Forum

Kuchenne porady

Przecier szczawiowy - kiedy robic?

  • Autor: piszczalka Data: 2010-05-14 10:26:41

    Chciałam się Was zapytać kiedy robicie przecier szczawiowy na zime. Ja zawsze w wakacje (nie wiem czy to lipiec czy sierpien) kupowalam na targu szczaw i robilam w sloiczki na zime. Wczoraj kupilam szczaw i cena jest taka sama jak w tamtym roku wiec sie zastanawiam czy juz poprostu nie kupic i nie zrobic. Czy szczaw jest lepszy w pierwszym wysypie czy w drugim? A kiedy jest wogole drugi wysyp bo nie pamietam. Nie znam sie wiec pytam :)

  • Autor: alman Data: 2010-05-14 12:03:18

    Myślę, że nie ma to znaczenia, robię wtedy, kiedy mam szczaw. Mam szczaw na działce i teraz właśnie zbieram, na razie ugotowałam zupę. Gdyby się tak jednak głębiej zastanowić, to uważam, że lepszy jest "młodszy", choć ten "starszy" jest bardziej kwaśny.

  • Autor: Zośka Data: 2010-05-14 12:14:59

    Wszystkie rośliny mają najwięcej dla siebie charakterystycznych związków przed kwitnieniem, na które je zużywa. Dlatego myślę, że najlepiej wyrobić się wcześniej, przed formowaniem kwiatostanu.

  • Autor: izeczka Data: 2010-05-14 13:01:12

    rób już teraz jeśli masz szczaw - młody jest mniej łykowaty a poza tym póżniej będziesz miała czas na inne przetwory

  • Autor: piszczalka Data: 2010-05-14 13:23:24

    A wiecie kiedy jest drugi wysyp szczawiu? Czy to jest roznie? Moze glupie pytania zadaje ale na prawde nie wiem :)

    Latem wlasnie bede robic przeciery pomidorowe i ogorkowe wiec chyba zdecyduje sie teraz zrobic chociaz polowe zapasu :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu