Forum

Kuchenne porady

leśne grzyby co z nich zrobić???

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-05-26 22:14:22

    Mam dość sporo grzybów w słoikach zagotowanych i suszonych. Napiszcie mi co mogę z nich zrobić?? Grzyby w słoikach zawsze robiłam z cebulką i czosnkiem i śmietaną sos do makaronu ale to już jest trochę nudne więć pomyślałam żę możę wy macie jakieś dobre pomysły???

  • Autor: mniamtom Data: 2010-05-26 22:18:08

    Wystaw na "oddam /zamienię " i podaj dokładną ilość oraz cenę , wezmę hurtem :)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-05-26 22:26:24

    haha no proszę co za oferta nie wiem co mąż na to bo to od teściowej ale jak dla mnie to oddam chetnie.

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-05-26 22:29:03

    Mozesz z nich robic farsze do pierogów, krokietów, rolad miesnych, dodawać do pasztetów.

  • Autor: tineczka Data: 2010-05-26 22:32:07

    Suszone grzyby moga sobie czekac. Te w sloikach mozesz zrobic na 1000 roznych sposobow, dodawac do kazdego sosu, miesa, zrobic pikle........tylko wyobraznia ogranicza:) Acha i nie zawsze musi sie dodawac smietane:)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-05-26 22:33:55

    Właśnie z tą wyobraźnią u mnie krucho zwłaszcza jeśli chodzi o grzyby nie bardzo lubię mąż tak i to raczej dla niego gotuje :)

  • Autor: tineczka Data: 2010-05-26 22:52:50

    Ha, co nie robi sie dla meza:)) Kochana, mozesz zrobic wspanialy pasztet z grzybow, wiesz ile osob Ci zazdrosci tych sloikow z grzybami??? Zupy grzybowe typu krem, grzyby zapiekane z warzywami na blasze, no...........

  • Autor: hanah30 Data: 2010-05-26 22:46:38

    może brzmi nie ciekawie  ale to dobra sałatka smak nadają własnie grzyby z słoika ten przepis znalazłam w czasopiśmie kuchnia polska pod nazwą sałatka imieninowa .Może jeszcze umieszczę tu na WŻ przepis ale tu jest tyle przepisów

  • Autor: jolka60 Data: 2010-05-26 23:09:20

    Co prawda z zeszlorocznych moze juz nie zrobisz,ale na przyszlosc mozesz czesc (zwlaszcza te wieksze i mniej jedrne) wykorzystac do salatek warzywno-grzybowych-w sloiki.Moja stryjenka robila takie-jak dla mnie, pycha.Mam Jej zeszyt z przepisami,jesli jestes zainteresowana,podam kilka.

  • Autor: agik Data: 2010-05-27 08:15:40

    No to ja naleze do tych zazdroszczących ;)
    Gdybyś się jednak zdecydowała wystawić na giełdę "oddam/ zamienię" to przypominam, ze ja napisałam więcej postów na forum niż Mniamtom ( sorry Mniam buissnes is buissnes) ;)

    A tak poważnie suszone leśne grzybki ( szczególnie prawdziwki) wzbogacą każdy jeden sos mięsny. Ja dodaję do rolad, do pieczeni duszonej, do gulaszu- sama się przekonasz, ze to nawet nie chodzi o wyczuwalny smak grzybów, tylko o dużo lepszy i pełniejszy smak sosu i miesa. A w ogóle rolada wołowa, nadziana farszem grzybowym to pycha straszliwa ;) Kazik ma zajefajny przepis na karkówkę obiadową z grzybami.
    Dodaję też małego suszonego grzybka do gotowania rosołu- odkąd Tineczka i Dorota zza płota nauczyły mnie robić buliony bez glutaminianów- suszony grzybek ( o ile mam) zawsze laduje w rosole- poprawia smak i kolor.
    Poza tym- bigos- o wiele smaczniejszy z grzybami.
    Łazanki z kapustą i lesnymi grzybami...
    Jesli masz tez ususzone kapelusze to możesz je namoczyć, panierować w mące, albo w bułce tartej i smażyć.

    Jesli znudziły Ci się makarony z sosem śmietanowo- grzybowym ( bosze, a to się może kiedykolwiek znudzić?!) to mozę spróuj te grzybki przesmażyć z cebulką ( jesli suszone- to trzeba namoczyć) na maśle i zjeść z dodatkiem kuskusu gotowanego w rosole...

    Muszę przerwac, bo zaraz się zaduszę śliną...

  • Autor: mniamtom Data: 2010-05-27 18:38:17

    Proszę Panią , transakcja została dawno przyklepana  ( 2010-05-26 22:26:24 ) przykro mi ,że nie zdążyła Pani na giełdę , sorry czas to pieniądz , teraz może Pani zatańczyć jedynie na rynku wtórnym , przecież wiadomo ,że buissnes is buissnes i nie zatrzymam wszystkich grzybów dla siebie :)

  • Autor: Bodek Data: 2010-05-27 19:39:23

    business jest czasami zlym narzedziem :)
    usune wasze wpisy i zostanie tylko moj :):):):):):):)
    wiec jak sie ktores wpisze ze bylo wczesniej to bede i tak mial tzw czasowa przewage co do wpisu :)
    co wy na to???
    ja bym nie nazywal tego naduzywaniem bycia moderatorem :) tylko kombinowaniem aby grzybki ewentualnie zabiegly klotni :):):):):)
    pozdrawiam :):):):):)

  • Autor: agik Data: 2010-05-27 21:11:19

    Co też nie zmieni faktu, ze napisałam wiecej postów niż Ty też ;)

  • Autor: Bodek Data: 2010-05-28 08:47:26

    :)

  • Autor: agik Data: 2010-05-28 20:47:59

    :)
    A co zrobisz, z  tymi, których nie puścisz na rynku wtórnym? ;)

    Nie pisz zbyt dokładnie,  bo mam lubieżne mysli ;) - tylko tak ogólnie napisz...

  • Autor: mniamtom Data: 2010-05-28 20:52:04

    wystawię na oddam lub zamienię na stronie WŻ , chętnych nie brakuje :)

  • Autor: agik Data: 2010-05-28 20:58:24

    eee
    chyba nie przeczytałeś regulaminu.No-no!

    To jest właściwie instrument non- profit... To właściwie bez sensu, żebyś je miał brać ( grzyby) i oddawać tak za friko. Tylko czas stracisz. Widzisz :) wszystko wskazuje na to, że lepiej, zebym ja je dostała :) Za to moge coś coś dobrego z nich zrobić. :)

    Choc moze, niedobrze że to ostatnie zdanie napisałam, bo Bodek pewnie lepsze cuda umie wyczarować...
    Ale ja się ciagle staram i ciagle uczę.

  • Autor: mniamtom Data: 2010-05-28 21:03:50

    Jak się zgłosisz pierwsza na oddam/zamienię , to kto wie :)

  • Autor: agik Data: 2010-05-28 21:09:37

    A juz je masz? :) że tak się rządzisz?

  • Autor: mniamtom Data: 2010-05-28 21:17:12

    Mam, chyba wolno mi mieć. Na które idziesz ?:)

  • Autor: agik Data: 2010-05-28 21:27:34

    Na wszystkie!!!

    ... a jak nie masz, to nie rób mi nadziei, bo to okrutne jest ;) ...

  • Autor: mniamtom Data: 2010-05-28 23:37:33

    Użytkownik agik napisał w wiadomości:
    > Na wszystkie!!!... a jak nie masz, to nie rób mi nadziei, bo to okrutne

    > jest ;) ...

    Suszone mam już w krupniku , gotowane zalałem zaprawą octową , może być ?:)

  • Autor: agik Data: 2010-05-29 00:01:04

    Nie będę robić za księzniczkę ;)
    Może być :)

    Dawaj!

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-05-27 08:31:59

    Suszone grzyby można przechować w słoiku dłużej niż 1 sezon(nigdy nie wiadomo czy w tym sezonie będzie możliwość nazbierania lub czy wogóle będą...).Do każdego słoika dobrze jest włożyć liść laurowy.Grzyby suszone można zmielić i tym wzbogacać smak potraw.
    Zajrzyj tu-może się przyda...

  • Autor: tineczka Data: 2010-05-27 19:49:51

    Ja mam prawdziwki suszone 5 letnie w sloikach i sa super.Mam rowniez troche jeszcze babcinych, w tej chwili maja 40 lat :))) Wierz mi nadaja sie do zuzycia, ale wacham je tylko i przypominaja mi babcie:)

  • Autor: Bodek Data: 2010-05-27 08:34:42

    suszone mozesz wyslac do mnie :):):):):)

  • Autor: tineczka Data: 2010-05-27 19:44:50

    poczekaj na sezon w moich lasach, to Ci wysle :)))

Przejdź do pełnej wersji serwisu