Forum

Gawędy o jedzeniu

Kluski kopytka

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-04-30 13:28:52

    Moja rodzinka lubi kluski(zwłaszcza kopytka!) i mogłabym je robić bardzo często a i tak nie zostanie nic...
    Robię je na różne sposoby...."kopytkowe" ciasto napełniam farszem np z pieczarek ,z mielonego podsmażonego mięsa
    Czasami do ciasta dodaję przyprawy-kiedyś kucharek lub wegetę-teraz zioła prowansalskie.
    Kopytka u mnie jemy:
    -ja i dzieci- z surówką z kapusty kiszonej(w sezonie z surowej)
    -mąż i teściowa- okraszone cebulką lub skwarkami+ surówka(a bywa że po prostu popijając mlekiem)
    Z czym jecie kluski?
    I może macie jakieś "nowe" pomysły na wykorzystanie ciasta z jakiego robi się kopytka?

  • Autor: Scooby Data: 2010-04-30 13:33:24

    My też lubimy kopytka,ale ja w nie nic nie kładę,tylko dusze pieczarki a potem tym sosem razem z pieczarkami polewam kopytka i gotowe.Ewentualnie możesz udusic jakies mięsko i sosikiem z mięska polac kopytka a przy boku mięsko i obiadek gotowy,że aż ślinka cieknie.Ja tak robię,a dotego możesz ogórka kiszonego lub jakąś surówkę.Pozdrawiam.

  • Autor: anekaz14 Data: 2010-04-30 14:06:17

    Moje dzieci lubią kopytka . Ja zwykle robię ich dość dużo- w pierwszym dniu jemy z sosikiem (np.pieczarkowym) a w drugim dniu odgrzane na patelni z katchupem i te są dla dzieci najlepsze :))

  • Autor: as Data: 2010-04-30 14:08:30

    My za kopytkami nie przepadamy i robię bardzo rzadko. Jedynym zjadliwym sposobem jest podanie kopytek z jakimś sosem i duszonym w nim mięsem. Bez sosu nie przełknę. Mąż też nie przepada. robiłam tak dawno, że dzieci tego nie znają. Ostatnio mam wielką ochotę zrobić. 

  • Autor: mareczka Data: 2010-04-30 14:25:59

    Z tartą bułką zrumieniona na maśle takie preferuje moja rodzina.

  • Autor: Olciaa Data: 2010-04-30 15:35:49

    i cukrem :)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-04-30 15:43:03

    Z cukrem?...
    ...tego nie słyszałam...ale o takie pomysły z kluskami mi chodziło

  • Autor: Olciaa Data: 2010-04-30 15:55:51

    dokładnie, rumienisz bułke tarta na maśle polewasz kluseczki i posypujesz cukrem :) na słodko:) mozna tez posypac pokruszonym białym twarogiem :)

  • Autor: piszczalka Data: 2010-05-01 21:35:12

    Moj syn uwielbia kopytka (kluski) z samym zarumienionym masełkiem i cukrem :)

  • Autor: jolka60 Data: 2010-04-30 15:47:16

    U mnie-z sosem pieczarkowym,podsmażone na maśle na rumiano, z tartą bułeczką lub bez niczego.Do ciasta czasem dodaję biały ser,podobnie jak w "leniwych'.

  • Autor: angela Data: 2010-04-30 19:32:53

    Moje córki lubia kopytka polane stopionym masłem, posypane cukrem i cynamonem.  Teściowa koleżanki podawała je z makiem na słodko. Były pyszne.

  • Autor: josa Data: 2010-04-30 21:10:27

     u mnie kopytka ,kluski itp.sa zawsze mile widziane...
    Kopytka najczesciej jemy z drobiowa watrobka i gotowana kiszona kapusta.

  • Autor: Wkn Data: 2010-05-01 00:31:33

    Jak widzę, już sobie poradziłaś. Ja natomiast czekam na odpowiedź na moje pytanie zadane na priwie dotyczące praw autorskich do przepisów i zdjęć, które wstawiasz na stronę.

    pozdrawiam

  • Autor: trylobicik Data: 2010-05-01 20:10:45

    U mnie dzieci jedzą ze śmietaną, Dla męża często robię ugęstowaną białą kapustę ze śmietaną, choć ostatnio zrobiłam botwinkę na gęsto i też było dobre. My nazywamy kopytka paluszkami. Byłam bardzo zdziwiona, jak w szkolnej stołówce dali mi paluszki i powiedzieli, że to kopytka. Myślę, że nazwa jest ze wschodu, skąd pochodziła moja babcia.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-05-01 21:39:21

    Ja kopytka (kluski) jadam zawsze z sosem na miesie, nawet tego miesa nie musze jesc ale smak sosu uwielbiam. Mąz lubi z sosem pieczarkowym a syn z jak wspomnialam wyzej z maslem i cukrem. Kiedys rowniez jadlam z boczkiem pokrojonym w paseczki + cebulka.
    Syn tez kiedys jadł z koktajlem truskawkowym.

  • Autor: kokliko Data: 2010-05-02 04:25:44

    Dzieki za przypomnienie, jutro beda kopytka.
    Prawdziwkow ususzonych u nas moc.
    O kopytkach mi sie zapomnialo, bo te ostatnie  strasznie spapralam,, jutro beda najprawdziwsze, patriotyczne kopytka,Bo chyba kazde polskie danie
    musi byc patriotyczne.
    Nie wolno tak z cicha  frant zarzadzic  jakas kapusta, ona musi byc autentycznie polska.

    No to ja Wam sie po po raz pierwszy opowiem, z Polski wyjechalam w roku 1970,wyjechalam jako polonistka nieukonczona....................
    A potem juz wszystko bylo po francusku.

    U mnie kopytka zawsze wtedy kiedy ,nawet jak spaprane , to musza byc z gulaszowym sosem, a wedlug  mojej babci Tamar, nie wolno bylo spaprac,
    ja niesety ciagle  papram, i nigdy, przenigdy nie udaly mi sie te idealne kopytka.
    Wkn ,nawet nie smiem prosic, wiadomo, ze zna  sie na kopytkach, ale nie odpowie, no to  prosze kogokolwiek

  • Autor: XENAA Data: 2010-05-02 08:21:02

    Ja preferuję kluski z podsmażoną kiełbasą.Kiełbasa zastępuje mi tradycyjne skwarki

  • Autor: K-rin-k Data: 2010-06-09 09:34:52

    Ja uwielbiam kopytka z cebulką i kapustką podsmażaną Raz jadłam z sosem pieczarkowym i musze przyznać, że były naprawdę dobre

  • Autor: marcia33 Data: 2010-06-09 09:40:58

    kopytka z sosem grzybowym,z bulka tarta,z gulaszem,z kapusta zasmazana,na slodko,zawijane ze szpinakiem albo miesem mielonym a do kopytek dodaje odrobine maki ziemniaczanej(nie tyle co do klusek slaskich!!!)i zawsze wychodza:) pozdrawiam:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu