Na wz jest sporo fajnych przepisow. W moich linkach wyzej masz tez przepis na chleb orkiszowy...Pozdrawiam!

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-22 19:45:58

    dziękuję za przepis!! skorzystam!!
    pozdrawiam serdecznie!!

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-22 18:41:08

    kiedy miałam na orzechy i trawę też się nie przejmowałam ale w tym roku doszło na żyto i jęczmień a wtedy dostaję takich bóli że mam wrażenie skrętu jelit, potrafi mi tchu brakować i dół pleców też boli potwornie
    tak sobie trochę pomarudziłam
    sory
    kupiłam w końcu maszynę do pieczenia chleba i teraz otworzył się przede mną nowy piękniejszy świat
    mąki pszenne ale i orkiszowe,z amarantusa,z owsa itp
    pozdrawiam wszystkich alegików!!

  • Autor: betap Data: 2010-04-22 18:03:15

    A czy TY masz alergię pokarmową na żyto czy wziewną ?

  • Autor: mniamtom Data: 2010-04-22 18:38:24

    Słuszne pytanie. Obie przypadłości trzeba wyraźnie rozgraniczyć. Często mi się zdarza , że spożywam żyto , co prawda w nieco innej postaci , świetnie je toleruję i wspaniale się czuję. Ze strony układu pokarmowego nie mam żadnych dolegliwości , skóra czyściutka , wolna od zmian atopowych , żyć nie umierać. Tak mi się wydawało. Po którymś razie zaczęło się..................... alergia wziewna ...... u siostry. Dostała takiego uczulenia , że z żalem i zrozumieniem jednocześnie musiałem zrezygnować z mojej ulubionej diety żytniej ;)

  • Autor: jolcia73 Data: 2010-04-22 19:05:56

    kiedy ''mój ''lekarz po zrobieniu różnych badań[łącznie z ginekologicznymi] nie ustalił przyczyn uporczywych bóli podbrzusza trafiłam do alergloga,na początek zrobiła mi tylko testy na wziewną bo podobno fundusz nie pozwala na dwa w ciągu roku ,żyto i jęczmień oprócz trawy i innych paru rzeczy wyszło mi ogromniaste ,powiedziała żebym odstawiła żyto i bóle odeszły jak ręką odjął! z tego powodu jestem przeszczęśliwa z tego że mam z się stawić z zeszytem w maju już jakoś trochę miej

  • Autor: betap Data: 2010-04-22 21:34:09

    Od lat mam alergię wziewną na  zboża - biorę lek wziewny ale pieczywo jem cały czas.

Przejdź do pełnej wersji serwisu