Forum

Kuchenne porady

szatkownica ZELMER

  • Autor: szyszkakiszka Data: 2010-08-03 22:54:18

    Czy ktoś używa szatkownicy ZELMER do warzyw? Chodzi mi o dodatkowe nakładki do maszynki Zelmer do mielenia mięsa. Chciałabym nabyć taką nakładkę, ale nie wiem, czy sprawdzi się w praktyce, czy będzie jedynie nieużytkiem w kuchni :)

  • Autor: barbami Data: 2010-08-04 06:53:14

    Mięso mielę w sklepie. Ser biały w domu tą maszynkę a wszystkichtych końcówek używam do sałatek i to jest główne użytkowanie tego urzadzenia.Ja latem robię hurtowe ilości sałatek do słoików inie wyobrażam sobie życia bez tych nakładek. Poszukaj na forum, było już o tym pisane wielokrotnie.

  • Autor: Alicja9 Data: 2010-08-04 07:08:15

    Szatkownica najlepiej zdaje egzamin jeśli sie robi sałatki - ja natomiast szatkuję kapuste do obiadu i marchewkę na sałatki / cały rok /. Pozdrawiam  :-))

  • Autor: Krystyna911 Data: 2010-08-04 07:30:41

    ziemniaki na placki ziemniaczane też super uciera

  • Autor: as Data: 2010-08-04 09:37:15

    Też zcieram ziemniaki na placki ale dla mnie niestety za grube. Później muszę jeszcze blenderem potraktować. Szatkownica jest super ale używam jej do większych ilości np do robienia sałatek na zimę.

  • Autor: mareczka Data: 2010-08-04 08:27:02

    Mam. Używam b. często. Każdemu polecam. Świetnie trze warzywa na surówki (średnia tarka), duża tartka: papryka, cebula - na przetwory, marchewka, seler, pietruszka do ryby po grecku. Dodatkowa tartka ta najdrobniejsza-ziemniaki na placki lub pyzy. Tartką która na zdjęciu jest założona- szatkuję ziemniaki (cienkie plasterki do smażenia nz surowo) paprykę i cebule na przetwory i  kapustę oraz ogórki na mizerię lub przetwory. Zimą jemy bardzo często i w dużych ilościach surówki to jest zasługa właśnie tej nakładki. Uciera się warzywa szybko, mało mycia.Korzystam średnio dwa razy w tygodniu. 

  • Autor: szyszkakiszka Data: 2010-08-04 10:07:48

    dziękuję, właśnie o to mi chodziło :)

  • Autor: misiek_1 Data: 2010-08-04 13:54:30

    Gorąco Ci polecam tą szatkownicę, sprawdza się super. Właśnie niedawno kupiłam i stwierdzam, że jest świetna i bardzo ułatwia pracę w kuchni. Dużo szybciej robi się dzięki niej przetwory na zimę, różne surówki do obiadów. Pozdrawiam:)

  • Autor: butelka Data: 2010-08-04 14:53:10

    Ja również polecam.  Mam ją już kilka lat. Świetnie zdaje egzamin przy robieniu wszelkiego rodzaju przetworów a przede wszystkim w ucieraniu ziemniaków na placki, ja nie rozdrabniam ciasta tylko smażę takie jak wyjdzie. Pozdrawiam.

  • Autor: awe100 Data: 2010-08-04 16:46:07

    oprócz szatkowania warzyw, najdrobniejsza nakładka świetnie sprawdza się przy tarciu suchych bułek na bułke tartą. zawsze gromadze suche resztki i potem hurtem tre. zajmuje dosłownie kilka minut starcie dużej brytfanki suchych bułek.

  • Autor: szyszkakiszka Data: 2010-08-04 22:58:38

    i to przeważyło szalę, kupuję :) ostatnio starłam ręcznie torbę suchych kajzerek i dwa palce przy tej okazji , dziękuję za pomoc

  • Autor: as Data: 2010-08-04 23:23:30

    Ja bym nie ścierała suchych bułek bo może się stępić tarka

  • Autor: anulka1 Data: 2010-08-04 19:42:28

    A ja jeszcze podpowiem że super się sprawdza przy tarciu gotowanych buraków czy to do bezpośredniego spożycia czy też do słoików kiedy robię większą ilość

    Ogólnie w mojej kuchni używana dośc czesto.

  • Autor: aventia Data: 2010-08-04 20:54:33

    Mogę się tylko podpisać pod tymi opiniami. Szatkownica to bardzo przydayna rzecz w kuchni. Odkąd ją mam trę nią wszystko. Jako że nie lubię ręcznego tarkowania to jestem w niebo wzięta gdy mam to zrobione szybko i bez wysiłku :) Używam jej do sałatek, placków, buraków na chłodnik itp.

  • Autor: jolka60 Data: 2010-08-06 17:44:50

    Mam identyczną-od kilku lat (maszynkę od 20) i jestem z niej bardzo zadowolona.Jedynie ziemniaki na placki wymagają "poprawki",bo drobna tarka się zapycha,a większe są właśnie za grube.Do pozostałych warzyw jest idealna.Własnie znowu zaczął sie sezon sałatkowy i dzięki niej chce mi sie pracować.

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-08 21:37:29

    Super pomoc w kuchni.Używam jej kilka lat i świetnie się sprawdza.

  • Autor: Anuta Data: 2010-10-03 21:37:02

    Mam ja od kilku lat, stoi cały na blacie bo używana jest na okrągło. Nie wyobrażam już sobie pracy w kuchni bez niej. Jest to świetne, niezawodne narzędzie.

  • Autor: matani Data: 2010-10-06 16:58:23

    Była już kiedyś bardzo zachwalana na WŻ, mam i uwielbiam! Kup, kup, kup! Nie pożałujesz.

Przejdź do pełnej wersji serwisu