Forum

Kuchenne porady

Jak przechowywac drożdżówki z nadzieniem?

  • Autor: Lady Monet Data: 2010-07-21 19:02:26

    Będę piekla jutro drożdżówki. nadzieję je marmolada i serem żółtym, ale zastanawiam się, jak je przechować, szczególnie te z serem, bo mam zamiar narobić ich na kilka dni. Czy trzymac je w lodówce, czy po prostu dobrze zabezpieczyć w jakiejs reklamówce? Boję się, że z lodówki będa nie za dobre po wyjęciu...

  • Autor: as Data: 2010-07-21 19:28:21

    Jak przechowywać nie mam pojęcia. Najlepiej było by chyba w torebkach papierowych lub płóciennych ale kto je ma.Jak będą już trochę podsuszone to po odgrzaniu w mikrofali są jak nowe. Tylko trzeba uważać bo nadzieniem można się oparzyć.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-07-21 19:49:49

    Najlepiej zamrozić , każdą osobno w torebce foliowej, potem wyjąć 2 godz wcześniej( rozmrażamy w tej samej torebce, jest świeżutka.)

  • Autor: as Data: 2010-07-21 20:04:16

    To bardzo dobry pomysł.

  • Autor: asieksza Data: 2010-07-22 09:14:45

    Zamrażanie to chyba najlepszy pomysł. Ostatnio na szkoleniu mówili nam, że lodówka to najgorsze miejsce do przechowywania pieczywa bo w temperaturze jaka tam panuje najszybciej czerstwieje.

  • Autor: as Data: 2010-07-22 09:57:41

    Pisałaś już, że źle jest trzymać pieczywo w lodówce i ja się z tym nie zgadzam. Trzymam chleb w lodówce ale nie dłużej niż 24 godz i jest świeższy niż trzymany w kuchni w chlebaku. 

    PS. Ta wypowiedź nie piszę odnośnie drożdżówek tylko twojej wypowiedzi.

Przejdź do pełnej wersji serwisu