Forum

Kuchenne porady

Jajka kacze.....do czego je wykorzystać ?

  • Autor: krysia64 Data: 2010-07-21 20:10:37

    Kochani , poradżcie mi co zrobić z jajek kaczych.
    Dostałam je i nie za bardzo wiem do czego je zużyć .
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :-)
    pozdrawiam

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2010-07-21 20:27:39

    Pyszne są kluski z kaczych jajek, można również  dodać żółtka,  do kruchego ciasta.
    Moja babcia zagniatała kluchy na kaczych jajkach, kroiła je nożem, jedliśmy je że śmietaną lub zupą wiśniową , pycha.

  • Autor: tyniunia123 Data: 2010-07-21 20:52:58

    Moja babcia uzywała kaczych jajek do ciast. Robiła na nich przepyszny biszkopt na oleju. Na kaczych jajkach ma inny kolorek niż na kurzych :) Inny smak będzie miała też jajecznica na kaczych jajkach :) Ewentualnie zawsze warto poeksperymentowac.

  • Autor: kasiia Data: 2010-07-21 22:30:31

    rodzice  zasze mieli kaczki, ale jakos nigdy nie jedlismy jajecznicy z kaczych jaj, nawet jedno nie bylo nigdy dodane..  babcia i mama robily na nich evtl ciasta i makarony..

  • Autor: asiaff Data: 2010-07-22 11:16:45

    Kacze jaja idealnie nadają się do robienia makaronu,będzie miał ładny żółty kolor.

  • Autor: majolika Data: 2010-07-22 11:25:37

    Pamiętam smieszną historyjkę o jajkach kaczych, których jako zatwardziały miszczuch, nawet nie próbowałam, a chyba szkoda.
    Otóż mój śp dziadek z Pułtuska  przerobił na perłowo hitlerowców za pomocą tych jajek, ale niechcąco))
    Wyobraźcie sobie...gospodarstwo mazowiecko-małomamiesteczkowe, wojna...nagle na podwórko zajeżdza buda pełna wermachtowców. Wszyscy oniemieli- pacyfikacja!!!a tu nagle uprzejmy dowódca chce po prostu KUPIC (!!!!) jajka. Na to- jedyny odważny-dziadek wychodzi i gwarą podwarsiawską mówi, że są tylko "kace"=kacze.Po niemiecku katze= tzn. kocie))))Niemiec wrzasnał : kocie?!!!NAJN!!!Cała buda zaczęła zwijać się ze smiechu i...nie spacyfikowali ich, a mieli taki zamiar. Tak to dziadek kocimi jajkami uratował kupę ludzi))))Niechcąco.

Przejdź do pełnej wersji serwisu