Forum

Gawędy o jedzeniu

Szybka kolacja

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-12 21:04:22

    Proszę was o radę co zrobić na szybką kolację dla dzieci kiedy wracamy z podwórka. Są głodne a ja nie mam czasu na szykowanie. Może coś można przygotować wcześniej, dzieciaki kanapek nie jedzą.

  • Autor: toffik Data: 2010-06-12 21:10:18

    Jajecznica, parówki, serek homogenizowany do którego możesz wkroić świeże sezonowe owoce np. truskawki, sałatka z pomidora, ogórka, rzodkiewki i szczypiorku.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-12 21:54:31

    jeszcze jajka na miekko

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-12 22:56:23

    Dzieci wcinają jajecznice ale gotowanych nie, choć synek często chodzi i woła jaje jaje.. ale nie je córcia to woli z surowym pobiegać i też woła jaje jaje.

  • Autor: agik Data: 2010-06-12 21:11:17

    Pieczone mieso+ sałata+ winegret. Sałatka z makaronem i warzywami.
    Placuszki z owocami.
    Zapiekane nalesniki z dowolnym nadzieniem.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-12 23:06:57

    Dlaczego nie jedzą kanapek ?

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-13 08:37:50

    nie wiem czy nie lubią czy niechcą ale nie jedzą. czasem zjedzą chrupiący chlebek taki przypieczony z serem.

  • Autor: makusia Data: 2010-06-13 09:30:38

    To może płatki z mlekiem lub jogurtem owocowym?

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-13 18:51:02

    Nie wiem ile lat mają Twoje maluchy ale wszystkie dzieci bardzo lubia zapiekanki można je przygotować wcześniej.  Ja robię z pieczarkami i z serem. Jak nie mam pieczarek to sam ser. Bardzo lubią tosty do tego szklanka mleka lub kakaoo. Tak sobie myślę że może powinnaś zachęcić dzieci do jedzenia kanapek.Jak na początek zróbcie je razem. Pokaż dzieciaczką że kanapki są jak obraz można z nich wyczarować wszystko . Mamusie z włoskami z szczypiotku, domek, myszkę, kwiatki itd. Przygotuj kilka produktow i pobaw się z maluchami. Przychodzi mi do glowy jeszcze najszybsze danie świata. Mleko z płatkami, których mamy teraz pełen wybór.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-13 20:44:08

    Dzieci mają prawie 2 i prawie 3 lata. Co do kanapek zgadzam się z Tobą w 100% na pewno będę próbowała. Wesołe kanapki to super sprawa a miło by było gdyby jadły warzywa. Ostatnio synek wcina jak szalony serki waniliowe, ale to tylko na chwile. Zresztą jak wszystko w jego jadłospisie, dlatego mam stara się robić różne potrawy.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-13 21:18:22

    dagusiu a jak jest z jedzeniem warzyw ? mają jakieś swoje ulubione ? Czy dzieci lubią wędline, sery ? Jeśli zdecydujesz się na kanapnki to na początek proponuję zrobic  z weki,pszennego chlebka albo bułek.  U mnie dzieci swego czasu bardzo lubiły tak zwane rury. Rura to zwinięty w rulonik plasterek wędlinki lub sera.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-13 21:35:14

    Mój synek najbardziej surową marchewkę i pietruszkę. :) a z kanapkowych to ogórki kiszone i konserwowe  czasem skubnie pomidora. Dzieci lubią zjeść kawałek sera z wędliną jest gorzej nie bardzo, jeśli już to grzaną kiełbaskę. Choć synek mógłby jeść sam keczup :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-13 21:43:04

    To bardzo dobrze że nie są całowitymi niejadkami.  Pokrój te rzeczy które lubią i możecie się bawić w kanapkowe szaleństwa. Najpierw Ty zrób kanapkę dla siebie, żeby załapaly o co lotto :):):)  Póżniej spytaj kto zrobi Ci druga i zachęć ich do zrobienia dla siebi ( jak nie będą chciali to ne zmuszaj) . Zachwycaj się achami i ochami jaka payszna i zachęcaj do spróbowania. Daj im gryzka i koniecznie poproś żeby Ci nie poobgryzały paluszkow. Dzieciaki lubią takie zabawy.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-13 21:45:36

    To na pewno wiem jaką synek miał zabawę jak robił mi w piaskownicy kawkę z piasku w filiżance. Szczęscie było a co dopiero z atą kanapką :) dzięki za pomysł. jutro wypróbuje.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-13 22:37:06

    Cieszę się, że spodobał Ci się ten pomysł. Jakby nie było to najszybszy sposob ( poza mlekiem z platkami) nakarmienia maluchów.  Daj znać dagusiu jak Ci poszedł ten pierwszy raz :) Trzymam kciuki.

  • Autor: as Data: 2010-06-13 21:56:44

    Tu masz prze[is lub inspirację. Składniki możesz zmieniać w zależności co dzieci zjedzą i co posiadasz http://wielkiezarcie.com/recipe26859.html

    Możesz też ugotować michę warzyw al dente i niech jedzą palcami.

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-06-13 22:35:21

    Tak , jedzenie bez użycia sztućców to wielka frajda jest :))))

    Ja moim dzieciom teraz kroję różne surowe warzywa ( najczęściej w słupki ) : marchewka , ogórki , kalarepa , rzodkiewki ( te w całości :) , nawet plasterki cebuli ( możesz przygotować wcześniej ).
    Do tego w osobnych miseczkach : miód , sos jogurtowy i winegret ...Czasami ( jaki mam czas ) jakaś salsa , czy pasta ze strączkowych ...
    I niech kombinują ;)))
    Dzieciaki to bardzo chwyciły ( zwłaszcza możliwość kombinowania :)) , i chrupią aż miło :))
    A możliwości są nieograniczone ( ostatnio Malec zapragnął kabanosa z miodem ;))) - smakował mu :))

    Kanapek też nie chcą jeść ... I uważam , że to bardzo dobrze :))
    Całym sercem i nowymi pomysłami staram się podtrzymywać tę niechęć ;)))

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-13 20:49:08

    Użytkownik aggusia35 napisał w wiadomości:
    > Nie wiem ile lat mają Twoje maluchy ale wszystkie dzieci bardzo lubia
    > zapiekanki można je przygotować wcześniej.  Ja robię z pieczarkami i
    > z serem. Jak nie mam pieczarek to sam ser. Bardzo lubią tosty

    ojjj nie wszystkie dzieci :)

    Tak sobie myślę że może powinnaś zachęcić
    > dzieci do jedzenia kanapek.Jak na początek zróbcie je razem. Pokaż
    > dzieciaczką że kanapki są jak obraz można z nich wyczarować wszystko .
    > Mamusie z włoskami z szczypiotku, domek, myszkę, kwiatki itd. Przygotuj
    > kilka produktow i pobaw się z maluchami.

    moj syn niejadek, gdy skonczyl 2 latka kroił ze mna produkty do sałatek (warzywne, owocowe), robilismy rozne kanapki ktore pozniej omijał szerokimi krokami lub kazal nam rodzicom jesc mowiac ze to niespodzianka dla nas :)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-13 21:04:19

    słyszałam o tym, tak samo bardzo dekoracyjne kanapki dzieci nie chcąc jeść mówią że szkoda bo takie ładne. A czym kroił synek produkty do sałatek?? Synek lubi się udzielać w kuchni, poproszę o kilka rad.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-13 21:28:48

    Udało mi sie kupic u siebie w sklepie sztucce dla dzieci tej firmy http://www.allegro.pl/item1078813169_tramontina_sztucce_dla_dzieci_3cz_warszawa.html Noz jest na tyle ostry ze syn dał rade kroic. Wiadomo ze nie dawałam mu do krojemia cebuli, por itp Przewaznie kroił pomidory, ogorki (swieze, konserwowe, kiszone), jajka, papryke, hmm chyba wszystko. Ogolnie bardzo lubi mi pomagac gorzej z jedzeniem. Ostatnio widzac jak zajadam pomidory poprosil do sprobowania i zaczal jesc, wczesniej polubial ogorka ale to wszystko z warzyw :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-13 21:14:39

    każde dziecko jest inne :):):) nie zniechęcaj dagusi

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-13 21:15:52

    Ja ja raczej chcialam pocieszyc ze nie tylko jej dzieci nie chca jesc chleba :)

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-13 21:25:35

    a widzisz piszczałko ten internet.... nie zawsze można odgadnąc czyjeś intencje :):) Dzieci maja rózne ( bynajmniej moje miały) żywieniowe dziwactwa .Jest czas kiedy mały nie chce jeść nic innego jak chlebek z kielbaską, mała z pomidorem. Za dwa miesiące mi mowią że mała nie lubi pomidora a maly tej kiełasy hihi. Mój mały lat 6 nie jada pomidorów surowych a na pizzy zje i bardzo lubi. Za to uwielbia wszelkiego rodzaju ogórki. mała odwrotnie. Ach te nasze dzieci

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-13 21:32:36

    wiem wiem :) u mnie jest to samo. Kiedys synowi przez miesiac gotowalam pomidorowa z kółkami (taki makaron) i do tego pokrojone mieso z kurczaka, teraz nie chce juz zupy z tym makaronem. Corcia prawie roczna zjada wszystko, nawet znaleziona biedronke haha

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-06-13 21:36:22

    Hi hI to przynajmniej oszczędnie z tymi biedronkami

  • Autor: emeska1974 Data: 2010-06-13 10:54:02

    Tosty z serkiem

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-14 08:41:27

    Dagusia_29 jezeli chcesz to przesle Ci zeskanowana ksiazke "potrawy jak z bajki" tylko to raczej nie jest na szybka kolacje ;)

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-06-14 13:57:46

    Bardzo poprosze :) maila mam w profilu. Pozdrawiam i Dziękuje.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-14 20:46:41

    Daj znac czy doszło :)

  • Autor: mgronik Data: 2010-06-14 20:54:12

    Piszczałko, a czy ja też mogę prosić o skany? Mój email: mgronik@poczta.fm
    Będę wdzięczna, pozdrawiam.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-14 21:12:44

    bardzo prosze, poszło :)

  • Autor: mgronik Data: 2010-06-14 22:20:12

    Dziękuję:)

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-14 22:37:14

    :)

  • Autor: 84chili84 Data: 2010-06-14 21:15:30

    dzisiaj moje Mikrusy na kolację jadły kaszkę manną z truskawkami. Kolacja szybka,bo manna błyskawiczna:))))

    Poza tym wszelkie zupy mleczne są szybkie. Wczoraj wypróbowywaliśmy płatki owsiane z budyniem (do mleka łyżkę, czy dwie budyniu, po prostu+ rodzynki), ale nie bardzo nam smakowało.

    Poza tym wszystkim, co dziewczyny wymieniły- jajka faszerowane nie są jakoś specjalnie pracochłonne, omlety wszelkie również. Twarożek na różne sposoby-z jogurtem i owocami albo np. ze szczypiorkiem i rzodkiewką. O jeśli już przy twarogu jesteśmy, to placuszki z twarogu można zrobić-moje dzieci uwielbiają.Zresztą placuszki to mogą być różnej maści- bananowe, truskawkowe, z jabłkami na maślance i inne. Naleśniki -najszybciej to chyba z dżemem. Pancakes z syropem klonowym. Parówki w cieście francuskim (gotowym)z serem- przygotowuje się błyskawicznie, dłużej się zapieka (15-20 min). Parówki to zresztą kolejna kopalnia pomysłów-np. placuszki z serem i parówkami . Jogurt naturalny+ owoce.

  • Autor: piszczalka Data: 2010-06-14 21:25:41

    musze sprobowac tych placuszkow z twarogu :)

  • Autor: as Data: 2010-06-14 21:46:43

    Może mały podstęp. co prawda jest to smażone ale czasem możesz zrobić http://wielkiezarcie.com/recipe28539.html

  • Autor: as Data: 2010-06-14 22:05:18

    Szukam jeszcze inny ale nie mogę znaleźć. Jak ktoś znajdzie to niech poda link. Smażyło się placki z zupy maki i jajek. Raz robiłam i super. Ciągle nie mogę tego znaleźć.

  • Autor: as Data: 2010-06-14 21:51:59

    http://wielkiezarcie.com/recipe46162.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu