Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Weekend majowy-Jawor i okolice,pomożecie?

  • Autor: kasnik Data: 2010-04-25 19:43:24

    Witajcie :)

    Zwracam sie do Was z prośbą...
    Na weekend majowy wybieramy sie do Jawora:)
    Czy ktos z Was jest z tej części naszego pieknego kraju i moze nam podpowiedzieć gdzie w tym czasie mozna przyjemnie spedzic czas?
    W zeszłym roku bylismy w Zamku Książ gdzie w ten szczególny weekend odbywa się festiwal kwiatów i sztuki, choć jest tam cudnie to może jeszcze gdzies w rejonie 30-40 km od Jawora cos sie dzieje w tym czasie?
    Oczywiście bez jakiś ekstremalnych pomysłów bo w wycieczce bedzie uczestniczył między innymi 6-latek, no i ja kobieta w 5 miesiącu ciąży:)
    Pomózcie kochane Żarłoczki.

    Pozdrawiam Was i z góry dziękuję:)

  • Autor: GniadaS Data: 2010-04-25 21:39:31

    Jestem z okolic Jawora i myślę, że dla Waszego "składu" fajnym miejscem mogłyby być Kolorowe Jeziorka w Wieścieszowicach k. Marciszowa. Zamek w Bolkowie też jest fajny i może być atrakcją dla 6-latka. Jeśli chciałoby się Wam pojechać troszkę dalej niż 40 km, to polecam Safari ZOO w Dvor Kralove w Czechach, ale to jest około 70-80 km od Jawora i dziecko musiałoby mieć paszport, dowód lub jakiś dokument. Polecam również "wypad" do Jeleniej Góry, bardzo malownicze miasto. Myślę, że dużo informacji o atrakcjach i imprezach w tym czasie będziesz mogła znaleźć na stronach internetowych powiatu jaworskiego i powiatów sąsiednich.
    Pozdrawiam i zapraszam w nasze strony!

  • Autor: ekkore Data: 2010-04-26 09:25:38

    Jak już zdecydujecie sie na Jelenią - to sztolnie w Kowarach (nie jest to impreza najtańsza) oraz Park Miniatur Dolnego Śląska, również w Kowarach.
    I mnóstwo innych atrakcji - z tym, że to lepiej zatrzymać się w jelonce lub okolicy).

    Z Jawora możecie podjechać do Strzegomia.
    Może warto wybrać sie do Legnicy.
    Ciut dalej - ale też w zasiegu opactwo cystersów w Lubiążu
    W złotoryji masz kopalnię złota z trasą podziemną - moze obok bdzie jakaś bajurka do płukania złota (poza zawodami)- dla dzieciaków to naprawdę super zabawa - uczestniczyłam w czymś takim w Austrii

  • Autor: agacia Data: 2010-04-26 13:16:24

    Ja też polecam Kolorowe jeziorka  i zamek w Bolkowie, jest też zamek Świny przy wjezdzie do Bolkowa z lewej strony , ale nie można wejsć do środka , bo jest w złym stanie.Jeżeli chodzi o imprezy w  czasie majowego weekendu to  festiwal kwiatów  w Książu jest najbardziej znaną imprezą, ale poszukaj na stronach internetowych, może coś ciekawego dzieje się w tym czasie.

  • Autor: izabela_27 Data: 2010-04-26 08:39:36

    Polecam wycieczę do Wąwozu Myśliborskiego koło Jawora.Super miejsce do wypoczynku.

  • Autor: dorotask Data: 2010-04-26 12:26:16

    Świdnica -30 km ( Muzeum kupiectwa , Kościół Pokoju , Bazylika ), po drodze Jaworzyna Śląska -20 km Muzeum Kolejnictwa ,  Witoszów Dolny k/ Świdnicy Muzeum Militariów  , KrasKów -40km   Zamek miejsce Pojednania Polsko-Niemieckiego , Zagórze

  • Autor: kasnik Data: 2010-04-26 16:58:34

    dziękuję za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu