Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Pomidor -problem

  • Autor: Cletti Data: 2010-05-12 15:42:54

    Juz 3 rok uprawiam pomidory po tunelem foliowym .W tym roku obawiam się że nic z tego nie będzie.W poprzednich latach nie miałam tego probemu.Pomidorki maja juz o.5 m wysokości zawiązuja piekne kwiatuszki i początek owocków tyle że jak kwiatek opadnie  to lodyżka z pomidorkiem też a pomidorek ten maleńki jest żółty....nie wiem co robić .zauwazylam to juz na kilku krzakach.Nie stosuje zadnych oprysków  zadnych zapylań i jakos zawsze te pomidorki były a teraz to już sama nie wiem:(  heeelp :) Mam 60 krzaczków i chyba i az szkoda mi normalnie....

  • Autor: jolka60 Data: 2010-05-12 16:46:41

    Zobacz "agrotechnika integrowanej produkcji pomidora pod osłonami".

  • Autor: as Data: 2010-05-12 18:38:11

    U mnie zawsze rodzice na sznurkach przywiązywali łodygi pomidora by stały.

  • Autor: Cletti Data: 2010-05-13 06:10:17

    To nie o to chodzi moje sa przywiązane   chodzi o to ze ta maleńka łodyzka z kwiatkiem odpada jak tylko kwiatek opadnie ....

  • Autor: asiaff Data: 2010-05-13 08:38:49

    Może tutaj coś poczytasz http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz/index.php?d=opis&id=259

  • Autor: Cletti Data: 2010-05-13 13:05:16

    Asiaff bardzi Ci dziekuje :) o to mi właśnie chodziło:)

  • Autor: asiaff Data: 2010-05-13 15:18:23

    Ależ nie masz za co dziękować :) ja też wziełam się za własną chodowlę pomidorów i tak od trzech lat ucze się powoli.W tym roku zaprawiłam męża aby wywalił mi ziemie z namiotu i podłoże wyścielił słomą owsianą,następnie nałożył na to obornik i przykrył ziemią.Wsadziłam pomidory i czekam teraz na efekty,czy będą lepier rosły.

  • Autor: K-rin-k Data: 2010-05-13 16:22:48

    Ja tak dla przykłądu mieszkam w bloku i fizycznie nie mam za bardzo możliwości uprawiać pomidorów, jednak (chociaż to może i śmieszne) ostatnimi czasy zakupiłam sobie trzy sadzonki i dużą doniczkę i tak mi sobie kwitną - mam nadzieję, że bęe mogła zjeść pomidora "własnej roboty":)

  • Autor: jolka60 Data: 2010-05-13 16:43:56

    Będziesz mogła,oczywiście.Teraz może trochę póżno,ale w przyszłości kup nasionka pomidorów np koktajlowych,w ogóle takich,które mają mniejsze krzaczki.Nie wysadzaj długołodygowych,bo będziesz miała kłopot z podporami.Przy okazji witam i pozdrawiam.

  • Autor: K-rin-k Data: 2010-05-14 09:28:30

    Witaj Jolu, dzięki za odpowiedź:) Już nie mogę się doczekać kiedy zjem pomidora "własnej roboty".

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-05-16 15:33:12

    Użytkownik Cletti napisał w wiadomości:
    > Juz 3 rok uprawiam pomidory po tunelem foliowym .W tym roku obawiam się że
    > nic z tego nie będzie.W poprzednich latach nie miałam tego probemu.Pomidorki
    > maja juz o.5 m wysokości zawiązuja piekne kwiatuszki i początek
    > owocków tyle że jak kwiatek opadnie  to lodyżka z pomidorkiem
    > też a pomidorek ten maleńki jest żółty....nie wiem co robić
    > .zauwazylam to juz na kilku krzakach.Nie stosuje zadnych oprysków 
    > zadnych zapylań i jakos zawsze te pomidorki były a teraz to już sama nie
    > wiem:(  heeelp :) Mam 60 krzaczków i chyba i az szkoda mi
    > normalnie....

    Czy stosujesz coroczną dezynfekcję namiotu, a jesli: mam nadziejęże nie miedzianem, a siarka palona juz wyszła z mody
     Są środki naprawdę bardzo dobre tylko wpisz w google "odkażanie > tuneli foliowych, > namiotów, >szklarni.

  • Autor: Cletti Data: 2010-06-08 15:16:10

    Juz wiem w czym tkwił problem:)A mianowicie lało było zimno i nie mial mi kto kwiatów zapyalc a chcialam ekologicznie :) Kupilam srodek specjalny (wiem wiem chemia ALE TO TYLKO CHWILOWE  i kurde no i pojawiły sie pomidorki:)!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-06-08 16:19:50

    Możesz ekologicznie bez pszczółek. Bierzesz mały pedzelek i "latasz" od kwiatka do kwiatka ;) Nie raz już tak musiałam robic jak lato było zimne.

  • Autor: Tusiaczek Data: 2010-06-09 15:13:06

    ja tylko ekologicznie potrząsam kwiatostanem :))

  • Autor: Cletti Data: 2010-06-09 20:20:26

    Ja nieekologicznie hehe tyle jest komarow ze sama tylko z konewka przefruwam i ze spryskiwaczem w rekuprzez tunel po czym wypdam jak burza...

Przejdź do pełnej wersji serwisu