Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Choć burza huczy w koło nas Lot 2010/17

  • Autor: lajan Data: 2010-05-08 01:28:41

    Gromy i burze, wrzaski oraz gniewanie,
    puszczają nerwy? Wstyd mocium panie.
    WŻ rodzina, za odkurzanie się bierze,
    spokojnie, nic się nie stanie, ja w to wierzę.
    Pogoda wszystko na opak przestawiła,
    więc i nerwowa sytuacja się pojawiła.
    Niech no słoneczko ogrzeje głowy
    a będzie tu spokój, wręcz wzorowy.
    Wysepka nasza, opiera się takiej burzy,
    w kawiarence, spokoju nikt nie zburzy.
    Spokojne życie tu wszyscy razem mamy,
    drażliwych tematów nawet nie znamy.
    Codzienna kawka, talerzyk słodyczy,
    kochane zwierzątka i spokój się ćwiczy.
    Uśmiech na twarzy, więc szczery przywołamy,
    wspaniałej pogody, poprawy humoru czekamy.

  • Autor: tineczka Data: 2010-05-08 01:36:46

    Och Lajanku, moj rycerzu ......zawsze usmiech mi przynosisz..:)))))
    Witam Cie w kawiarence, juz lzej.............

  • Autor: agik Data: 2010-05-08 02:01:42

    Dzieki Lajan dobrze, że jesteś

    Ranek madrzejszy od wieczora.

  • Autor: Agulek74 Data: 2010-05-08 07:41:01

    Dzień dobry :)
    Lajan wiersz bardzo ładny. Myśłe że faktycznie jak słoneczko wyjdzie ludzię nie bedą mieli czasu i ochoty na te codzienne burze emocji.
    Tym czasem znikam przygotować się z dziećmi na piknik rodzinny.
    Miłej soboty Wszystkim życzę oraz duużżoo uśmiechu :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-05-08 08:02:48

    Witajcie u mnie kawka wypita.  :):)
    Usiądźcie sobie wygodnie bo ja Wam powiem, że u mnie piekne słońce dziś z czego się bardzo cieszę. Pałam ogromna chęcią podzielenia się z Wami ta radością. Proszę bardzo odebrać tu ode mnie paczuszki. Starczy dla wszystkich więc proszę się nie pchać. W paczuszce zapakowałam zestaw majówkowy.
    Okulary słoneczne w których zawsze widać  słońce. Pudełeczko czekoladek, które się nie roztapiają nawet przy największym słońcu. Hmm.. to ci wynalazek zobaczycie sami. Do tego  dokładam lemon i ada. Nie wiem komu ugasi pragnienie lemon a komu ada :):):)
    Miłego dzionka moi drodzy.

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-08 08:11:01

    Ta żeglarska piosenka mi się przypomniała



    Płynie łódź moja wzburzonym morzem
    Brzegu nie widać wiatr w żagiel wieje
    Inny by pewnie już stracił głowę
    Ja się tylko śmieję

    Hej bo wesoły uśmiech
    W czas burzy jest pogodą
    Uśmiech ku brzegom pędzi
    Rozgniewaną wodą

    Żagiel mój burzę nie jedną przetrwał
    Nieraz nad głową wiatr kłębi chmury
    Bardziej o fajkę dbam by nie zgasła
    Niż o własną skórę

    Hej bo wesoły…

    Mimo burzy na WŻ mam zajefajny humor ,śpiewać mi się chce(choć słaby ze mnie muzykant) i mam mnóstwo zajęć na dzisiaj...może ktoś mi pomoże...?

    posadzić 100 świerków,opielić truskawki,skalniaki uprządkować,skosić trawkę przed domem,posprzątać,zrobić sałatkę,podgotować miodek majowy i nie wiem -pewnie jeszcze coś...

    Synek zaoferował się mi pomóc,więc może szybciej obskoczymy....

    p.s.Synek zajrzał na moje wypociny(czyli na to co piszę ) i zapytał,o jaką burzę chodzi...na wż...?

    ot sprzeczają się...-odpowiedziałam-chyba nie mają co robić...-synek na to

    Może młody ma rację...

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-08 08:27:39

    Witam sobotnio i przysiadam się z kawką.

    Lajan - taka spokojna wysepka jest bardzo potrzebna. Każdy może powiedzieć o swoich problemach, a nikt go nie ocenia, nie krytykuje, tylko dobrym słowem jeszcze wspiera.

    Aggusia - zgłaszam się po zestaw piknikowy, bo to zawsze się przyda, tym bardziej, że wieczorem chcę się wybrać do domku w góry naładować baterie. Jakiś smutny był ten tydzień.... Zrobię dziewczynom wolny poniedziałek i będę liczyć na trochę więcej słońca, ponieważ dzisiaj u mnie trochę mglisto.

    Mysha - jestem z Zabrza od 10 lat :-) , już, dopiero albo aż..?

    Strasznie niewyspana jestem, bo męża znowu złapał w nocy atak bólu i nie mógł spać aż do rana, a na 6.00 poszedł do pracy. Szkoda mi go, bo wcale nie spał i ciężkie 12 godzin przed nim, ja chociaż 2 godzinki się kimnęłam. A już było jakiś czas lepiej...

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 09:10:30

    Witajcie sobotnio

    Lajan, Twój wiersz jest "zaczarowany". Wierzę, że będzie działał jak zaklęcie i już teraz powoli wszystko wróci do normy. Baaaardzo mnie ucieszyłeś z rana, kiedy zobaczyłam, że zapoczątkowałeś nowy odcinek Kawiarenki a gdzy zobaczyłam, że zrobiłeś to wierszykiem, to aż miałam ochotę Cię uściskać. Nie zawiodłeś mnie

    Aggusiu, Twój majówkowy zestaw bardzo mi sie przyda, bo za oknem siąpi drobny deszczyk. A ja usiądę sobie z paczuszką od Ciebie i będę udawała, że jestem na pikniku. Będzie mi radośniej

    Jaśka, śpiewaj głośno, to może ktoś się przyłączy...? Np. ja, bo bardzo lubię.

    Agulek, wspaniałego pikniku życzę ze słońcem na twarzy.

    Agik, super to napisałaś: "ranek mądrzejszy od wieczora". Takie właśnie jest to nasze WŻ. Będzie dobrze. Cieszę się, że jesteś... Bardzo się cieszę.

    Tineczko, dzisiaj spędzasz dzień ze swoim kochanym wnusiem, tak? To pewnie nie ma znaczenia jaką będziesz miała pogodę, bo słońce będzie świeciło w sercu przez okrągły dzień. Tego życzę.

    Lenka, te stresy spowodowane bólami męża z pewnością bardzo martwią, ale mam nadzieję, że będą mobilizujące i mąż nie zaniedba niczego. Trzeba tylko nie odpuszczać i zrobić wszystkie, możliwe badania. Będzie dobrze. A wiesz, że Zabrze ma być dzisiaj najpogodniejszym miejscem w Polsce? Wyjedź do swojej oazy i "naładuj baterie". Odpocznij z całą rodzinką. A może po powrocie jakieś zdjęcie nam wkleisz z tego pięknego miejsca, co?

    U mnie siąpi z nieba, ale jest w miarę ciepło. Sprawdziłam, bo właśnie wyszłam na balkon żeby zerknąć na to gniazdo kosów. Ale widok! Główki już widać dość wyraźnie. Szczególnie jak przylatują rodzice z jedzeniem. Otwierają dzioby i wyprężają się w górę.

    O joj! Zapomnielismy nakarmic nasze zwierzątka! Już to robię. Oooo, biegną do mnie. A to głodomory

    Pootwieram okna i trochę zamiotę. Hm...brakuje kwiatków. Może ktoś ma na działce i przyniesie, co?

    Zrobiło się przyjemnie więc nabrałam ochoty na kawę. Zrobię więcej i spienię mleko. Częstujcie się

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 09:48:11

    Wychodząc na mój deszczowy balkon zabrałam ze sobą aparat, bo wspominaliście żeby robić zdjęcia widoku z okna. No to tak jest u mnie:

    I jeszcze kos, który czeka z nową porcją jedzenia dla "maluchów" :-)

  • Autor: till Data: 2010-05-08 09:57:08

    Smakosiu, ale Ty masz pięknie za oknem!
    Tyle zieleni... niesamowite!

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 10:07:22

    To fakt Az czasami sama sobie zazdroszczę. Tylko coś za coś. Przez te drzewa a raczej ich liście mam "ciemno" w pokoju. Wpada bardzo mało światła a ja kocham światło. Co poradzić. Nie można mieć wszystkiego

  • Autor: till Data: 2010-05-08 10:10:28

    No a jesienią to dopiero musi być widok...

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-05-08 10:20:12

    Witam ,a ja tam dziś idę na Stanisława (teść) i mam zamiar dobrze się bawić:)

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 10:21:32

    Oj Agaciu, jak dobrze, że mi przypomniałaś. Miałam dzwonić z życzeniami a zupełnie mi to wypadło z głowy. Dzięki.

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 10:20:13

    Noooo. ale jesienią mam również do zgrabienia i wyniesienia kilkanaście wielkich worków, pełnych liści Chyba to największe drzewo z parku jest dokładnie nad moim małym skrawkiem ziemi, którym się opiekuję i który przlega do mojego balkonu. Trafiło mi się

  • Autor: makusia Data: 2010-05-08 10:24:00

    Smakosia , podziwiam Twój talent fotograficzny, zdjecia jak z kalendarza, piękne:))

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-05-08 18:44:57

    zielono mi :):) Smakosiu z przyjemnością podziwiam Twoj talent

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 11:54:21

    To ja chętnie do Was się przyłączę i kwiatki przyniosłam z zapachem bzowym przysiadam w kąciku. I kawka z mleczkiem tłuściutkim, proszę, kto ma ochotę.


    A taki widok z mojego o tarasu:
    pod brzózki zapraszam również
    Smakosiu, ja już wietrzę od rana, słoneczko grzeje pierwszy raz od ośmiu dni. Przesyłam promyczki dla wszystkich :)))

  • Autor: makusia Data: 2010-05-08 12:08:57

    Ależ piękne bzy, u mnie rosnie taka marnota, chyba muszę jakaś odzywkę kupic;) Mmmmmmmmmmm az zapachniało:))

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 12:31:01

    Makusiu, ja nigdy moich nie zasilam niczym. Ale całą zimę sypię im popiól z kominka, ma dużo potasu i rozluźnia ziemię.Ale pewnie nie zaszkodzi im odżywka do kwiatów kwitnących. Lilaki źle rosną w podłożu zwartym i za bardzo wilgotnym. A jaku Ciebie z glebą?

  • Autor: makusia Data: 2010-05-08 12:50:26

    Ziemia jest "zwarta" czyli mocno ubita, chyba o to Ci chodzi, bo ja nie jestem znawcą:)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 14:22:05

    Taka ziemia ubita, która ma dużo gliny np. albo woda w niej długo zalega, albo ilasta - jak się weźmie grudkę do ręki, ulepi wałeczek, to się ten wałeczek nie rozpada. W takiej ziemi bzy źle rosną, ale wystarczy im podsypać piachu, żeby była mniej zwięzła :))

  • Autor: makusia Data: 2010-05-09 10:14:54

    Dziękuję Ewciu za radę :)

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 12:18:10

    Ewka, jak u Ciebie piękniaście! Aż mi na chwilę serducho zadrżało. Na dodatek te brzozy. Jeny!!!

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 12:26:33

    Smakosiu, Makusiu, Wszyscy : zapraszam pod brzózki, leżaków mam dużo :)
    Cieszę się, że Wam się podoba, to moje gniazdo od kilku lat.

  • Autor: makusia Data: 2010-05-08 12:51:00

    U mnie tez brzózki:) Ale z zaproszenia chetnie skorzystam:))

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-05-08 18:44:11

    ewciu kocham bez :):):) brzózki zreszta też :)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 19:02:21

    To weź sobie ile chcesz :)))) Proszę

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-05-08 20:05:17

    a dziekuej bardzo mam tyż :):):):)

  • Autor: Agulek74 Data: 2010-05-09 07:53:02

    Smakosiu słoneczkoświeciło nam przepięknie :) Bawiliśmy się przefajnie :)
    Proszę Cię abyś za tydzień też życzyła mi tego słoneczka :)) Syn ma w sobotę komunię.

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 09:54:07

    Będę życzyć z całych sił. Sprawdziłam i wg. "pogodynki" ma być ponad 10 stopni, raz słońce a raz chmurki. Jednak najważniejsze - padać nie będzie

    Będę trzymać kciuki za nowy weekend i za wspaniałe emocje w ten wyjątkowy dzień.

  • Autor: Duniasza Data: 2010-05-08 10:23:50

    Lajanku, dziekuję. Nie udzielam się już w żadnym innym wątku, to nie na moje nerwy i tak napięte już do granic możliowści. Nasza kawiarenka została już ostatnią przystanią, ulubionym miejscem gdzie można się zanurzyć w fotelu z kawą i dobrą ksiażką, przerwać gdy przyjdzie ktoś, pogadać od serca i lekko.

    Mój widok za oknem jest depresyjny, podwórko - studnia. Ale administrator dba o odrobinę zieleni jaka tu jest. A ja o mój balkon. :)

    Dziś postaram się zebrać w sobie i trochę rzeczy uporządkować. Chyba wracam do etapu początkowego mojego zmagania z choroba. Tylko tym razem jestem całkowicie zdana na siebie.

    Jest jeszcze jedna dobra wiadomość: ex się zakochał i dał mi spokój. Nie nęka, nie prowokuje, nie wydzwania - cisza i spokój. Błogosławione.

    Ale dziś świeci słońce, kwitną kasztany i mój syn kipi wiosenną radością. Niech otulą mnie ochronnym płaszczem.

    Smakosiu - kocham ptaki, dziękuję Ci za zdjęcie kosa ze śniadankiem. Mozesz stworzysz całą kosią sagę. :)

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 10:30:55

    Duniaszko, gdyby sie okazało, że ten "ochronny płaszcz" jest zbyt krótki, to pamiętaj, że masz mnie. Czerp energię z radości swojego dziecka. Będzie dobrze.

  • Autor: makusia Data: 2010-05-08 10:25:37

    Fajny wierszyk Lajanie:) przycupnę cichutko z drugą kawusią i poczytam Was:) Miłego dnia.

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-08 10:55:37

    No proszę, Smakosiu - Ty jakaś wróżka czy coś..? Teraz świeci już słońce, tak jak obiecałaś. A ja byłam rano na zakupach, jak jeszcze mglisto było. Ale Ty to dopiero masz czym oczy cieszyć, a jak Ci się udało kosa złapać , nawet widać co miał na śniadanie :-) Ja, jak obiecałam, zrobiłam zdjęcia z drugiej strony bloku. Na lewo ścieżka w górę, którą chodzimy zimą na sanki, a w prawo, z samego brzegu ( między drzewkami ) widać przystanek stojący przed moim blokiem.

    Za mną nasze jeziorko, ale jeszcze troszkę zamglone...

    ...i mój blok, tzw. "kwadraciok", z tulipanami pod moim oknem i już z obiecanym przez Smakosię pogodnym niebem :-)

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 12:20:10

    Lenka, jako to możliwe, że mieszkasz w bloku a obok masz taką Naturę przez duże "N"?  Bajka!

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 12:31:58

    Pięknie masz pod domem :))

  • Autor: makusia Data: 2010-05-08 12:53:24

    No wierzyc sie nie chce że to koło bloku:) Mieszkałam w takim 20 lat, i jak było jakies wyższe drzewo zaraz go kaleczyli i obcinali gałęzie.. wrrr , pięknie masz :)

  • Autor: bytomianka Data: 2010-05-08 13:38:18

    Świetny wiersz Lajanku. Poczęstujcie się botwinką. Odpocznę trochę z Wami, i jadę do naszego ogródka, gdzie jest pięknie wiosennie.!

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 14:30:03

    Bytomianko, jak u Ciebie pięknie :)) Nawet ślimaczysko śliczne

  • Autor: makusia Data: 2010-05-09 10:16:05

    cudowny ogródek:))

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-08 13:45:16

    Dzień dobry wszystkim :)

    Lajanie fajnie, że ponownie otworzyłeś nam kolejny lot swoim wierszem, dziękuję :)

    U mnie dziś pięknie za oknem, w końcu mam słońce :)

    Miłej soboty wszystkim życzę :)

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-08 14:10:22

    Ale fajnie popatrzeć na Wasze najbliższe otoczenie.... Miejsca, na które patrzymy każdego dnia ( odsłaniając zasłony lub rolety, albo otwierając okna ) i czasami nawet nie zauważamy, że są piękne, że mamy kawałeczek raju pod oknem, chćby to był marny krzaczek bzu albo przylatujący kos...( Smaksiu, ty matką chrzestną tych ptaszków zostaniesz ).

    Makusiu - u mnie też powycinali kilka brzózek, bo wchodziły już do okien, a za nimi są tory tramwajowe i po przecince już widzę, kiedy jedzie tramwaj ( mogę czekać na niego w domu i potem biegusiem na przystanek, bo też jest przy bloku , ale za stara na bieganie jestem...i za leniwa ).

    Ewka - u Ciebie to posiedzieć przyjemnie, bo to chyba domek jest - nie ? Zawsze na swoim to bezstresowo się odpoczywa i zadbać o własne łatwiej.

    Bytomianko - tyle kwiatów u mnie chyba nigdy nie wyrośnie. Tak wiosennie i kwieciście na Twoim ogródku ( to jest działkowy czy przydomowy ?).

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-08 14:11:59

    Smakosiu, sorki, ale "o" zjadłam .

  • Autor: bytomianka Data: 2010-05-08 14:17:54

    Witaj Lenka. ten ogród jest działkowy.To jest dziecię mojego męża. Jest na emeryturze to i całe dnie spędza w ogródku. Pozdrawiam!

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-08 14:35:33

    Aaa, to dlatego taki dopieszczony :-) W moim wykonaniu najlepiej wychodzi "uprawa" trawnika ( z wszelkimi innymi chwastami na nim rosnącymi ) .
    Nic, tylko pozazdrościć.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 14:38:53

    Lenko, to mój domek, o którym nawet nigdy nie marzyłam, ale mąż sie uparł :) Czasem dobrze jak się mężczyzna uprze :) Ale w bloku mieszkałam 35 lat i jak tam wracam, to miło jest z dawnymi sąsiadami poopowiadać co słychać. Jedak kawał serca zostawiłam w wielkiej płycie :)

    Nigdzie nie widać tego tramwaju na zdjęciach :))

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-08 14:51:03

    Kiedyś drania upoluję, to zamieszczę zdjęcie z tramwajem :-))

    Ja mieszkałam w wielkiej płycie jeszcze we Wrocławiu, teraz w cieplutkiej cegle , a dla urozmaicenia mam jeszcze drewniany domek w górach, ale bardziej kempingowy, bo tam nie mieszkam :-((

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 14:55:00

    Ale za to w lecie cicho i spokojnie masz :)

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-08 15:00:29

    Masz rację, to duuuży plus :-)

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-05-08 15:14:05

    Pozazdrościłam smakosi i innym i też wstawiam kilka zdjęć, chociaż gdzie moim do Waszych

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 15:24:38

    O joj! Toż u Ciebie sielsko i anielsko. Nie masz czego nam "zazdrościć", bo mieszkasz w urokliwym miejscu. Te koty po przeciwnych stronach drogi dodają klimatu i poruszają wyobraźnię. Widać, że mają "swój świat" A na tym ostatnim zdjęciu przepięknie kwitną drzewa. Wyobraziłam sobie śniadanie na kocu w tym miejscu. Suuuper!

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-05-08 15:27:54

    Śniadanka to tam bym nie chciała jeść, teren silnie opanowany przez mrówki, ale ustawię stół przed domem pod głogiem i możemy zajadać, latem często jadam tak obiadek. Podwórko to latem dodatkowy pokój połączony z kuchnią.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 17:48:12

    Boróweczko, nie trzeba mieć chawiry i kostki klinkierowej wokól domu w trzech kolorach żeby było miło.
    Masz sielsko, anielsko i spokojnie.
    Przytulnie :))

  • Autor: makusia Data: 2010-05-09 10:19:07

    Ślicznie masz wkoło domku , miło i zielono:)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 10:56:03

    Te koty są zabójcze....mogę pogłaskać..?

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-05-09 11:31:34

    Głaskaj sobie ile chcesz one to uwielbiają

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 11:36:59

    zaraz dodam zdjęcie swoich-też lubią być głaskane
    miauuuuu....miauuuuuuuuuuu.....

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 12:23:32

    A oto i moje kocury,kocięta miauuuuuuuuuu....


  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-05-09 12:48:44

    Po prostu cuda.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 12:53:40

    Trochę tego jest :)))))))))))))))))))))
    Sliczne zwierzaczki masz Jasiu.

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 13:12:07

    Toż to istny "koci raj". A to pierwsze zdjęcie jest rewelacyjne. Wspaniała rodzinka! 

  • Autor: makusia Data: 2010-05-09 14:58:16

    Ale kocia rodzinka:)) superowe!!!

  • Autor: sanella* Data: 2010-05-08 17:15:09

    Lajan, i ja doplynelam dzisiaj do tej wysepki, a juz myslalam, ze utone:(...Dziekuje za optymizm...:)

    Dziewczyny jak wy macie pieknie przed oknami, napatrzec sie nie moge:)...tyle pieknej zieleni...
    Tak jak u was drzew, tak u mnie gesto sasiadow:)... ale za sasiadami mam tez pola, las...Ogrodek mam maluski, ale nawet dobrze, bo ze mnie bardzo, bardzo marny ogrodnik:(

    Ide dokonczyc torcik na jutro...

  • Autor: lajan Data: 2010-05-08 19:31:13

    Serdecznie wszystkich witam, Bardzo się cieszę, że możemy spokojnie tutaj odpocząć, podzielić się widokami zza okna.Cieszę się, że wierszyk się podoba. Jutro zabieramy aparaty fotograficzne i robimy zdjęcia ulubionych miejsc oraz widoków z okna. Serdecznie zapraszam do podzielenia się swoimi zdjęciami.Wszystkim przesyłam moc ciepłych fluidów kojących nerwy i wnoszących radość w sercach.

  • Autor: marcia33 Data: 2010-05-08 19:42:57

    witam wieczorkiem z pierogami ruskimi i szczupakiem zlowionym przez meza mam nadzieje ze juz bedzie tylko lepiej:) pogoda taka sobie ale w kawiarence gorace serca wiec bedzie dobrze:))zdjecia sa piekne jak i wierszyk Lajana:)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 10:55:06

    Miałam wczoraj zrobić zdjęcie swego trawnika świeżo skoszonego i kępki stotrotek,które mi pozostały jak trofeum(szkoda mi było je skosić)
    Fajnie to wygląda i śmiesznie zarazem...

  • Autor: Duniasza Data: 2010-05-08 22:04:16

    Pelargonie posadzone, tak jak i przywarka. :) Posiałam maciejkę, przesadziłam fikus lirolistny. Niestety męczyła mnie dzis potężna migrena.

    Tabletka pomogła na krótko. :(

    Piękne te Wasze zakątki. Smakosiowy park skąś znam...hmmm...ale nie mogę sobie przypomnieć...jakby Pogodno...

    Niestety nic nie mam, nie przyniosłam do kawiarenki. Jakoś tak mi głupio, że z pustymi rękoma.

    Siądę w kąciku i posłucham Waszych rozmów.

     

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-08 22:13:11

    Brawo Duniaszko, jednym słowem odwaliłaś kawał, dobrej roboty. Fajnie, że posiałaś maciejkę. Bo ja też to zrobiłam (pierwszy raz w życiu na dodatek) i widzę już pierwsze oznaki, że jest szansa, iż coś urośnie

    Ten park, to nie jest Pogodno. Wiadomo, parki podobne do siebie Jak chcesz wiedzieć dokładnie, to mogę Ci napisać na PW.

  • Autor: lajan Data: 2010-05-09 06:16:29

    Ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiicho, bo wstaje słońce, lecę na działkę. Zapraszam na nalewkę i grilla.

  • Autor: Agulek74 Data: 2010-05-09 08:40:08

    Witam.
    Lajan ale CI dobrze z ta działką. Ja zabieram się za listę potrzebnych rzeczy na przyjęcie.
    Dziewczyny Wasze zdjęcia są przesliczne. Też bym chiała mieć takie swoje"zielone" miejsce. Może kiedyś...
    Aż trudno uwierzyć że wczoraj u nas było gorąco a dzisiaj znowu leje. Można się załamać już ta pogodą.
    Miłej niedzieli Wam zyczę i dużo usmiechu :)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 10:52:29

    nalewki owszem,owszem
    tak przy niedzieli nawet wskazane

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 15:16:10

    Dunia śniłaś mi się dziś :)

    I nie ma znaczenia, że nic nie przyniosłaś, tu tyle tego dobra, że wystarczy dla nas wszystkich :) Ważne, że jesteś tu z nami :)

    Aha poprosiłam znajomego o te lukrecjowe przysmaki dla Ciebie

  • Autor: Duniasza Data: 2010-05-09 17:14:02

    Anovi, przepraszam, ze się śniłam. :D Mam nadzieję, że szybko obudziłaś się z tego koszmaru. :P

    I dziękuję, że pamiętasz o moim lukrecjowym "zboczeniu" :) Duuuuży buziak.

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 17:36:45

    Za co przepraszasz? Nie wiesz jaki to był sen :) Chcesz to opowiem, bo fajny był :) Żałowałam, że się obudziłam, ale nie ma tego złego :) Wstałam w doskonałym humorze :) Dziękuję Ci Dunia :)

  • Autor: Duniasza Data: 2010-05-09 17:39:44

    Ech - bo ja to jak na siebie patrzę to widzę siebie w horrorach jako zombi, albo obsługa teksańskiej piły mechanicznej. :D

    Ale chętnie poslucham miłego snu: może proroczy będzie?

    Anovi, nie masz jakiś inklinacji w tym kierunku?

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 17:52:29

    Czasem mam, ale głowy nie dam :) Życzę Ci z całego mojego serca, żeby się spełniło :)

    Otóż:
    Był piękny słoneczny poranek. Nie wiem, późnowiosenny czy już letni, ale było pięknie. Słońce świeciło, było ciepło i była rosa. Byłyśmy we dwie (hihihi) na jakiejś leśnej polanie. Ty, zwiewna, eteryczna blondyneczka wyglądałaś jak jakaś nimfa, bo miałaś wianek ze stokrotek na głowie i rozpuszczone włosy a do tego białą lnianą sukienkę. Nie wiem co nas tak bawiło, ale śmiałysmy się do rozpuku i w sumie robiłyśmy jakieś pląse taneczne. Obie boso z mokrymi nogami, bo to przecież poranek był :) A potem zajadałysmy się truskawkami z koszyka :)

    Niestety w tym momencie zostałam obudzona wdzięcznym: mamo kiedy śniadanie :) Ale dziękuję Ci Duniaszko za te poranne harce na łące :) I za Twój uśmiech bo jest najpiękniejszy na świecie :)

  • Autor: Duniasza Data: 2010-05-09 18:00:36

    O kurcze....swoim zwyczajem powinnam teraz cos pokrecic, zanegowac, ale nic nie powiem...te truskawki...śmiech...beztroska...

    Mam nadzieję, że jednak jesteś prorokinią... :*

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 18:06:40

    Obawiam się, że jestem. Tak jestem!!! :) Ja wiem, że tak będzie!!! Koniec i kropka :)

    A jak dostanę te lukrecjowe cuda to Ci od razu poślę :)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 09:16:02

    Jest takie miejsce w wirtualnym świecie
    Gdzie cisza i spokój nasze smutki zmiecie.
    Gdzie usiąść możemy wygodnie w fotelu,
    i ludzi przyjaznych wokół mamy wielu.
    I ja się tu kiedyś cichutko dosiadłam,
    wypiłam kawkę i ciasteczko zjadłam.
    Od tego czasu codziennie z rana
    Uchylam drzwi do kawiarenki Lajana.

    Witajcie :))

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 10:22:12

    Ewka! Braaaaaawo! Ale mnie zaskoczyłaś. Super!

  • Autor: makusia Data: 2010-05-09 10:23:15

    Witam wszystkich , piekny wierszyk Ewciu mile widziany z rana;))) Pogoda do kitu, druga kawa w ręce, zaraz biorę się za obiad , miłej niedzieli życze :)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 10:40:17

    Smakosiu, cieszę się, że mogłam Cię pozytywnie zaskoczyć. To na prawdę od serca wierszyk
    Makusiu pysznego obiadku.

    U mnie również pgoda paskudniasta :(
    Idę coś zacząć pichcić na obiad :)))

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 10:51:01

    Właśnie,właśnie...

    Ja też się tu często dosiadam
    albo kawkę łykając
    albo coś zajadam..
    Czytam i czerpię spokój duszy
    bowiem spokoju kawiarenki
    nikt nie śmie naruszyć

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 11:00:35

    Ja nie mogę! Ty też?! No braaaaawo! Świetnie

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 11:05:26

    hehehe...lajan ma konkurencję
    a wymyśliłam na poczekaniu...
    Córcia mnie namawia,aby na WŻ wstawić swój wierszyk z kalendarzyka.Wierszmiał być na konkurs,ale pozostał nam do poczytania

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 11:06:50

    Witajcie niedzielnie

    Słońca praktycznie nie ma, ale ja wiem, ze ono jest za jedną z chmur i to gdzieś nisko, bo w pokoju jest ciut jaśniej, niż wczoraj Zaraz wyjde na balkon i przywitam się z "moimi" kosami. Fajnie, że nie pada. Kawę już wypiłam. Może jeszcze herbatę z sokiem? Co Wy na to?

    Zwierzaczki kokoszą się w kapciu. Chyba wczoraj uskuteczniały jakieś nocne harce, bo dziś lenistwo ich dopadło :-) Zostawię im okruszki, jak zgłodnieją, to zjedzą.

    Zaraz zabieram się za robienie babki, bo dziś odwiedza mnie Mama a Ona uwielbia takie babkowe ciacho. Hm...tylko czy mi się uda, bo ostatnio wyszedł mi paskudny zakalec.

    Miłego dzionka!

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 11:10:20

    Smakosiu, jeśli nawet zakalec, ale z Twoim sercem, to nie może być paskudny :))

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 11:12:03

    No tak, masz rację. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak pobiec do kuchni i upiec "serducho" dla mojej najkochańszej Mamuńci

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 11:16:04

    Mój młody zakalce uwielbia i cieszy się jak jakieś ciasto jest z podłożem zakalca
    "mama w końcu nie nakrzyczy,że ja jak 3 świat pożeram wszystkie ciasto..."
    Akurat z zakalcem to się cieszę,że szybko znika,a poza tym jak upiekę ciasto i zjadzą w oka mngnieniu to mnie złości,że za 2 godz do kawy z koleżankaą nic nie ma

  • Autor: lajan Data: 2010-05-09 14:50:11

    Ewka, witam w klubie. Cmok w ta łapka.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 15:09:31

    Cmok Lajanku w pyszczek :)

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 11:37:15

    Witam i ja :)

    Przysiądę się z kawą i wkleję Wam widoki z mojego okna :) Przepraszam, bo takie troszkę smutne, ale u mnie na razie słońca brak i na zdjęciach widac jaką mamy wilgotność. To ta lekka mgła widoczna na zdjęciu z sosenkami :)

    Osiedle późny gomułka wczesny gierek, ale ciche, czyste i zielone, jak za chwilkę zobaczycie :)

    Widok z balkonu od lewej:



    teraz na wprost:



    I panoramka z prawej :)



    Takie to mam widoki z mojego balkonu :)

    No i ktoś prosił o brzozy :) Fakt w środku osiedla, ale zawsze :)



    I to by było na tyle..... Jak się wypogodzi i będzie lepsze światło to postaram się przedstawić relację na wesoło :)

    Miłej niedzieli wszystkim życzę :)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 11:41:08

    Iwonko, piękny masz widoczek z okna. To że blokowisko to cóż. Ważne jaka atmosfera :)) I że ludzie dbają o tą zieleń.
    Słoneczka życzę

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 11:44:07

    Bardzo lubię to moje blokowisko :) Wszędzie mam blisko, nad morze 20-30 minut spacerkiem, tyle samo czasu jadę do Gdyni i Gdańska, do Sopotu przez miedzę :) Szkoła pod domem, Młody wychodzi "na podwórko" sam i nie ma wielkiej ruchliwej ulicy do przejścia żeby się bawić. Mam też 2 duże sklepy i kilka mniejszych :) Fajnie tu się mieszka :)

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 11:46:52

    A ja mam jedno marzenie, które nigdy się nie spełni: Żeby Kraków był nad morzem, koniecznie Bałtyckim.

  • Autor: Agulek74 Data: 2010-05-09 16:55:34

    Też mam takie małe marzenie . Mogło by się spełnic i trwać chociaż tylko jeden sezon ;)

  • Autor: makusia Data: 2010-05-09 11:48:36

    Ładbie i sporo zieleni:) Blokowisko, no cóż, najważniejsze ze macie spokojnie i dobrze Wam tam:)

    Poztaram się zrobic parę fotek mojego widoku;)

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 12:59:27

    Anovi, kiedy się widzi takie "obrazy" na fotkach a potem przeczyta taki opis do nich, to już nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć Wam abyście zawsze cieszyli się swoim mieszkankiem. Faktycznie zielono i radośnie. Takie miejsce można pokochać nawet jak się mieszka w bloku, tak ja my :-)

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 13:12:14

    Dziękuję smakosiu :)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 11:46:36

    Dorzucę i ja swoje fotki
    moje stokrotki ,których nie miałam sumienia ściąć kosiarką
    i widok z balkonu też na stokrotki
    Jak budzę się rano to mam taki widok

    a to mój skalniak
    a tu mój przesympatyczny cielaczek :-)))))-ZANTA-pokaż swego!!!!!!
    (specjalnie dla ewki63)

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-09 11:48:14

    oesu cielaczek mnie rozwalił :)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 11:49:43

  • Autor: makusia Data: 2010-05-09 11:51:02

    No cielaczek bombowy;)))I jak tu jesc cielęcinke;/

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 11:51:44

    Jasiuuuuuuuuuuuuuuuu! Po prostu bym go ucałowała między te oczy !!!!!! Najpiękniejsze stworzenie świata :))))
    Boże, jak ja mogę jeść coś tak kochanego :(

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 11:53:52

    No nie, ja sobie chyba zrobię z tego cielaczka tapetę na kompa :)))
    Dziękuję Jasiu:))

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 12:16:30

    mam jeszcze inne fotki innych cielaczków-poszukam i jak znajdę to dodam

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-09 11:59:07

    Jak byłam jeszcze w szkole, koleżanka opowiadała o swoim cielaczku. Mama krowa chyba umarła przy porodzie ( z tego co pamiętam) i trzeba było cielaczka karmić. Więc koleżanka kupiła butelkę i smoczek dla niemowląt, ( a może zakosiła z oddziału dziecięcego?). Zrobiła dziurkę igłą w smoczku, jak nas uczyli w medyku, do butelki nalała mleka i dała cielaczkowi. Zwirzak raz zrobił chlip-cmok i już nie było smoczka na butelce. Mówiła coś takiego: połknął ten smoczek, mleko się wylało, a on (ten cielaczek) stoi i patrzy na mnie jak na idiotkę.

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 13:01:16

    Koniec jedzenia cielęciny! On jest prześliczny.

  • Autor: ZANTA Data: 2010-05-09 19:51:22

    to moje krowy brakuje jeszcze jednej tej kupionej ale ona jeszcze jest u właściciela wstawie jak już będzie w domu, a cielaczki jutro wstawie bo dziś już nie mam czym zdjęcia zrobić będzie syn będą zdjęcia ha ha ach ale wstawić na pewno wstawie

  • Autor: smakosia Data: 2010-05-09 20:46:33

    Koniecznie, koniecznie! Czekamy. Zrobiło się swojsko i "polsko" :-)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-09 21:29:11

    Słowna z Ciebie babeczka ;-)))))))))

Przejdź do pełnej wersji serwisu