Forum

Rodzice i Maluchy czyli WuŻecikowe pogaduchy

Tracy Hogg - co sądzicie o jej metodach?

  • Autor: *buka* Data: 2010-06-25 22:10:42

    Jestem wielką fanką T. Hogg. zachwycił mnie Język niemowląt i jej "szeptuńskie" porady. Bardzo mi pomogły i poukładały w głowie. Dzięki Łatwemu Planowi udało mi się samodzielnie opanować opiekę nad dwójką maluchów. Teraz przerabiamy Język dwulatka (jestem mamą półtorarocznych bliźniąt) i już żałuje, że nie przeczytałam tego wcześniej - oszczędziłabym sobie, a przede wszystkim dzieciom kupy nerwów. Jestem ciekawa, co wy sądzicie o jej metodach, czy ktoś stosuje i jak się sprawdzają?

  • Autor: Optyczka Data: 2010-06-26 14:53:20

    A jest jej autorstwa jakas książka o 4 latkach??? Bo ja z moim łobuzem zupełnie nie mogę do ładu i porozumienia dojść ;( Czytałam i słyszałam wiele pozytywnych opini o niej z tego co kojarze ona jest chyba lekarzem (ale moge sie mylić)

  • Autor: Frotka1974 Data: 2010-06-27 22:28:45

    O czterolatkach i dla mnie by się przydała:) A jezyk niemowląt dopiero co ściągnęłąm .Z forum o dzieciach dowiedziałam sie o tej książce, bardzo polecają:)

  • Autor: kiki1101 Data: 2010-06-26 16:16:59

    wlasnie zaczelam czytac Jezyk niemowlat, jak skoncze podziele sie uwagami :)

  • Autor: zosiek Data: 2010-06-26 20:08:48

    Czytałam "Język niemowląt", a teraz jestem w trakcie " Języka dwulatków"- książka baaaardzo przystępnie napisana. Rady w niej zawarte bezcenne - nie wszystkie stosowałam bo radziałam sobie dobrze na swój sposób, ale wielokrotnie szukałam ratunku i go znajdowałam. Okazuje się, że zachowanie dziecka w dużej mierze zależy od jego temperamentu i albo się go zaakceptuje, albo będzie sie walczyć z wiatrakami. Książkę sciągnęłam z internetu - z łatwością można ją znależć, przeczytać i nie wydać na to ani złotówki.  Polecam z całego serca. Gratuluję ci dzieciaczków.

  • Autor: Mama AZK Data: 2010-06-26 21:53:36

    Czytałam masę książek o dzieciach, w tym także Tracy Hogg - z częścią jej poglądów się zgadzam, część uważam za zbyt "pracochłonne". Teraz czytam książkę T. Gordona "Wychowanie bez porażek" i to mi się bardzo podoba. Polecam wszystkim mamom - można się nauczyć np. jak rozwiązywać konflikty w taki sposób, aby żadna ze stron nie czuła się przegrana. Moim zdaniem to bardzo cenna umiejętność.

  • Autor: zosiek Data: 2010-06-26 22:32:04

    Zgadzam się  - książka Gordona jest warta przeczytania, a rady w niej zawarte można stosować do osób w różnym wieku, a więc i dzieci, i dorosłych. Są jeszcze takie książki jego autorstwa jak "Wychowanie bez porażek w szkole", "Wychowanie bez porażek w praktyce" i inne.

  • Autor: Mama AZK Data: 2010-06-29 15:22:04

    Masz rację, jego rady można stosować do osób w różnym wieku. I tak sobie myślę, że gdyby nasze społeczeństwo było wychowywane w taki właśnie sposób, to mielibyśmy więcej szacunku jedni do drugich.... Książkę "Wychowanie bez porażek w praktyce" też czytałam, ale nie znam tej o szkole - sądzę, że przydałaby się nauczycielom, którzy często nie zdają sobie sprawy z tego, że słowa mogą ranić, a czasami nawet niszczyć....

Przejdź do pełnej wersji serwisu