Forum

Kuchenne porady

Syfon do bitej śmietany

  • Autor: małgoska Data: 2010-05-14 15:10:00

    Czy ktos Z Was posiada takie cudo i mogłby się podzielić wrazeniami? Konkretnie interesuje mnie czy można używac takiej smietany do zdobienia tortów, jak długo się utrzymuje taka sztywna i czy do ubijania mozna dodac cukier, w poprzednim watku sprzed 3 lat cyztam ze nie powino sie dodawac zageszczaczy ale czy cukier mozna? troche kosztuje takie urzadzenie wiec wolalabym wiedziec troche wiecej na temat tego cuda zanim je kupię, czy warto?

  • Autor: anneau Data: 2010-05-14 16:30:38

    Przydatne pytanie! Ja mam taki stary syfon do wody sodowej. Czy taki nadaje się również do bitej śmietany?

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-05-14 17:36:48

    Czy do śmietany to nie wiem. Kiedyś wlałem do takiego syfonu cocacoli i .... wyszła gaśnica pianowa (szklanka piany i kilka mm coli na dnie)

  • Autor: Shanna Data: 2010-05-14 18:12:02

    Pragnienia raczej nie ugasiles;)

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-05-14 20:52:55

    Ale jako gaśnica do ogniska spisała się doskonale :-)

  • Autor: gabisia Data: 2010-05-14 19:21:23

    Moja teściowa ma taki syfon. Jest bardzo zadowolona! Ona zawsze dodaje cukru pudru do tej śmietany. NIe wiem, jak długo się utrzyma na torcie, ale w tym syfonie, to może stać w lodówce nawet 2 tygodnie (podobno). 

  • Autor: Bilka Data: 2010-05-14 21:38:27

    Mam taki syfon -śmietana wychodzi super ale tylko do lodów,deserów,gofrów czy kawy, czyli do szybkiego spożycia. Po pewnym czasie śmietana po prostu znika:))) Miałam takie zdarzenie z rurkami z bitą śmietaną... po trzech godzinach po śmietanie było już tylko wspomnienie,czyli biały ślad wewnątrz rurki.Oczywiście przed wlaniem słodzę śmietankę cukrem pudrem.

  • Autor: małgoska Data: 2010-05-14 23:54:31

    dziekuje bardzo za informację, czyli do tortów tym bardziej odpada a do samych deserów to troche kosztowny wydatek ;-(

Przejdź do pełnej wersji serwisu