Forum

Kuchenne porady

zupa szczawiowa-za mało kwaśna

  • Autor: barbami Data: 2010-07-23 21:48:27

    Robię zupę szczawiową ale jak dla mnie to ona jest za słodka. Gotuję żeberka (mięsko musi być jak mawia moja córcia) razem z warzywami (marchew, por, seler, pietruszka) oraz zielem angielskim i liściem laurowym. Potem dodoje ziemniaki.Jak się ugotują to na patelni podsmażam na oleju szczaw (świeży lub zamrożony własnej roboty) i to wlewam do zupy. Na koniec dodaję ugotowane jajko. Gdzie może być błąd? Chciałabym żeby ta zupa była tak kwaskowa.

  • Autor: nadia Data: 2010-07-23 22:13:41

     Lepiej szczaw pokroic drobno i dodac do zupy, wtedy jest i aromat i smak. 

  • Autor: asiula76 Data: 2010-07-24 09:55:01

    Może za mało szczawiu dajesz?

  • Autor: marcia33 Data: 2010-07-24 10:24:59

    moze za duzo marchewki(daje slodycz) a jak cos to dodaj troche soku z cytryny-zakwasisz troche bardziej zupe-ja tak robie z ogorkowa i szczawiowa w razie potrzeby:)

  • Autor: jolka60 Data: 2010-07-24 10:28:30

    Też tak sądzę.

  • Autor: Kazik45 Data: 2010-07-24 13:16:50

    Może być wszystko razam powodem:
    - za dużo warzyw w tym selera i marchwi (cukier);
    - ziemniaki ugotuj, pokrojone już, osobno w minimalnej ilosci wody, przy zmniejszonej znacznie ilości soli lub niesolone wcale i dodaj już prawie ugotowane do reszty zupy, wraz zwodą w której gotowały się;
    - za mało szczawiu, no i niepotrzebnie obsmażasz, jest to praktykowane w  niektórych przepisach/regionach, ale wg mnie jest to błędem bo nastepuje zabijanie kwasu;
    - nie dodawaj ziela angielskigo (wypraktykowałem sam kilkakrotnie na kilku zupach w tym na szczawiowej i rosole);
    - po dodaniu szczawiu (tuż po dodaniu ziemniaków!) wystarczy gotowania ok 5 minut(!).
    Jajko pokrojone podaję na talerzu przed naleniem zupy.
    Aha, mięso należy wyjąć z zupki przed dodaniem szczawiu (też odbiera kwas).

Przejdź do pełnej wersji serwisu