Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

szukam przepisów dla 4 miesięcznego dziecka

  • Autor: MARTA84 Data: 2010-04-27 11:46:33

    Witajcie  szukam  przepisów co moge ugotowac 4 miesiecznemu dziecku  :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-04-27 12:03:02

    4 mc jeszcze nic dopiero od  6 mc powinno sie podawać stale pokarmy

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-04-28 19:34:19

    Niedokładnie. Jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym to nowości wprowadzamy po skończeniu 4 miesiaca, jesli piersia po sokńczeniu 6 miesiaca.

    Dziewczyny juz Ci w zasadzie napisały czym karmic dziecko. Polecam tez strone babyonline.pl znajdziesz tam wiele porad oraz przepisów (podzielone wg wieku dziecka).

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-04-29 07:22:57

    dziekuje za odpowiedż ja karmiłam piersią i pewnie dlatego mi to umkneło :) a

  • Autor: as Data: 2010-04-27 12:24:15

    bardzo prymitywne jedzonka w tym wieki. Kaszka ryżowa  na mleku modyfikowanym lub soku np jabłkowym, zupka z ziemniaka i marchewki na gęsto. Jabłko ugotowane i starte. wejdź sobie na strony producentów jedzonek dla niemowląt i jeżeli Twoje dziecko ma już skończone 4 miesiące po 4 miesiącu lub od 5 miesiąca to poczytaj sobie ich propozycje - skład i sama możesz robić na tej podstawie. Ostatnio jak patrzyłam to wybór jest już w miarę. Jeżeli dziecko nie ma jeszcze 4 miesiące to od 4 miesiąca ale tego jest malutko jeszcze. Wysłałam linki na PW

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-04-27 13:30:29

    Ja na początek proponuję potrawy jednoskładnikowe aby dziecko poznało smak marchewki, jabłka itp a po jakimś czasie łączyć 2 smaki np marchewka i mięsko albo marchewka i jabłko. Ja zawsze zaglądałam co jest w słoiczkach i te produkty podawałam dziecku. I bardzo po mału podaać nowośći 1 w tygodzniu w razie jakichkolwiek uczuleń wiadomo od czego.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-04-27 13:33:29

    A jesz\cze deserki jeśli chodiz  o kaszki to dużo złego słyszałam o nich że to takie płatki dla maluchów, ale ja podawałam nie codziennie ale zawsze można podać z dodatkiem owoców lub soku. ja dodawałam słoiczek owocowy taki mały po 4 miesiącu chyba kosztował 2,50 i 1- 2 dni go zużyłam. i tak samo jak przy obiadkach patrzyłam co polecają producenci słoiczków.

  • Autor: as Data: 2010-04-27 13:33:35

    Dokładnie. Na początek najlepiej potrawy jedno składnikowe by dziecko poznało smaki. By poznać co mu smakuje i czy nie będzie go po czymś boleć brzuch. Jedna potrawę przez kilka dni i nie wprowadzać kilku nowości na raz bo w razie problemów nie będzie wiadomo po czym. Mięso dopiero gdzieś 6-7 miesiąc a nie teraz.

  • Autor: kasia146 Data: 2010-04-28 10:49:52

    Dopoki moj syn nie skonczyl 6 miesiecy to podawalam mu zupki z marchewki ziemniaka i pietruszki oczywiscie najpierw sama marchewke przez pare dni pozniej dolozylam ziemniaka i tak przez pare dni a pozniej pietruszke podawalam w ten sposob zeby zobaczyc czy dziecko nie ma jakiejs alergii na dany skladnik a z owocow to jablko i banana starte na tarce najpierw lyzeczke pozniej 2 pozniej 3 itd noi oczywiscie kaszki te od 4 m-ca.

Przejdź do pełnej wersji serwisu