Forum

Zdrowie i uroda

Usuniecie trzeciego migdala u dziecka.

  • Autor: Shanna Data: 2010-05-14 11:32:22

    Moj 4 letni syn bedzie mial za tydzien wycinany trzeci migdal i zakladane dreny w uszach. Zabieg bedzie pod narkoza. Z uszami wiem co i jak bo maz mial to samo. Ale powiedzcie mi prosze, co moze jesc dziecko po wycieciu migdala. Jaka dieta czy cos? Jakie produkty podawac a jakich unikac. Wiem tylko, ze nie moga byc gorace. Kolezanka wspominala o lodach, ale zdania co do tego sa podzielone. 
    Jakie Wy macie doswiadczenia w tym temacie.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-05-14 11:40:11

    Ja miałam wyc8inane 3 migdały ale to dość dawno temu. Co do diety to rzeczy plynne i faktycznie nie za ciepłe. Ja bym sprobowała z lodami oczywiście nie w dużej ilość ale 1 dziennie. chłud dobrze zrobi na rany a dziecku poprawią nastruj :) Ale co do diety to najlepiej zapytać w szpitalu na pewno wszystko wytłumaczą co i jak.

  • Autor: Olina Data: 2010-05-14 12:41:18

    Moja córka też miała wycinany 3 migdałek (2,5 roku miała) i z tego co pamietam nie było jakieś specjalnej diety,
    tylko płynne produkty,papki i właśnie lody.Paiętam też,że w 8 godzin po zabiegu porwała ze stołu kawałek makowca
    i też jej nic nie było ale co ja strachu sie najadłam to moje :)
    Powodzenie i duzo zdrówka dla syna

  • Autor: asiaff Data: 2010-05-14 13:09:21

    Syn miał w styczniu wycinany trzeci migdałek,zabieg miał o godz.13 a o godz.17 już był w domu i jadł rosół na kaszce mannej.Lekarz zalecił nam aby w tym dniu po zabiegu nie jadł: skórki od chleba bo twarda,nic ostrego,kwaśnego,gazowanego i gorącego.Nie miał jako tako konkretnej diety,chodziło tylko o to aby nie podrażnić gardła niczym ostrym lub kwaśnym bo to jednak jest rana i boli.Sami jak się skaleczymy w palec a później będziemy wyciskać cytryne to też będzie boleć.Lody lekarz nam odradzał,może dlatego że w dniu zabiego nie wolno było mu zjeść nic mlecznego.Z racji tego że zabiego był dopiero o godz.13 ,to rano o 7 kazał nam lekarz dać Kubie śniadanie,mógł na śniadanie zjeść wszystko oprócz mleka i jego pochodnych.Na drugi dzień syn próbował juz chleb ze skórką i nic nie mówił aby go bolało a wieczorem zjadł ogórka kiszonego.Lekarz się śmiał później z Jakuba jak mu to za kilka dni na wizycie kontrolnej opowiadałam.

  • Autor: Besia28 Data: 2010-05-14 15:55:01

    Dokładnie w poniedziałek dwa tygodnie temu córcia (3,5 roku) miała usówany trzeci migdał, lekarz nie kazał  dawać nic gorącego i zimnego, płynna dieta itp. jednak moja córcia była innego zdania i jadła normalnie na co miała ochotę oczywiście w granicach rozsądku, wczoraj byliśmy na kontroli i wszystko jest OK , a i wieczorem po zabiegu serek danio lub inny waniliowy lekarz kazał podać. Pozdraiwam i życzę powodzenia

  • Autor: moni01011 Data: 2010-05-14 17:33:49

    W czerwcu minie rok jak moja córka miała taki sam zabieg ( migdał plus dreny w uszach) , odbył się on po południu i przez całą noc okładałam jej gardło lodem . Rano wstała jak gdyby nigdy nic, przez pierwsze dwa dni jadła tylko ciepłe i nie twarde posiłki ( sama wiedziała na ile może sobie pozwolić ). Bardziej skomplikowana jest sprawa z uszami , przez pól roku od zabiegu nie wolno moczyć uszu było to o tyle trudne ,że źle myło się głowę i jako ,że wypadły wakacje odpadł basen.Wciągu tych 6 miesięcy byłyśmu 3 razy na kontroli , muszą też wypaść dreny zuszu inaczej trzeba iść na ich usunięcie. Na szczęście wszystko jest w porządku i już zapomniałyśmy o problemach tego i wam życzę . Powodzenia:)

  • Autor: Shanna Data: 2010-05-14 18:10:12

    Z drenami to wiem co i jak.
    Z tymi pokarmami bedzie klopot o tyle, ze moj chlopina wpadl w okres tadka niejadka i wybrzydzania ale mysle ze glod zrobi swoje;)

  • Autor: kasia40 Data: 2010-05-15 17:43:05

    Mój syn 12 lat temu miał wycinany migdał.
    Lekarz powiedział że po zabiegu powinien jeść lody ile zechce, unikać gorących płynów,a serki homo jak najbardziej wskazane.
    Dzieci  są mądre i instynktownie potrafią jeść to co im nie zaszkodzi.
    Zobaczysz - wszystko będzie dobrze i prędko zapomnisz o teraźniejszych niepokojach:)))

Przejdź do pełnej wersji serwisu