Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

jak zrobić i później stosować gnojówkę z pokrzyw...

  • Autor: andreapomoria Data: 2010-06-03 18:57:58

    trochę słyszałam o gnojówce z pokrzyw..wiem, że to dobry nawóz a nawet środek na zwalczanie np.mszyc, ale jak ja zrobić (chodzi o proporcje) i jak później nią podlewać..czy rozcieczać?..jesli tak to jakie proporcje?...
    nie chcę chemi w ogrodzie, a warzywa muszą mieć jakieś "jedzonko"...

    bedę wdzięczna za wszystkie porady...:-)

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-06-03 19:09:26

    porada jaką dostałam na pw
    "Gnojówka z pokrzyw - 35 litrowe wiadro napełnione pokrzywami i zalane wodą. jak już ładnie przegnije - czas zależy głównie od temperatury otoczenia - używam do podlewanie rozcieńczając w stosunku 1:10
    Podlewam gnojówką co 10-14 dni..." od użytkownika  BlackOnion

  • Autor: andreapomoria Data: 2010-06-03 19:16:26

    bardzo dziękuję...:-)

    pokrzywa jest więc musze tylko skombinować wiadro i zrobić warzywkom żarełko...:-)))

    pozdrawiam..:-)

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-06-03 19:16:59

    Dużo pisania ale podam Ci linka:
    http://www.google.com/search?q=pokrzywa+nawoz&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7ADBF_en

    i tu wybieraj do woli, są to sposoby prawidłowe, sprawdzone również przeze mnie. Poznasz przy okazji inne srodki do pielęgnacji zamiast chemicznych, wpisując w google "pokrzywa nawóz", lub "środki naturalne oprysk drzewek".
    Tylko uważaj na niezbyt miły zapaszek tak przy tworzeniu srodka(lepiej trzymaj zakryty, a oprysk raczej wieczorem by sasiedzi nie mieli skrętu wąchaczy

  • Autor: andreapomoria Data: 2010-06-03 20:01:25

    wiem, że to ma niezły smrodek, no ale chyba moja sasiadka też to skrycie robi ( nie chciała powiedzieć co tak capi)..:-))))

    pozdrawiam i bardzo dziękuję...:-)

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-06-03 22:58:10

    To ja dziękuję Tobie, za przypomnienie o zrobieniu tego przysmaku roślinnego naszych plonów działkowych.

  • Autor: butelka Data: 2010-06-04 09:49:50

    Przygotowałam taką gnojówkę miesiąc temu ale nie mam okazji jej użyć bo ciągle pada:-((

  • Autor: jolka60 Data: 2010-06-04 11:20:04

    Nastawiaj w plastikowym,nie metalowym pojemniku,poza tym do pryskania stosuje sie nie gnojówkę,ale 1-2 dniowy "nastaw" .najlepiej poczytaj dobrze w internecie.Też robiłam w tym roku po raz pierwszy,wypróbuję "na dniach".Nie wszystkie warzywa lubią taką gnojówke,to też musisz poczytac (fasola na pewno nie).U mnie zastosuję przede wszystkim do pomidorów.

  • Autor: andreapomoria Data: 2010-06-05 22:43:07

    no własnie, dobrze, że mówimy o tym, że nie wszystkie warzywa tolerują taki "smakołyk"...:-)

    a wiem, po sobie, że np. polewam ciurkiem wszystko, a jak się okazuje można "przedobrzyć" o efekt odwrotny...

Przejdź do pełnej wersji serwisu