Forum

Kuchenne porady

Moje menu komunię

  • Autor: beata73 Data: 2010-05-18 21:34:58

    W niedzielę czeka mnie komunia mojego syna. Nie robię przyjęcia w domu, tylko w lokalu.  Postanowiłam, że będzie tylko jeno gorące danie; ze względu na dzieci rosół i kotlety z piersi z szynką i serem, kulki ziemniaczane i surówki. Co do tego nie mam wątpiliwości.
    Dodatkowa zamówiłam nastpujące przystawki: schab w galarecie, befsztyk tatarski, śledzie z rodzynkami, rybę po grecku, wędlinę , sałatkę z brokułem i grecką. I tak się zastanaiwm czy przystawek nie za mało (wiadomo jakie są te restauracyjne porcje)? Na deser lody. A do tego moje ciastai dwa bezowe torty polewane musem truskawkowym( torty zamówione). Ja knyślicie dołożyc jeszcze jakieś przystawki?

  • Autor: alfa_beta Data: 2010-05-18 21:59:20

    Byłam w niedzielę na komuni w lokalu.
    Był schab w galrecie, galaretka drobiowa, dwie sałatki + grecka , polędwiczki w sosie na zimno, wędlina, jajka faszerowane. Do tego lody cztery rodzaje ciasta i tort. Goscie byli najedzeni po dziurki w nosie już obiadem, obowiazkowo lody i tort i kazdy miał dośyć:))) Nie ma nic na trawienie to i jadło nie schodzi ze stołu:) Zabrakło muzyki:))))

  • Autor: MARTA84 Data: 2010-05-19 07:16:47

    Ja zaniedlugo robie chrzciny synka  w lokalu  i moje menu powstalo odgapione  z komuni bo ktos takie ustalil sobie wiec wzielam  podobne  :)
    rosołek schab  zawiniety serem  i szynka piers w migdalach  ziemniaczki nowe z koperkiem  zestaw sorowek (kapusta biala selerowa i marchewka)
    weglina salatka z gyrosem  sałatka z pieczarek śledz w ziołach  galaretki wieprzowe  ozorki w galarecie  jajka przepiorcze(z wlasnej chodowli:) w sosie tatarskim  kulki opiekane   talerz z warzywami   mocarella z pomidorkami  pieczywo zurek w chlebku z jajeczkami przepiorczymi  jako 2 cieple danie lody  napoje 5 ciast i tort osob bedzie 20 

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-05-19 07:56:44

    A czy podejecie alkohol na komunię dziecka???

  • Autor: kasiadzida Data: 2010-05-19 20:54:52

    Moim skromnym zdaniem nie powinno podawać się alkoholu na komunii.

  • Autor: agus2404 Data: 2010-05-19 22:26:17

    U mnie był alkohol- na przetrawienie.. Nie dużo- ale był. Stał oficjalnie na stole(żeby nie oszukiwać Mlodego).. Wysłuchałam wszystkich za i przeciw, i zdecydowałam, postawić butelczynę..

  • Autor: Zośka Data: 2010-05-19 12:23:24

    Byłam na przyjęciu komunijnym w zeszłą niedzielę, ale w domu. Nie spróbowałam wszystkiego, bom nie z gumy. Szybko najadłam się rosołem i karkówką w sosie pieczeniowym z kluskami śląskimi. Były jeszcze "dewolaje" nadziewane udka kurczęce schab w galarecie i ryba po grecku, lody, tort i ciasta. Myślałam, że nie wstanę od stołu........... Teraz myślę sobie tak: było mało lekkich sałatek, doprawionych ostrzej dań i porcje były dwa razy za duże, a ciasta za słodkie ( to może być mój spaczony gust).  To tyle . Powodzenia.

  • Autor: kasiadzida Data: 2010-05-19 20:58:00

    W tamtym roku u chrześnicy na komunii w lokalu podany był tatar.Mmm... wszyscy zajadali aż im się uszy trzęsły.Pyszności!

  • Autor: beata73 Data: 2010-05-19 21:21:42

    Nie podajemy alkoholu na komunię. U mnie też będzie tatar.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-19 21:24:26

    Myślę, że w zupełności wystarczy to co napisałaś. Za dużo jedzenia też nie jest dobre.

Przejdź do pełnej wersji serwisu