Forum

Gawędy o jedzeniu

Amerykańskie specjały

  • Autor: alice Data: 2010-05-12 21:34:35

    Moi drodzy, zwracam się do Was z prośbą o poradę. Moi znajomi wracają za tydzień z wakacji życia i chciałam sobie coś "zamówić" z Ameryki. Jakie ciekawostki jedzonkowe można sprowadzić z USA? Chodzi o coś oryginalnego, niedostępnego u nas.

  • Autor: olenka_chicago Data: 2010-05-13 04:50:41

    A gdzie Twoi znajomi dokladnie wyjechali jakie stany? bedzie latwiej podpowiedziec bo wiadomo, ze kazdy stan ma sowje specjaly.
    Jesli gustujesz w alkoholach to moze cos z tej pulki, daj znac gdzie znajomi przebywaja.

  • Autor: alice Data: 2010-05-13 10:04:13

    Moi znajomi są teraz w okolicach Cleveland.
    Gustujemy z mężem w ciekawych alkoholach. Interesują mnie też jakieś mieszanki przypraw. Chciałabym też w końcu spróbować syropu klonowego, bo co prawda jest czasem dostępny w Polsce, ale nie jestem pewna czy to wogóle smakuje jak oryginał. :)))

  • Autor: tineczka Data: 2010-05-13 10:11:56

    Popros o kupienie sosow do BBQ , maja wspaniale, zwlaszcza te z "wedzonym" smakiem. Bedziecie mieli frajde na grillowaniu:)

  • Autor: alice Data: 2010-05-13 14:35:29

    Super pomysł?!!  Przecież to będzie rewelacja :))). Dzięki serdeczne

  • Autor: tineczka Data: 2010-05-13 15:16:08

    Smacznego, jak cos to podam pomysly na uzywanie:)

  • Autor: olenka_chicago Data: 2010-05-14 03:04:25

    W Ohio mozna nabyc lokalny syrop klonowy popularny jest bardzo cukier klonowy, musztardy, icewine, miod.
    Dobrym pomyslem sa "hot sauces" zestaw kilku bedzie fajnym prezentem, przyparwy do grilla, jak sobie cos jeszcze przypomne to dam znac.
     

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-05-18 13:13:11

    Witam chciałabym zmienić troszkę pytanie droga oleńko proszę napisz mi coś o kuchni amerykańskiej może jakieś specjały które Ty sama robisz i polecasz?? Mnie niestety amerykańska kuchnia się kojarzy z żebarkami z hamburgerami ale  w tanich i szybkich jadłodajniach. No i przede wszystkim mięso - dużo wołowiny?? A jak to jest naprawdę??

  • Autor: olenka_chicago Data: 2010-05-18 19:20:50

    Hmm jak to jest z ta kuchnia? trudno to uogolniac ale jesli chodzi o moja to jest dosc zroznicowana, wszystkiego po troche.
    Typowa amerykanska kuchnia napewno w wiekszosci sklada sie z miesa, przecietny amerykanski konsument spozywa go sporo ale kurczaki beda na pierwszym miejscu, wolowe i wieprzowe mieso tez jest lubiane. Wiekszosc potraw jest uproszczonych i sprowadzonych do otwierania puszek lub gotowcow, na przygotowanie posilkow poswieca sie bardzo malo czasu poprostu musi byc szybko i syto,  fast food restauracje tak dobrze prosperuja i goszcza na stolach bardzo czesto no ale przeciez to nie tajemnica chyba wszyscy wiedza jak ludzie w USA wygladaja i sie czuja.
    Jesli chodzi o restauracje to wiekszosc sa to fast-food, oczywiscie mamy tez swietne restauracje z kuchnia calego swiata mniej lub wiecej zdrowa tu juz kwestia osbistego wyboru i stylu zycia. Dodac musze ze kazdy kraj swiata wnosi do kuchni USA bardzo duzo i mowiac niezdrowo o typowej kuchni amerykanskiej wiecej dobrego mozna powiedziec o czesci wnoszonej przez kuchnie swiata.
    W Chicago mamy to szczescie ze sprobowac mozna kazdej kuchni, mamy mnostwo polskich-rosyjskich-czeskich-meksykanskich-wloskich-indyjskich i wymieniac bym tak mogla do jutra, ja osobiscie jesli wychodzimy na obiad szukam cos zdrowego i wegetarianskiego poniewaz od roku niej jem miesa wiec moja kuchnia zmienila sie dosc drastycznie choc nie zaprzestalam gotowac dla rodzinki mieska choc definitywnie mniej duzo mniej jedza.
    Osobiscie staram sie gotowac zdrowo i wg gustow co nie jest latwe z 2 corkami wiec roznie to bywa, powiedzialbym ze dziewczynki gustuja bardziej w polskich potrawach typu;pierogi,nalesniki,kluseczki,zupy wszelakie ulubiona potrawa ich to ziemniaki i kefir :)
    ja uwielbiam kuchni indyjska oraz wszelakie owoce morza.
    Miesozercom polecilabym napewno wszelakie BBQ miesiwo najlepsze na poludniu stanow, jest ono pieczone/wedzone przez bardzo dlugi czas do 18 godzin podawane z przeroznymi BBQ sosami do tego dodatki (salatki,ziemniaki,groch,kukurydziany chleb itd).

    Przepraszam za rozpisywanie sie jak masz pytania to smialo pytaj,pozdrawiam. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu