Forum

Galeria

Dawno nikt nie wstawiał fotek tortów

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 10:36:10

    Więc ja wstawię kilka












    Tradycyjnie

    Dzieci proszę o zamknięcie wątku


    Chili za to na bank pójdę do piekła





  • Autor: Wkn Data: 2010-06-01 10:43:37

    A wiesz, że jak wczoraj robiliśmy z Pampasem zdjęcia cukierków pudrowych na baner na Dzień Dziecka, to myślałam "Kurczę, takie ładne cukierki, fajnie by wyglądały na torcie, ale w porównaniu z Twoimi, to ja robię torty pokraki, niestety :(

    Piramidy i krówcia podobają mi się najbardziej! te sterczące i rozchylające się na boki już mniej, za bardzo realistyczne hihi :)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 11:04:23

    Faktycznie fajowskie te cukierki.Mam podobne ale jeszcze ich nie używałam do dekoracji.

    Dorotko wiesz jakie ja na początku robiłam pokraki.Szkoda gadać.
    Gdzieś kiedyś wyczytałam,że jesli ktoś ma talent to od razu robi piękne torty.
    Nie prawda.Z każdym kolejnym tortem człowiek uczy się czegoś nowego.

    Mój ulubiony to ten z pingwinami.

    To,że torty dla dorosłych są realistyczne jest dla mnie największym komplementem.Takie miały być ale też za nimi nie przepadam.Na pewno nie zjadłabym tych,które najbardziej przypominają narządy  .

  • Autor: Wkn Data: 2010-06-01 15:51:12

    Pocieszaj, pocieszaj, ale ja do mistrzostwa w dekoracji tortów nie dojdę, bo nawet nie mam możliwości szlifowania beztalencia zdobniczego, heh...
    Jak się wsadza łapy, a to w pisanie artykułów kulinarnych, a to w pisanie bajek dla dzieci, a to w nagrywanie dźwięku na WuŻecik, a to w wymyślanie przepisów na Wielkie Żarcie, a to w przycinanie zdjęć na szatę graficzną na portal, a to... w a to..., w a to...
    ... to się ma niewielkie szanse robić coś naprawdę super.
    Tylko że u mnie to już choroba nieuleczalna chyba, takie próby robienia wszystkiego na raz :D

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:20:12

    Mając tyle na głowie,wcale się nie dziwię,że nie masz czasu na tortowanie!

    Ja też lubie jak coś się dzieje.
    Nienawidzę się nudzić,jestem wtedy chora!
    Jestem w swoim żywiole kiedy pracuje do 1-2 w nocy ,wtedy kładę się spać szczęśliwa :-)))

  • Autor: słodka Data: 2010-06-01 17:33:43

    A to mój tort

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:20:55

    Apetyczny!
    Smaka mi robisz a ja staram się zgubić kilka kg!

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-01 10:43:39

    Dorotaxx rzeczywiście tylko kilka Dobrze że patrzenie nie tuczy

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:49:22

    Użytkownik aggusia35 napisał w wiadomości:
    > Dorotaxx rzeczywiście tylko kilka

    Faktycznie uzbierało się trochę tych zdjęć ;-)

  • Autor: magdam21 Data: 2010-06-01 11:59:50

    Oglądanie Twoich tortów jest wielka przyjemnością.Chciałabym kiedys robić tylko taką ilość tortów jak Ty robisz......ale na jednym z tortów napisalas:Jeśli potrafisz o czyms marzyć to potrafisz tego dokonać...To daje nadzieję -będę czekać.

    Tort z grzybkami jest dla mnie rewelacyjny.Proszę powiedz używałaś farby czy spreyu dla lepszego efektu?

     

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:39:09

    Użytkownik magdam21 napisał w wiadomości:
    > Oglądanie Twoich tortów jest wielka przyjemnością.Chciałabym kiedys
    > robić tylko taką ilość tortów jak Ty robisz......ale na jednym z
    > tortów napisalas:Jeśli potrafisz o czyms marzyć to potrafisz tego
    > dokonać...To daje nadzieję -będę czekać.

    Bardzo dziękuję za miłe słowa :-)

    Jeśli chcesz robić  więcej tortów ...reszta na pw




    > Tort z grzybkami jest dla mnie rewelacyjny.Proszę powiedz używałaś farby
    > czy spreyu dla lepszego efektu?


    Miło mi,że się podoba.

    Nie mam sprayu.
    Aerofrafu też jeszcze się nie dorobiłam.
    Grzybki malowałam pędzelkiem.Użyłam brązowego i żółtego barwnika,mieszałam je razem aż uzyskałam odpowiedni kolor

  • Autor: as Data: 2010-06-01 12:03:41

    Super torty robisz. Mnie zastanawia ten tort z rurkami dookoła. Czy dobrze rozumiem, że na górze są zielone wiórki kokosowe a kwiatki są kupione sztuczne?

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:47:48

    Użytkownik as napisał w wiadomości:
    > Czy dobrze
    > rozumiem, że na górze są zielone wiórki kokosowe

    Dokładnie!
    Do miseczki wlałam trochę przegotowanej wody,nasypałam odrobinę zielonego barwnika w proszku i wsypałam kokos.
    Wymieszałam i gotowe



    >a kwiatki są
    > kupione sztuczne?

    Kwiatuszki robiłam sama.
    Użyłam do nich średniej wielkosci wykrawaczki.Kupiłam je kiedys na Allegro od użytkownika ,,prostozformy,,.
    Patrzyłam teraz ale widze,że już ich nie mają.
    Gdybyś była zainteresowana to napisz do nich,moze wystawią na Allegro

  • Autor: as Data: 2010-06-02 09:10:32

    To gafę popełniłam pytając o te kwiatki. Miałam wrażenie że są z materiału. Skoro sama je zrobiłaś z masy cukrowej to jak ja i inni pisaliśmy mistrzostwo świata.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 09:15:03

    Użytkownik as napisał w wiadomości:
    > To gafę popełniłam pytając o te kwiatki. Miałam wrażenie że są z
    > materiału.

    To dopiero komplement!
    ściskam!

  • Autor: Lea2 Data: 2010-06-01 12:12:42

    Osiągnęłaś  mistrzostwo w wykonywaniu takich niebanalnych torcików.  Wszystkie są zachwycające. GRATULUJĘ ! Mnie najbardziej podobaja się ten z pingwinami,  a następny to ten z kwiatkami na zielonej łące i z grzybkami.  A piekła się nie obawiaj, wystarczająco mamy go tutaj na ziemi. Pozdrawiam.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:49:49

    Bardzo dziekuję
    Pozdrawiam Cię serdecznie

  • Autor: 3majsiemaja Data: 2010-06-01 13:18:43

    Dorotko, wcale nie tak dawno były wstawiane torciki....

    Rzeczywiście wstawiłaś " KILKA" hihi!
     Co tu pisać - pełen profesjonalizm!!!!
    Mi najbardziej podobają się: komunijny piętrowy, Hello  Kitty, pingwiny, fajny jest wóz strażacki - woda  z hydrantu to bajerancki pomysł, samolot, komóra, stół bilardowy!!!!!, klawiatura!
    A te poniżej ... no cóż nie lubię takich tortów gdzie wszystko na wierch wywalone !!!  (choć wykonanie super,a ta wagina ....no no)
    (Faceci a łóżku - to chociaż dowcipne jest... ale same penisy... to nie to i też bym z oporami jadła... ha ).
    Kobietka w pięknych jedwabiach - cudna!
    Gorąco pozdrawiam!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:53:28

    Bardzo dziękuję za miłe słowa.

    No ostatnio ciągle robię torty na wieczory panieńskie,kawalerskie!Nawet na urodziny zamawiają takie!Już mi bokami wychądzą goli faceci i ich narządy

  • Autor: ANETA MUSIAŁ Data: 2010-06-01 13:29:46

    Twoje torciki jak zwykle wspaniałe

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:54:55

    Bardzo mi miło :-)

  • Autor: kasias85 Data: 2010-06-01 15:16:12

    Wspaniałe torciska! Na pewno cieszyły też podniebienie, a nie tylko oczy:)

    Chociaż te dla dorosłych z trudnością przechodziłyby mi przez gardło

  • Autor: marlena1 Data: 2010-06-01 16:30:35

    Są poprostu boskie.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:56:21

    Bardzo dziękuję!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:55:47

    Użytkownik kasias85 napisał w wiadomości:

    > Chociaż te dla dorosłych z trudnością przechodziłyby mi przez
    > gardło

    Wiesz mi,mnie również.
    Robiłam je i wiem,że to tylko cukier ale cholera nie mogłabym tego zjeść

  • Autor: abiola Data: 2010-06-01 18:28:27

    ehh Kobito zazdroszczę talentu ;)
    piramida jest powalająca....

  • Autor: agacia3323 Data: 2010-06-01 18:45:51

    Dorotko dlaczego jeszcze nie otworzyłaś własnej cukierni,taki talent to jest coś!!!
    Za dwa lata mam komunię córki chętnie bym u Ciebie zamówiła taki pietrowy torcik komunijny.......u nas w najlepszej cukierni takich nie zapodają:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 21:03:50

    Użytkownik agacia3323 napisał w wiadomości:
    > Dorotko dlaczego jeszcze nie otworzyłaś własnej cukierni,taki talent to
    > jest coś!!!

    Nie chcę zapeszać ale...no powiem Wam
    Na 99% od września-października będę pracować w znanej krakowskiej cukierni w salonie tortów artystycznych.


    >Za dwa lata mam komunię córki chętnie bym u Ciebie
    > zamówiła taki pietrowy torcik komunijny.......u nas w najlepszej
    > cukierni takich nie zapodają:)

    Cholera Mazury daleko.
    Ale mam znajomych tortomaniaków z całej Polski.
    Jak będziesz zainteresowana to podam ci namiary do kogoś kto mieszka najblizej Ciebie.

    A może sama zrobisz tort?Podpowiem co i jak.Na pewno zrobisz,masz dużo czasu na naukę

  • Autor: Jagoda B Data: 2010-06-01 18:55:47

    Dorotaxx !!  Jesteś Wielka twoje torty to cuda brak słów które możn wyrazić.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:57:01

    ślicznie dziękuję!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 20:58:20

    Nie masz mi czego zazdrościć.
    Robisz super torty!

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-01 20:13:06

    nie, spoko...wybaczam Ci,że mam kompleksy przy Tobie......aż wstyd człowiekowi własne "coś", przy tych Twoich cudach, nazwać tortem.....
    ja nie będę oryginalna- dla mnie faworyci to tort egipski, zimowy i anatomiczny- waginowy konkretnie:) Postacie z kreskówek sa bardzo wiernie odtworzone-podziwiam, pojazdy- zajefajne. Podpatrzyłam u Ciebie tort, który wizualnie powinien wyjść mi tylko trochę gorzej- ten kwiatowy. To gotowe kwiatki, prawda? "to" zielone to barwione wiórki kokosowe, tak? rurki też gotowe więc powinnam ze wszystkim dać radę i nie zrobić sobie wstydu:) Trzymaj kciuki:)

    na moje nieszczęście, Ty tymi tortami się z piekła wykupisz.....dobrze ,że widzę na tej stronie taki "piekielny" potencjał, czuję ,że nie będę jednak sama:))))

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 21:26:56

    Użytkownik 84chili84 napisał w wiadomości:
    > ja nie będę oryginalna- dla mnie faworyci to tort
    > egipski, zimowy i anatomiczny- waginowy konkretnie:) Postacie z
    > kreskówek sa bardzo wiernie odtworzone-podziwiam, pojazdy- zajefajne.



    To masz tu ode mnie jeszcze jeden torcik.
    Na pewno poznasz,w końcu jesteś mamą


    http://wielkiezarcie.com/recipe30629.html

    Napisz o jakim smaku chcesz zrobic masę,którą przełożysz tort.Podam ci jakiś fajny,wypróbowany przepis.

    Przełożysz biszkopt masą,wysmarujesz boki i wierzch .Nie żałuj masy na bok tortu,rurki muszą mieć do czego się przykleić.
    Rurki znajdziesz w każdym większym sklepie.Ja kupuję w Tesco.Weź takie większe opakowanie lub kilka małych.Wchodzi ich naprawdę sporo.
    Część rurek na pewno będzie połamanych więc nie będą się nadawać.
    Przyklej rurki do boku tortu i zawiąż je tesiemką.Ona wzmocni całą konstrukcję.

    Zielony kokos możesz zrobić sama ale będziesz potrzebowała barwnik.Nie wiem czy masz?
    Jesli nie masz barwnika,możesz zamówić zielony kokos w necie albo zastąp kokos i polej tort polewą czekoladową.
    Nie prezentuje się tak ładnie jak ten z kwiatuszkami ale nie jest źle

    http://wielkiezarcie.com/recipe54900.html

    Kwiatuszki zrobiłam za pomocą wykrawaczki.Kupiłam ją na Allegro niestety juz jej nie widzę.
    Możesz do zrobienia kwiatów użyć takiej zwykłej foremki do ciastek.
    Coś w tym stylu http://www.tortownia.pl/sklep,778,101,Wilton,Komplet_wykrawaczek_plastikowych_kwiatki.html
    Widziałam w hipermarketach podobne z tym,że jednej wielkości.Szukaj na pierdołach do pieczenia

    Trzymam kciuki!

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-01 22:18:20

    poznaję, ale tylko dlatego,że jak leciała na wieczorynkę to wyłączalismy-mam 2 chłopaków:) to fifi niezapominajka (nie wiem ,czy dobrze napisałam)

    co do kwiatków- myślałam,że to kupne, dr. Oetkera- http://www.tortownia.pl/src/art/duze/oet_stokrotki.jpg szukając tego linka, aby Ci pokazać, o co mi chodzi- znalazłam coś takiego:
    http://lody.com.pl/photoNewsGalery/org/47165_org.jpg - z tego ,co wiem, takie perełki dotychczas można było kupić na tortowni ,czy na allegro. A tu proszę, są i dr oetkera, w sklepach jeszcze nie widziałam wprawdzie,ale może któraś z Was już tak.

    Co do rurek, to już robiłam torty z rurkami. Ostatnio w marcu próbowałam stworzyć "świński tort" dla synka, oto efekt:

    Mam nadzieję,że doceniłaś Kochana w tym momencie moją odwagę, że wstawiłam swoją "tfurczość" w tym samym wątku ,w którym pokazane są Twoje dzieła. I nie zwracaj uwagi na to, na czym tort został podany- to taki plastikowy pojemnik ,do przechowywania okrągłych ciast. Na paterze -nie mieścił mi się do zapchanej lodówki na wysokość, a na drugi dzień, nie miałam odwagi, żeby go przełożyć:)))))

    Dziękuję Ci za rady i za to ,że mogę się uczyć od najlepszych.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 22:25:34

    Tak,to fifi niezapominajka.
    Ja mam syna i córę więc ,,zaliczyliśmy,, tą bajkę


    Te perełki są juz w sklepach.Zaskoczę Cię...widziałam je w Tesco! (cholera tam wszystko jest)

    Twój tort jest cudny!!!a świnie urocze!!
    Kochana zobacz na czym ten tort został podany :-)




    Dokłądnie na tym samym.Też takich używam ;-)

    ściekam Cię!
    Muszę zmykać.kawał przeczytam jutro!

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-01 22:28:40

    Użytkownik Dorotaxx napisał w wiadomości:
    > Twój tort jest cudny!!!a świnie
    > urocze!!

    zalewasz, ale i tak będę się chwalić wszystkim, że to napisałaś:)))

    miłego wieczora, buziaki:*

  • Autor: as Data: 2010-06-02 09:18:37

    Ja mam 2 synów i córkę i wszyscy fifi lubią. Synowie nie przepadają za koszmarnym karolkiem.

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-02 09:31:51

    mój starszy syn zaczyna etap, że wszystko, co dziewczęce jest niefajne (oprócz Małej Syrenki, ale tam im się ten Florek/Fabiusz -ta mała rybka- przyjaciel Arielki,podoba),a młodszy to w zasadzie jego klon:) Jest tak zafascynowany bratem, że gust wyrabia sobie wyłącznie na jego opinii:) Koszmarnego Karolka nie znam, kiedy to leci? Z wieczorynek na TVP1 u nas powodzeniem nie cieszą te najstarsze (nie wiem, czy jeszcze lecą, bo my regularnie nie oglądamy), ale wszelkie w stylu "Krecika", 'Reksia", "Bolka i Lolka", "Rumcjasa" itp.Z tych bajek to jedynie Miś Uszatek im się podobał. Kidyś widziałam " O czym szumią woierzby"- dla mnie ta bajka jest jakaś taka ponura, pamiętam ,jak bałam się jej w dzieciństwie:)))Uwielbiają Myszkę Mickey i tą całą Disney-owską ferajnę, Brygadę RR, Smerfy (kiedyś leciały w piątki:), Garfielda.
    Właśnie zdałam sobie sprawę, że wśród tylu postaci z bajek, jakie są na tortach- nie widziałam własnie tych starszych. Dorotko, ktoś zamawia jeszcze na tort Reksia??

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 09:37:39

    Użytkownik 84chili84 napisał w wiadomości:
    > Właśnie zdałam sobie sprawę, że wśród tylu postaci z
    > bajek, jakie są na tortach- nie widziałam własnie tych starszych. Dorotko,
    > ktoś zamawia jeszcze na tort Reksia??


    Niestety nie.
    Miałam robić kiedyś tort z krecikiem, jak ja się cieszyłam!Jak głupia!Ale Pani zmieniła zdanie i wybrała inny motyw.


    Jak byłam mała to uwielbiałam wszystkie bajki Disneya,Sasiadów,Krecika,Smurfy,Brygadę RR itp.Pewnie oglądałaś te same bajki bo jesteśmy w tym samym wieku.

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-02 09:46:08

    Ja jeszcze pamiętam ,jak w niedzielę albo w sobotę (nie wiem dokładnie, ale bardziej ndz mi pasuje) leciała bajka Disneya w odcinkach ,a później film familijny. A co się stało z telerankiem, z truskawkowym studiem, z ciuchcią, bo o panu tik- taku ,czy pankracym to już nawet nie wspomnę? ten ostatni nie ma chyba już prawa bytu w dzisiejszych czasach. Domisie sa fajne, no i Budzik.

    Ech, kiedyś wszystko było fajniejsze-oglądane w Neptunie:) Teraz to nawet domowe przedszkole się zmienilo. Jakieś nagie przystojniaki ganiają po ekranie....czekaj, a może to ja już domowego przedszkola nie oglądam i to było coś innego:)
    swoją drogą ten program to był hicior dla mnie, zawsze czekałam na ta panią od ZPT, która czarowała rózne rzeczy z plasteliny, czy papieru:)))

  • Autor: as Data: 2010-06-02 09:47:41

    Tik tak ostatnio zaczął się pojawiać w jedynkowym przedszkolu.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 10:06:02

    Fakt kiedyś były inne bajki...
    Teraz muszę kontrolować co dzieci oglądają bo niekóre bajki są po prostu koszmarne.
    Pamiętam jak byłam z córcią w szpitalu.Poszłyśmy na świetlicę gdzie był TV oglądnąć dobranockę.Włączyli jakąś durną bajkę o tygrysie,który zjadał ludzi.Szybko wróciłyśmy do sali...

  • Autor: as Data: 2010-06-02 09:44:57

    Koszmarny karolek leci w TVP1 ok 8:45 ale nie pamiętam w które dni. Moje dzieci lubią wszystkie bajki. Te stare też które wymieniłaś. W telewizji nie lecą ale mają na dvd.  W ostatnich 2 tyg 3 razy w telewizji leciała bajka amerykańskie opowieści. Dziwne, że w tak krótkim czasie na tym samym kanale. O podobnej godzinie w tak krótkim czasie tyle razy. Nie przeszkadzało im i oglądali za każdym razem.

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-02 09:51:18

    No własnie dzieci maja to do siebie, że nie przeszkadza im oglądanie tego samego. Mój starszy Mikrus przechodził kiedyś fazę "Kubusia i Hefalumpów"- znał bajkę na pamięć i nie chciał żadnej innej:) Ja też tak miałam. Pamiętacie,jak głośno chodziło video,jak kaseta była "zjechana"?? To u mnie tak chodziło przy Śpiącej Królewnie.....się naogladałam w dzieciństwie i do tej pory czekam na wróżki:))))))))

  • Autor: bunkowa Data: 2010-07-19 10:22:33

    Użytkownik 84chili84 napisał w wiadomości:
    > ktoś zamawia jeszcze na tort Reksia??
    moja osobista córa uwielbia Reksia ponad wszystkie inne bajki więc specjalnie dla niej powstało takie cuś:

  • Autor: as Data: 2010-07-19 10:59:09

    Super.

  • Autor: tineczka Data: 2010-06-01 21:19:38

    Dorotko, codziennie sa wkladane zdjecia tortow, czytaj forum:)
    Glosowalam na Twoj tort zawziecie , ten z rozami, pamietasz?
    Teraz musze napisac, ze zaczyna mnie mdlic, te cycki , te czlonki, wagina, brakuje tylko wisielca........co to za sztuka??? Kawalek cukrowej masy, wymasowanej bez zadnego smaku pokolorowanej sztucznie....to maja byc torty???
    Zrob tort bez genitalii i bez masy cukrowej , taki "normalny" ze smakiem kazdego skladnika, to ja zawyje z radosci!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 21:39:21

    Użytkownik tineczka napisał w wiadomości:
    > Dorotko, codziennie sa wkladane zdjecia tortow, czytaj forum:)

    Wiem Grażynko
    Specjalnie wstawiłam taki temat wątku :-)



    >Glosowalam na
    > Twoj tort zawziecie , ten z rozami, pamietasz?



    Pamiętam,pamiętam i jeszcze raz bardzo dziękuję.



    >Kawalek cukrowej masy, wymasowanej bez
    > zadnego smaku pokolorowanej sztucznie....to maja byc torty???Zrob tort bez
    > genitalii i bez masy cukrowej , taki "normalny" ze smakiem kazdego skladnika,
    > to ja zawyje z radosci!


    Możesz nie wierzyć ale te torty są bardzo smaczne.Gdyby tak nie było,nie robiłabym ich.
    Smaki łączę tak,żeby wszystko do siebie pasowało.

    Co do waginy,penisów itp. zgadzam się z Tobą.
    Też nie zjadłabym takiego tortu.Szczególnie tego pierwszego bo...na penisa może bym się skusiła .


    Jesli robię tort dla domowników czy rodziny to robię właśnie te ,,normalne,, bo takie lubimy najbardziej.

    Np. taki



    Teraz zawyjesz z radości?




    Pozdrawiam

  • Autor: tineczka Data: 2010-06-01 21:43:27

    Wow, dziekuje!!! Bo jak bebisa ktos pokarze na torcie do pokrojenia, to nie wytrzymam! 
    Pozdrawiam cieplutko:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-01 21:46:04

    Trzymaj się kochana.
    Również Cię pozdrawiam

  • Autor: tineczka Data: 2010-06-01 22:03:25

    Dorotko, robilam dawno temu tort bardzo wysoki, kompletnie krysztalowo bialy na zewnatrz, bialka ubijane z odrobina octu i kroplami olejku z miety. W srodku mus z truskawek z  pieprzem cayenne. Straszna praca, ale wynik palce lizac. A tort nazwalam  "Fhantom of the opera"...:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 09:15:45

    Chyba jestem nie z tej ziemi  bo jak ognia unikam surowych jaj i pieprzu w tortach :-)

  • Autor: tineczka Data: 2010-06-03 15:23:59

    Hehe, bialka ubijane na parze, a mus truskawkowy z dodatkiem pieprzu, plus mietowy smak glazury.....mniam:)
    Dorotko, ja jem jajka  bardzo krotko gotowane , robie domowe sosy z zoltek surowych, kogiel mogel......nie ma zadnego problemu. Kazde jajko jest sprawdzane  w hurtowniach przed sprzedaza.
    :)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-04 08:03:17

    Może kiedyś zrobię tort z Twojego przepisu,nie mówię że nie.
    Jestem otwarta na nowości.


    Nie zdążyłam wczoraj wypowiedzieć się w Twoim wątku.
    Musiałam zmykać z wż a teraz widzę,że jest zamknięty więc odpowiem tutaj.

    napisałaś:

    >nie lubie...
    >tortow z penisami, z biustami, bikiniami,piersiami,waginami.........swinek nie mam zamiaru kroic, nawet tych marcepanowych ;(((


    Grażynko i mam nadzieję,że nigdy nie będziesz musiała kroić a co gorsza jeść tego typu tortów.
    Prawda jest taka (czy nam się to podoba czy nie),że ,,świńskie,, torty są coraz bardziej popularne.Są teraz modne i prędko ta moda nie minie.
    Musisz się więc przygotować na to,że co jakiś czas natkniejsz się w necie na tort z cukrowym penisem czy waginą.
    Pamiętaj kochana,że to ludzie zamawiają takie torty a my tortomaniacy spełniamy tylko ich życzenia.
    Gdyby nie było zapotrzebowania,nie robilibyśmy ich,wierz mi.




    A na koniec mam dla Ciebie niespodziankę.
    Zrobiłam tort z gołym facetem ale specjalnie dla Ciebie przykryłam mu klejnoty kołderką

  • Autor: tineczka Data: 2010-06-04 10:55:37

    Dorotko, zamknelam watek, bo zaczynal sie robic "niebezpieczny" :))) Temat ciekawy, bo zaczelo sie od mody na torty "bikini"....... a jakimi tortami bedziemy niedlugo czestowani, to wielka niewiadoma. Juz widzialam tort "mozg".........

    Napewno nie bede kroic tego typu tortow, bo nikt mnie staruszke na panienski wieczor napewno nie zaprosi :))) W sierpniu wychodzi za maz moja przyjaciolka w wieku 65 lat. Panienskiego nie bedzie, bo to Jej 3 slub...........hehe

    Kochana, ja zdaje sobie sprawe, ze pieniadze nie smierdza i robi sie to , co klient sobie zyczy. Wierze , ze nie robisz tych tortow na przekor :)

    Dziekuje za tort , "niespodzianke" dla mnie, aaaaale, kolderka nie pomoze, uwiazanie pana hmmmmmmmmm , lepiej zamilcze:))))))))))

    Nikt Ci nie odbierze zdolnosci plastycznych i talentu tortowego:)

    A tu ode mnie tort dla Ciebie:)
    zdjecie z netu.
    Buziaczki!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-04 11:38:25

    Zobacz jakie kontrowersje budzą te słodkości!
    To jest najlepsza reklama dla takich tortów.


    Są oczywiscie granice dobrego smaku i pewnych tortów po prostu nie zrobiłabym a wierz mi ludzie mają czasami dziwne pomysły.Z resztą widziałaś na zagranicznych stronach.
    Ty tak psioczysz,psioczysz na te torty a jednak szukasz w necie brzydkich tortów,to jak to jest z Tobą?


    Jaka z Ciebie staruszka!Kobieto!Ja bym Cię chętnie na impreze zabrała!


    Cudny tort wstawiłaś.
    Ja za chwilę ide robić dla domowników Białą Pavlova z truskawkami!To jest dopiero ciacho!

    Ściskam Cię mocno!

  • Autor: tineczka Data: 2010-06-06 21:14:07

    Oj budza, budza........kontrowersje :)))

    Dorotko, ja nie szukam na necie, nawet do glowy by mi nie wpadlo, ze mozna "takie" torty znalesc....moja bratowa , przerazona wymyslami (mieszka w USA) , wysyla mi czasami linki. Sama nie wierzy oczom, co ludzie moga wymyslec :(((

    OOOO, chetnie sie zaprosze na impreze u Ciebie:)))

    Pavlowa, bardzo lubie, mam szwedzki wariant pod nazwa "tort Britta", upieke i wstawie przepis, bo tez jest pyszny:)

    Buziaczki!

  • Autor: agafi9 Data: 2010-06-02 00:51:13

    A tam Dorota, tineczki nie słuchaj, ona prawdopodobnie nie była nigdy w Polsce na panieńskim, więc nie wie o co biega...

    A co do samych tortów - no cóż - pokazałaś "kto tu rządzi". Chylę czoła

    Jestem tylko ciekawa, jaki zazwyczaj robisz "wkład"

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 09:12:40

    Dzięki za miłe słowa :-)


    Wkłady robię takie

    Biszkopt :

    Śmietankowy,

    Waniliowy,

    Czekoladowy,

    Orzechowy,

    Kokosowy,

    Kawowy,

    Cytrynowy,

    Pomarańczowy,

    Migdałowy,

    Masa:

    Budyniowa,
    Czekoladowa ,
    Rafaello ,

    Serowa z brzoskwiniami ,

    Kokosowa,
    Orzechowa,

    Migdałowa,
    Czekoladowo-orzechowa ,

    Masa z chałwy
    Grysikowa ,
    Ajerkoniak ,

    Advocat,
    Ambasador ( z bakaliami),
    Cappuccino ,
    Kawowa ,
    Masa o smaku snickersa ,

    Masa o smaku batoników Mikly Way ,
    Straciatella,
    Masa z WZ-etki ,

    Masa karpatkowa,

    Toffi

     


     dowolne owoce :

    -brzoskwinie,

    -banany,

    -ananasy,

    -truskawki (mrożone) ,
    -winogrona.,

    -duszone owoce z dodatkiem galaretki

    inne , wg. upodobań

     

     musy owocowe :

    -truskawkowy,

    -lemon curd ( krem cytrynowy),

    -jabłkowy,

  • Autor: agafi9 Data: 2010-06-02 10:26:21

    ło jacie

  • Autor: karasia Data: 2010-06-01 22:10:56

    Dorotko, torty jak zwykle cudo! Tak się tylko zastanawiam, czy ty masz w ogóle jakiś wolny czas dla siebie, czy codziennie poświęcasz się dla innych? Bo sądząc po ilości to ...... Pozdrawiam ( i tak przy okazji dziękuję za radę ).

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 09:10:08

    Użytkownik karasia napisał w wiadomości:
    > Dorotko, torty jak zwykle cudo!

    Bardzo dziękuję!


    >Tak się tylko zastanawiam, czy ty masz w
    > ogóle jakiś wolny czas dla siebie, czy codziennie poświęcasz się
    > dla innych?

    Pewnie,że mam.
    Pracę rozkładam tak,żeby mieć czas dla siebie i dla rodziny.
    Jak sama wiesz tortomaniaki najczęściej zaczynają pracę w weekend (wtedy kiedy inni odpoczywają ;-) ) i robię tak,żeby w niedziele mieć wolne.



    >( i tak przy okazji
    > dziękuję za radę ).

    Nie ma sprawy
    Polecam się na przyszłosć
    Pozdrawiam

  • Autor: jola995 Data: 2010-06-02 09:19:23

    Dorotko Twoje torty jak zwykle idealne w każdym calu, od dawna podziwiam Twoje torty i to właśnie od Ciebie "zaraziłam "się ta chorobą.Pozdrawiam

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 09:20:50

    Zarażać  taką chorobą to sama przyjemność!
    Pozdrawiam

  • Autor: Tusiaczek Data: 2010-06-02 09:34:02

    Piękne, piękne, piękne
    Jednak w tych" u dołu" zdecydowanie mi czegoś brakuje, a mianowicie pejcza

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-02 09:36:02

    przypomnijcie mi ,aby nie wkurzać Tusiaczka:)))

  • Autor: Tusiaczek Data: 2010-06-02 09:40:07

    Ja tu tylko o swoich fantazjach

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-02 09:45:59

    Użytkownik Tusiaczek napisał w wiadomości:
    > Piękne, piękne, piękne

    Dzięki,dzięki,dzieki!



    >Jednak w tych" u dołu" zdecydowanie mi czegoś
    > brakuje, a mianowicie pejcza      

    Osz Ty brzydoku!

    Moja koleżanka robiła genialny tort z pejczem.Podeślę ci link na pw

  • Autor: iwonaz2809 Data: 2010-06-03 19:21:20

    Torty są super,muszę przyznać że masz talent i wyobraźnię!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-04 08:01:47

    Bardzo dziękuję!

  • Autor: aloalo Data: 2010-06-04 14:54:50

    O matulu! Dorotko nie wiem, w jaki sposób wyrazić swój podziw! Kolejny raz czoło chylę przed Twoim talentem!

    Jakbyś organizowała jakiś kurs, to zapisz aloalo na listę :)) Z tortów z "II cz" bardzo podoba mi się pierwszy. To wygląda jak prawdziwy materiał. Jak to robisz, ze ta masa Ci się tak błyszczy? Używasz jakichś specjalnych barwników? Smarujesz wodą?

    Kurde, ale fajne. Będę sobie oczy cieszyć, że hej!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-06-06 19:55:21

    Użytkownik aloalo napisał w wiadomości:
    > Z tortów z "II cz" bardzo podoba
    > mi się pierwszy. To wygląda jak prawdziwy materiał. Jak to robisz, ze ta
    > masa Ci się tak błyszczy? Używasz jakichś specjalnych barwników?
    > Smarujesz wodą?

    Dzięki kochana za miłe słowa!

    Nie smaruje masy wodą.Czerwoną masę na tym torcie pomalowałam złotym barwnikiem w proszku.Barwnika niczym nie rozcieńczam,maluję takim sypkim,wtedy można uzyskać najlepszy efekt.
    Pozdrawiam serdecznie!

  • Autor: Agata1971 Data: 2010-06-11 22:05:32

    Masz talent jak mało kto wszystkie twoje torty mają to ,,coś" dobrze że są tacy dobrzy ludzie dzięki którym można się nauczyć czegoś nowego mam na myśli wszystkie twoje porady którymi się dzielisz z wszystkimi ja już korzystałam z niektórych i muszę przyznać są rewelacyjne osobiście muszę popracować nad lukrem plastycznym ale jak sama piszesz praktyka czyni mistrza to może i mi się kiedyś uda pozdrawiam cieplutko i czekam na dalsze porady a jeśli idzie o torty to rewelacja a

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-07-19 12:25:44

    Użytkownik Agata1971 napisał w wiadomości:

    > Masz talent jak mało kto wszystkie twoje torty mają to ,,coś"

     

     

    Bardzo dziekuję :-)

     

     

     


    >Dobrze że są tacy dobrzy ludzie dzięki którym można się nauczyć czegoś
    > nowego mam na myśli wszystkie twoje porady którymi się dzielisz z
    > wszystkimi ja już korzystałam z niektórych i muszę przyznać są
    > rewelacyjne

     

    Pomagałam a część osób wbijała mi później nóż w plecy.Tak się ładnie odwdzięczali :-)

    Jak nie kradli moich zdjęć to zaniżali oceny moich tortów w kokursach a pod zdjęciami wypisywali pochlebne komentarze.Fałsz i obłuda.Żygać się chce.

    Mam mdłości kiedy widze te osoby.Niestety są również tutaj dlatego już nie zaglądam na wż tak często.

     

    Nauczyli mnie rozumu i więcej pomagać nie będę.

  • Autor: Alll Data: 2010-06-12 06:21:16

    Śliczne. Bardzo dbasz o szczegóły. Tak trzymaj

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-07-19 12:15:49

    Dzięki,pozdrawiam :-)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-07-19 12:48:06

    Kilka ostatnich zdjęć tortów.

    Dzieci i tineczkę proszę o zamknięcie wątku

  • Autor: abiola Data: 2010-07-22 19:53:11

    Dorotka jak zwykle super.. fajny ten z koroną ehh chyba się do Ciebie na szkółkę wprosze

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-07-23 07:18:33

    Użytkownik abiola napisał w wiadomości:

    > Dorotka jak zwykle super.. fajny ten z koroną

     

    Dzięki.To był tort dla mojej małej księżniczki

     

     

    >ehh chyba się do Ciebie na

     

    > szkółkę wprosze

     

    zapraszam :-)

  • Autor: pyszotka111 Data: 2010-07-29 18:08:44

    Kochana twoje torty powalaja  na deski ja to......... .SUPER naprawde jestem pelna podziwu.Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-09-06 21:25:25

    Bardzo dziękuję :-)))

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-09-06 21:36:07

    kilka nowych

  • Autor: aga1799 Data: 2011-03-07 19:23:41

    Świetne te twoje torty...rewelacyjne,a co proponowałabyś na 40 urodziny dla policjanta...

  • Autor: aga1799 Data: 2011-03-28 21:03:36

    oto torcik dla policanta...

  • Autor: pinona Data: 2011-03-28 21:35:17

    Nooo , nie !!! Takiego tortu to jeszcze nie widziałam. Bardzo dowcipny pomysł.Gratuluję.

  • Autor: 100-krotka Data: 2011-03-29 15:48:20

    Podziwiam Cię Dorotko (nie wiem czy tak mogę się do Ciebie zwracać?). Jesteś bardzo kreatywną i pomysłową osobą, której zdecydowanie nie brakuje talentu.
    Podziwam Twoje dzieła, ale nie mieści mi się w głowie jak potrafisz pogodzić czasowo swoja pasję z rodziną i obowiązkami domowymi? Musisz być bardzo dobrze zorganizowaną osobą, a dzieci pewnie są dumni ze swojej mamusi.
    Też zrobiłam kilka tortów, ale takich pieknych oewnie nigdy nie zrobię, chociaż muszę przyznać, że masz rację z każdym kolejnym tortem uczymy się czegoś nowego i nabieramy wprawy.
    Życzę powodzenia, a z taką głową i sprytnymi rączkami napewno w każdej cukierni sobie poradzisz .
    Muszę jeszcze przyznać, że łączenie smaków tj. wkładów z kremami to dla mnie duże wyzwanie.

  • Autor: anqe Data: 2011-03-30 10:02:25

    torty piekne a anatomia zaliczona na 6

  • Autor: aga1799 Data: 2011-05-29 22:16:55

    torty rewelacyjne.....

Przejdź do pełnej wersji serwisu