Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

domek na działce

  • Autor: asieksza Data: 2010-05-28 09:46:39

    Od kilku lat mamy działeczkę Już zaczyna nabierać kształtów. Postawiliśmy domek narzędziowy ale miejsca tam mało, mieszczą się niezbędne graty, niestety żeby schować się przed deszczem co nieco trzeba wystawić na zewnątrz a i tak nie zawsze wszyscy się mieszczą. Myślimy teraz o czymś do tego żeby tam posiedzieć, zrobić kawkę czy nawet ugotować obiadek, może czasem przenocować latem. Zastanawiamy się czy  1. kupić domek w Castoramie cena ok 4 tys zł taki 3m na 3 m, , 2. wybudować coś samemu - koszty nieznane, i mój ostatni top - kupić przyczepę campingową - cena ok 5 tys ale dużym plusem jest to , że wnętrze jest właściwie kompletnie wyposażone. No i teraz " osiołkowi w żłoby dano " i nie wie co wybrać. Zbudować coś samemu pewnie byłoby taniej, domek z Castoramy wygląda całkiem fajnie i pasowałby do tego co mamy, przyczepa ma gazówkę , mebelki i wszystko co trzeba. Doadźcie coś proszę

  • Autor: jolka60 Data: 2010-05-28 10:22:42

    Jeśli zależy Ci na wyglądzie działki,a tak wynika z Twojej wypowiedzi,z pewnością gustowny domek lub altanka będzie lepszym rozwiązaniem pod względem estetycznym.Tu musisz podjąc pierwszą decyzję.Budowa domku może być tańsza,ale po kilkoma warunkami: sama dobrze zaplanujesz każdy szczegół,czyli wygląd,wielkość,przeliczysz potrzebne Ci materiały (dostępnośc i cena).Poza tym ważne,czy masz kogoś,kto może to wykonać.Nie musi być fachowcem z "papierami",ale mieć jakieś pojęcie i dokonania w tej dziedzinie.Całkowity amator też się może sprawdzić,ale jest pewne ryzyko odnośnie terminu i jakości wykonania.Co do kupna gotowego domku,to tylko twoja fantazja i zasobność portfela są wazne.

  • Autor: makusia Data: 2010-05-28 10:22:48

    Gdybym miała decydowac, to przyczepa campingowa, zawsze można wykorzystac w podróży:)No ale nie bedzie tak  estetycznie jak z drewnianym domkiem;)

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-28 10:50:30

    Ja bym kupiła przyczepę, nawet już niezdolną do jazdy ( tańsza będzie ), ze względu na wyposażenie i kibelek, a w późniejszym czasie możecie ją obić najtańszą deską elewacyjną albo boazerią, żeby było ładnie i pasowało do reszty. Do tego schodki, na których przyjemnie posiedzieć i tarasik....oj, rozpędziłam się ;-)

  • Autor: asieksza Data: 2010-05-28 11:40:40

    Przyczepa to był właśnie mój ostatni pomysł. Autko mamy spore więc na wakacje można byłoby zabrać nasz ogródkowy domek, a że w okolicy sporo pięknych jezior byłoby fajnie i pewnie nawet spokojnie mogłabym pojechać sama z dziećmi gdzieś niedaleko ( w tym roku mężuś chce w trakcie urlopu zabrać sie za remont a nas wysłać gdzieś blisko na wakacje żeby dojeżdżać w weekendy a przyczepa to dobry pomysł ). Takie sprawne zarejestrowane w necie można kupić już za 4-6 tysięcy.

  • Autor: lenka075 Data: 2010-05-28 15:25:31

    Jak chcesz przyczepę mobilną, to fajnie by było mieć nad nią wiatę. Zimą zabezpieczy słaby, blaszany dach przyczepy od śniegu, a latem da przyjemny cień przed wejściem i osłonę przed deszczem. Na wyjazdy wyciągasz spod wiaty i jedziesz na letnie wypady :-)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-05-28 16:13:08

    nie wiem czy pomogę ale sie warto wziąźć pod uwagę nastepująće rzeczy
    - domek drewniany
      estetyczny, dużo miejsca w środku ( jeśli myślimy o tym samym) niestey bardzo łatwo palny :)
    - domek trwale utwierdzony z gruntem
     kosztowna inwestycja wymagająca pozwoleń z stosownych urzędów. Taki domek kosztuje więcej niż 4000 tyś Podliczysz cement,  pustaki wykończenie dachu, wykończenie w środku wyjdzie dużo. Jak byś się zdecydowała to warto pomysleć o trochę wyższym i zrobić 1 piętro lub dach przerobić na piętro
    - przyczepa kampingowa
      warto się zastanowić czy łatwo można ją wstawiać i wystawiać na działce. Czy wjazd i wyjazd samochodu nie poniszczy roślin Przyczepa ma mało miejsca jest mało estetyczna.
    Ja z tego wszystkiego wybrała bym domek drewniany :):)

  • Autor: Jaś Fasola Data: 2010-05-30 11:54:28



    Pozwolenia ani zgłoszenia nie wymaga budowa: altan i obiektów gospodarczych na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich;

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-05-30 17:12:09

    dobrze wiedzieć. Myslalam że na wszystko trwale związane z gruntem trzeba mieć pozwolenie..

  • Autor: toffik Data: 2010-07-05 20:37:42

    Informacja na przyszłość. Na czerwono mogą pisać tylko administratorzy i moderatorzy.

  • Autor: Scooby Data: 2010-05-28 13:51:26

    Ja bym kupiła przyczepę campingową,bo później można by ją zabrac gdzieś na wczasy i za nocleg w jakimś hotelu lub na kwaterze nic nie kosztuje.I tak jak piszesz jest w srodku gazówka możesz wtedy już sama ugotowac jakiś obiad a nie przepłacać w restauracjach.Pozdrawiam i wybór należy do Ciebie.

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-05-28 22:32:14

    Przyczepe kupisz w tej cenia ale weź pod uwagę ze bedzie miała co najmniej 20 lat i nie wiadomo ile Ci posłuzy (i czy da się nia wyjechać poza działke). Domek będziesz miała nowy a urządzenie go nie musi byc drogie. Moi znajomi odziedziczyli działke z murowanym budynkiem gospodarczym i wyposazyli go w ten sposób ze szukali w internecie ogłoszeń typu oddam darmo lub tanio sprzedam i w ten sposób zdobyli meble itp. w całkiem niezłym stanie. W wiekszości kosztowało ich to tyle co transport, czasami 100-200zł. W tej chwili z działki korzystaja bliscy i dalsi znajomi oraz rodzina :)

    Znalazłam też parę ciekawych linków:

    http://www.firmakora.pl/domki_letniskowe/page/1

    http://www.domhurt.com.pl/index.php?cont=eshop&grmID=1&grupaID=2&nadgrupaID=2&prodID=76&dzialanie=szczegoly&trybwys=&stNR=9&lngID=1&hierID=2

    http://www.leroymerlin.pl/produkty/domki-ogrodowe,1204797535.html

    A moze udałoby Ci się kupic cos takiego jak domek holenderski? Łączy zalety przyczepy kempingowej (jest mobilny) i domku letniskowego (ma większy rozmiar niz przyczepa) i tez jest z wyposazeniem. Co do cen musiałabyś poszperac bo nie wiem ile kosztują.

  • Autor: Jaś Fasola Data: 2010-05-30 12:25:37

    Wszystko zalezy jaka to dzialka, Jezeli ja mialbym dzialke poza granicami miasta, na ktorej bylby prad i caloroczna woda ewentualnie wlasna studnia to budowalby domek 35m2. do 5m wysokosci. parter pokoj dzienny z aneksem kuchennym i lazienka, poddasze 2 osobne sypialnie, calosc ogrzewana kominkiem.

  • Autor: asieksza Data: 2010-05-31 09:06:45

    Działeczka na ROD więc wg przepisów max 25 m kwadratowych.Mamy wodę prądu niestety brak. Wczoraj byliśmy w Castoramie. Jest domek za 2100 zł 2,5 na 2 plus wiata, którą moglibyśmy zabudować i zrobić tam małą kuchenkę, dorobilibyśmy okienek bo ciemnawo, a mąż w zakładzie może załatwić pleksę.
    Może to nie cudo ale cenowo zachęcająco i wystarczyłoby jeszcze na wyposażenie i huśtawke dla dzieci Z przyczepą po dokładnych oględzinach ogródka strwierdziliśmy, ze raczej nie wyjdzie bo miejscza za mało zeby manewrować autkiem i trzeba by było kilka drzew wyciąć a szkoda.

  • Autor: Jaś Fasola Data: 2010-05-31 21:06:37

    to nie lepiej cos takiego podniesc troszke dach i zrobic antresole a w niej sypialnie
    jak maz ma smykalke do majsterkowania to bez problemu zrobi, nie musi byc z drewna
    mozna z ceramiki lub bloczkow

    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Gajowo/a,s_pd,idp,5116.html

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-06-12 20:09:32

    A możesz podać w przyblizeniu cenę tego domku, bo wstawione 1200 zł to ... raczej bajka

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-06-12 22:22:58

    To jest cena planu a nie domku

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-06-12 23:57:33

    Użytkownik caroline1983 napisał w wiadomości:
    > To jest cena planu a nie domku

     Caroline, wywaliło, mi część tekstu, dopiero zauważyłem :))

    ... to raczej bajka dla średniaków, dla bogatszych portfeli to może i nawet nawet. Prawdopodobnie koszt: plan1200+200 kosztorys + materiały ok10.000(może i łącznie z robocizną) ...   Również dużym mankamentem jest pomieszanie stylów: połączenie elementów góralskich z kurpiowskimi tworzy mało estetyczną całość. No i oszklenie zabezpieczenie!) akurat nienadające się absolutnie na działki. Taki domek może być tylko w sąsiedztwie domu mieszkalnego/jednorodzinnego, na zasadzie "domku letniego". W ostateczności jako pawilonik nawet, w średniej klasy ośrodku wypoczynkowym.

    To tylko moja  opinia .

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-06-13 19:49:38

    :)  Ja to bym i w te 10tys nie bardzo wierzyła. Widziałam ogłoszenia firm które przyjada i zrobia to ceny były w granicach 25-30tys. Z tym ze plany itp. sa już wliczone, no chyba ze ktos zrobi to sam to zaoszczedzi na robociznie.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-12 09:47:07

    Czy to jest ostateczna Wasza decyzja? :)

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-06-02 00:49:29

    Nie jestem budowlańcem ale za 4 tys to mozna wybudować solidną altanę z suporeksu, pokrytą blachą lub płytami z włokna szklanego( zakup>Castorama).
    Sam co prawda dokonałem przerobki swojej altany (wyburzenie sciany czołowej cofniecie jej >wykonanie nowej z wlaśnie suporeksu< i wykonanie werandy.
    Kopszt ściany ok 4 m, wys 2,4 wyniósł mnie ok 400 zł. Faktem jest że to tylko koszt jednej sciany, wykonanie wlasne. Zobacz fotki:
    26czerwca08tu gdzie rury wspierające dach, była ścianawyburzone cegły to gruz w wypwłnienie werandy , całe na obmurowanie i wędzarnię. Tu już: 09lipca08 Teraz juz wyłożona płytkami.

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-06-02 00:54:10

    ...weranda ma 1,7 x4;pozostała część altany to ok 3,5x4 + schowek na narzędzia 1,4x2,7(z prawej w głębi).

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-12 09:46:09

    2 lata temu kupilismy działke i mamy ten sam problem :) Kupic czy budowac. Ja jestem chyba za kupieniem bo dzieci male wiec maz nie spedzal by tyle czasu nad budowaniem altanki. Padła tez propozycja przyczepy ale głębiej sie nad nia nie zastanawialismy. Na razie na dzialce mamy piaskownice, przenosnego grila za 9 zł i kocyk :)

  • Autor: asieksza Data: 2010-07-02 09:23:54

    Lato w pełni a decyzja nadal nie zapadła. Na razie policzyliśmy koszty zbudowania domku z płyt wiórowych i wyszło sporo taniej .

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-07-04 20:21:16

    W ogólnym rozrachunku dwa razy drożej. ;))

Przejdź do pełnej wersji serwisu