Forum

Rozmowy wolne i frywolne

pilne pytanie do mieszkańców Sopotu:)

  • Autor: katya Data: 2010-07-13 12:32:25

    jestem o krok od zarezerwowania na sierpień mieszkania położonego na skrzyżowaniu Al. Niepodległości i Armii Krajowej. Właściciel reklamuje to miejsce jako spokojne i ciche, ale mam wątpliwości. w związku z tym, że jedziemy z niemowlakiem cisza w nocy jak najbardziej pożądana. czy ktoś może mi powiedzieć, jak to jest naprawdę z tą lokalizacją? no i czy do plaży rzeczywiście 10 minut spacerkiem?;) z góry pięknie dziękuję:)

  • Autor: Anovi Data: 2010-07-13 12:43:39

    Ja co prawda nie Sopot, ale bardzo blisko. Sam róg nic nie mówi, bo równie dobrze może być tak, że z jednej strony kamienicy cisza i spokoj a z drugiej może byc głośno. Poza tym Al. Niepodległosci to jedna z głównych ulic Sopotu i ruch tam dośc spory. Do morza 10 minut to może nie, ale 15-20 a spowrotem ze 25 minut bo pod górkę. Poza tym Sopot w sezonie tętni życiem, to najbardziej rozrywkowe z naszych trzech miast :)
    Jesli chcesz mam 2 namiary jeden na sopockie apartamenty a drugi nie Sopot, ale Gdańsk Przymorze, Zaspa albo Żabianka pytanie jaki termin i czy wtedy są wolne mieszkania.

  • Autor: katya Data: 2010-07-13 13:26:17

    poproszę o namiar na sopot, interesują mnie dwa pierwsze tygodnie sierpnia

  • Autor: agafi9 Data: 2010-07-13 15:49:58

    Według mnie tam nie może byc "cicho i spokojnie", bo to przy głównej ulicy. Do morza rzeczywiście niedaleko. jesli chcesz, przeslij mi na PW dokładny adres - przejeżdżając sprawdzę "naocznie", co to za miejsce.

  • Autor: katya Data: 2010-07-13 17:45:20

    dzięki, ale nie mam dokładnego adresu, wiem tylko, że jest to nowe ogrodzone osiedle z 2009 r. położone na skrzyżowaniu tych dwóch ulic. 

  • Autor: agafi9 Data: 2010-07-13 18:47:31

    Jeżeli nowopowstałe osiedle, to raczej znam lokalizację - miejsce przyjemne, ale to na pewno nie jest zacisze (chociaż jedziesz na wakacje do Sopotu, więc zacisza nie poszukujesz). Al. Niepodległości to główna ulica w Sopocie taka "przelotówka", jednak prawdopodobnie budynki znajdują się nieco w głębi. Nie wiem, czy 10 min. wystarczy, zeby dojść do plaży, bo nigdy tamtędy nie szłam, ale z pewnością można do plaży dojść na piechotę. Z tego miejsca jest też kawałek drogi do Monciaka (ul. Boh. Monte Cassino). Popatrz na mapę, np. w googlach, na obraz satelitarny - i sama ocenisz.
    Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam. Udanych wakacji!!!!

  • Autor: katya Data: 2010-07-13 19:09:21

    dziękuję

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-07-14 00:16:35

    http://www.mapa-online.pl/mapa,Sopot.html

    10 minut to zajmie Ci przejście w sezonie na drugą stronę Al. Niepodległości. Jeśli w 30 minut z wózkiem dotelepiesz się do plaży to będzie święto. Ale jeśli okna są dźwiękoszczelne to w domu może być cicho. bo na dworze to już nie.

  • Autor: drakas Data: 2010-07-15 01:30:29

    Nie mieszkam w Sopocie ale po sąsiedzku- tzw rzut beretem.
    Nie licz na ciszę w nocy, od razu uprzedzam.
    Lepiej poszukaj czegoś w dolnym Sopocie, coś w okolicach powstańców Warszawy.To jest miejsce blisko morza, ale już w oddali od dyskotek i tym bardziej od centrum.
    Są tam raczej domy i domki, na pewno ktoś wynajmuje. na przykład to:
    http://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-wynajem-dla-turystow/2-pokojowe-przytulne-nowe-mieszkanie-sopot-dolny-ogl2821910.html

    Albo spróbuj w Gdyni lub Gdańsku - Sopot latem to jedna wielka impreza, a z Gdyni i Gdańska zawsze możesz tam pojechać w dzień.
    Jak coś pisz na pw lub maila

    Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu