Forum

Kuchenne porady

Dania z kiełbasą - pilnie poszukiwane........

  • Autor: nitka Data: 2010-06-16 22:22:35

    Chciała bym prośić was kochani użytkownicy o pomoc w zagospodarowaniu sporej ilości kiełbasy zwyczajnej chciała bym coś z niej ugotować ale zupełnie nie mam pomysłu co........... może wy mi coś doradzicie

  • Autor: as Data: 2010-06-16 22:30:40

    Zrób gulasz. Zamiast mięsa daj kiełbasę. Ja tak czasem robię.

  • Autor: Rzymianka Data: 2010-06-16 23:04:53

    Pokrój na półplasterki i lekko podsmaż, zrób małe porcje i zamroź. Można potem wykorzystać do fasolki "po bretońsku" , do lecza itp.

  • Autor: jolka60 Data: 2010-06-17 07:37:03

    Z zamrożeniem to niezły pomysł.Nie musisz nawet wcześniej jej smażyć czy gotować,tylko podzielić na takie porcje,które możesz póżniej zużyc jednorazowo.Mozna kawałek pokroić w kosteczkę i razem z przesmażoną cebulką dodać do smalcu (jeśli robisz) własnej roboty.Podobnie można zalać smalcem kawałki kiełbasy (ale tak,aby nie było "wolnych przestrzeni) w słoiku i póżniej zużywać je stopniowo.Z dorażnych propozycji to oczywiście bigos lub kapuśniak z młodej kapusty,leczo-z cukini lub patisona.Można usmazyć jajecznicę na kiełbasie,zapiec kiełbasę w piekarniku-np z cebulką i papryką.Moze jeszcze zapiekanka z ziemniaków,kiełbasy,z dodatkiem dowolnych przypraw (oczywiscie i warzyw).Jeszcze -podobnie jak smaży się mortadelę-pokroić kiełbasę ukośnie lub wzdłuż,aby otrzymać większe kawałk i(najlepiej bez skóry) zanurzać w cieście "naleśnikowym",(ale zrobionymna wodzie lub piwie),można dodać do niego np kawałeczki żółtego sera czy drobniutko pokrojoną paprykę,ew świeże zioła czy szczypiorek i smazyć jak schabowe.Jeśli ta kiełbasa jest smaczna i niezbyt tłusta,można dodać trochę do sałatek warzywnych lub makaronowych-musisz sama wybrać.

  • Autor: jolka60 Data: 2010-06-17 08:28:52

    Zapomniałam-oczywiscie grochówka,zupa fasolowa.Niektórzy dodają do farszu na gołąbki (oprócz lub zamiast mięsa).We wspomnianym przeze mnie smalcu można kiełbase zmielić zamiast krojenia-uzyskamy coś w rodzaju mięsnej konserwy do smarowania.

  • Autor: alidab Data: 2010-06-17 08:35:02

    W tym przepisie białą kiełbasę można zastąpić zwyczjną i też będzie smacznie : http://wielkiezarcie.com/recipe21665.html

  • Autor: as Data: 2010-06-17 09:12:22

    Może nie idzie zbyt dużo kiełbasy ale to jest super. Raz robiłam http://wielkiezarcie.com/recipe5770.html

  • Autor: jareksz Data: 2010-06-17 09:16:50

    Do wcześniej polecanych dań polecam sałatkę:

    http://wielkiezarcie.com/recipe18976.html

  • Autor: frankafiranka Data: 2010-06-17 17:37:58

  • Autor: nitka Data: 2010-06-17 19:30:36

    Bardzo wszystkim dziękuje za fantastyczne pomysły myśle że z części kiełbaski zrobię ten niby gulasz a reszta trafi do lecza które uwielbiam .......gdzie ja mam głowę że nawet o nim nie pomyślałam.......
    pozdrawiam wszystkich :-)

  • Autor: as Data: 2010-06-18 19:44:28

    Możesz też dać do pizzy. Do niektórych zup podsmażona np: żurek, barszcz, grochowa, a nawet jarzynowa czy ziemniaczana.

Przejdź do pełnej wersji serwisu