Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

trawnik

  • Autor: aha Data: 2010-05-30 11:55:10

    Panstwo piszą o trawnikach albo istniejacych albo zakladanych /tak przynajmniej zrozumialam/ w cywilizowanym miejscu. Wnioskuję to z dyskusji o usuwaniu chwastów. Na mojej działce i wokół nikt nie pomyśli nawet o walce z mniszkiem... Jak walczyć , jeżeli dookoła same pola? Ja chcialabym prosić o poradę , bo może ktoś już był w podobnej sytuacji jak trawnik zacząć. Posiadam działke o powierzchni 1800 m2, jest to własciwie pole otoczone choinkami. Do tej pory mili ludzie kosili mi trawę, aby nie sięgała po pas. Nie wiem teraz co zrobić, bo przymierzam się do budowy domu, wiec wypadaloby jakos zacząć zagospodarowywać. Czy zaorać całość i dopiero zasiać trawę /dzialka jest dość równa/. Czy też dosiać trawe do już rosnącej dziko? nadmienę, że nie rośnie ona niezbyt gęsto, coś jak na zaniedbanym pastwisku. Bardzo prosze o porady i sugestie.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-30 15:23:39

    Witaj, moja sugestia jest taka: jeśli chcesz ładny trawnik to trzeba stary zaorać, zbronować, wyrównać i dopiero zasiać trawę. Jeśli jest to pole wśród pól, to marne szanse na piękny gazon :)) Chwasty się sieją i nic na to się nie poradzisz. Trzeba cały czas z nimi walczyć: pryskać mniszkiem, dosiewać trawę.
    Ale jesli planujesz budowę na działce, to szkoda teraz siać trawkę, bo w czasie prac budowlanych trawnik ulegnie zdewastowaniu. Dlatego szkoda pracy i pieniędzy. Lepiej może teraz pobyć na łące, od czasu do czasu wykosić ją ( tak co 3 tyg), a po zakończeniu prac budowlanych założyć trawnik.
    Pozdrawiam:)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-05-30 17:06:28

    wszystko c chciałam powiedzieć Ewo wyjełaś mi z ust. No no ja pozdowie Was tylko :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu