Forum

Kuchenne porady

Nadzienie do wafli - problem

  • Autor: mango191 Data: 2010-07-30 23:07:51

    Witam!Jestem nową użytkowniczką, ale mam nadzieję, że zagoszczę tu na stałe :-) Ponieważ dopiero początkuję w kuchni, mój problem może wydać się błahy, ale bardzo liczę na Waszą pomoc :-) Otóż próbowałam zrobić wafelki (przepis: http://wielkiezarcie.com/recipe40119.html ). O ile masa wyszła pyszna, o tyle jest ona bardzo rzadka. I tu moje pytanie - co zrobiłam nie tak? Wydaje mi się, że wszystko robiłam zgodnie z przepisem... Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą odpowiedź :-)

  • Autor: balbisia19 Data: 2010-07-30 23:10:02

    Nie robiłam co prawda masy z tego przepisu, ale może spróbuj ją trochę schłodzić. W przepisie jest masło, a temperatura w domkach jeszcze dość wysoka.

  • Autor: mango191 Data: 2010-07-30 23:12:58

    dziękuję :-) wrzuciłam wszystko do lodówki - albo mi ją zaleje, albo będzie pychota :-) a tak poważnie - miło tu u Was :-)

  • Autor: balbisia19 Data: 2010-07-30 23:19:12

    Mam nadzieję że jednak będzie pychota.
    Napewno będzie

  • Autor: babibabi Data: 2010-07-31 07:08:31

    Tez mam taka nadzieje,tylko czy zoltka surowe w taki upal,to dobry pomysl?
    Ja kupuje mleko w puszce i gotuje,lub gotowa mase krowkowa i dodaje wlasnie chalwe,orzechy,kokos itd itd
    wychodzi wafelek pyszny:) pozdrawiam

  • Autor: mala herba Data: 2010-08-01 10:51:34

    Również robiłam tę masę,ale nie dodawałam ani żółtek,ani śmietany.Ilość cukru zredukowałam do 1/2 szkl i wcisnęłam troszkę soku z cytryny.Masa wyszła raczej normalna z racji pory letniej trochę rzadka,ale po schłodzeniu w lodówce spokojnie dało się smarowac wafle.A smak oczywiście bardzo ok!Pozdrawiam!

Przejdź do pełnej wersji serwisu