Forum

Kuchenne porady

Mikser z misą obrtową Zelmera kto posiada?

  • Autor: crisen Data: 2010-08-18 15:56:05

    Kochane Żerłoczki czy ktoś z Was posiada taki sprzęt. Jak działa .
    Chciałabym wiedzieć czy jest dobry,czy pomieści składnki ciasta na tradycyjną  blachę 24/40.
    Warto kupić? Proszę piszcie czy macie ,czy jesteście zadowoleni ,czy wszystkie ciasta w nim robicie i czy polecacie jego kupno.

  • Autor: agness Data: 2010-08-18 16:00:58

    Posiadam takowy mikser,jestem bardzo z niego zadowolona kupiłam nawet mamie taki na urodzinki bo mi go pozazdrosciła;)miksowałam biszkopt z 12jaj wiec jest pojemny,słuzy mi juz 3lata i działa bez zarzutow.POLECAM!!!!!

  • Autor: crisen Data: 2010-08-18 16:09:50

    Dziękuję za odpowiedz. Proszę napisz jeszcze jaki model i ile liter ma misa. Muszę dokładnie wiedzieć bo są różne modele /typy/ i w różnej cenie .

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-18 16:16:46

    Mój model(stary i na pewno są teraz inne)zelmer 371,6 turbo mix,a misa ma ok 3,5 litra pojemności i pewnie z 12 jaj by weszło:))))
    (robiłam z 10,ale bardzo wielkich)

  • Autor: crisen Data: 2010-08-18 16:18:45

    A ja myślałam jak napisałaś o tym pasztecie,że masz robot .

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-08-18 23:42:40

    Ja jestem bardzo zadowolona :):)

  • Autor: spajdermen Data: 2010-08-18 16:29:51

    Posiadam i polecam.

  • Autor: mamusia_muminka Data: 2010-08-18 17:19:33

    Jest super, polecam

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-18 16:09:32

    Mam już ok 10 lat.Nie wyobrażam funkcjonowania mej kuchni bez tego sprzętu.Mieszam w nim nawet mięso na pasztet ...hihihihih
    Prawie wszystkie ciasta robię przy jego pomocy i ciasta są nawet na blachy o większych wymiarach jak podałaś.

  • Autor: crisen Data: 2010-08-18 16:16:48

    10 lat prawie to ja też mam ale robot zelmera. Można mielić w nim mięso,ścierać warzywa . Ma też kubek do koktajli. Można też ucierać w nim masy i robić ciasta ale nie robiłam b ma zupełnie inne końcówki mieszające żadnych zaś trzepaczek nie ma.Teraz chodzi mi o mikser bo ręczny już mi wysiada a teraz są stojące z misą obrotową więc niie trzeba tracić czasu na trzymanie i można coś w międzyczasie robić innego.

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-18 16:31:58

    Gwaranuję,że o ten sam nam chodzi:)))))

    P.S.zdjęcie słabe,bo z telefonu;(

  • Autor: anulkas Data: 2010-08-18 16:55:44

    też mam taki :))
    Polecam!!

  • Autor: monia7301 Data: 2010-08-18 20:27:29

    mam identyczny , działa super a ma już z 10 lat

  • Autor: crisen Data: 2010-08-18 21:01:26

    O ten właśnie chcę kupić. A ten co masz za nim to i ja mam taki sam ale nie robię w nim ciast. Raz próbowałam zrobić masę ale nie uciera do spodu dobrze i już więcej nie robiłam . Dziękuję za zdjęcie.

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-18 21:53:02

    Ten z tyłu to robot wieloczynnościowy i min.zagniatam w nim kruche ciasta z 1/2 kg mąki.Dobry do ubijania śmietany(uwaga bo na dużych obrotach wychodzi masło na słodko) i do ubijania piany z białek.Niezastąpiony w siekaniu,tarkowaniu i tarciu ziemniaków.Szeiker też super sprawa.Mam go rok i z niego też zadowolona jestem

  • Autor: crisen Data: 2010-08-19 09:03:39

    Właśnie taki mam wieloczynnościowy i jestem z niego też zadowolona. Nigdy jednak nie robiłam w nim ciasta ani nie ubijałam śmietany.
    Jaką końcówkę używasz do ciasta a jaką do ubijania? Jeśli możesz to proszę o zdjęcie. Fajnie,dzięki za zainteresowanie tematem a dzięki Tobie pewie będę teraz także robiła w robocie kruche ciasta i ubijała śmietanę. A może próbowałaś robić casto na pierogi? Ciekawe czy by wyszło.

  • Autor: jareksz Data: 2010-08-19 09:24:24

    Mam coś bardzo podobnego. Zalety: kręci się już dość długo. Uwagi: chyba się szybko przegrzewa. Nie pamiętam co robiły moje dziewczyny ale efektem jest stopiony dzyndzel. Taki plastikowy gwiazdkowy, gdzie wkręca się narząd do miksowania. Uwaga druga: trzeba pilnować, bo lubi wędrować.w czasie pracy.

  • Autor: crisen Data: 2010-08-19 10:34:45

    Ten plasticzek można dokupić. Ja go zepsułam za mocno dokręcając i żeby go zdjąć trzeba było kombinerek. .Efekt ich użycia -został zdeformowany. W instrukcji pisze ile munut może pracować. Trzeba robić przerwy.
    Ja przecieram po 10kg gotowanych buraków które robię na zimę do słoików. Nic się nie dzieje jak pracuje z przerwami. To ,że się przesuwa to wina napewno
    gumowych podkładek pod nóżkami. Trzeba je wymienić. U mnie tak się przyssie,że ciężko ruszyć.Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona.

  • Autor: jareksz Data: 2010-08-19 15:09:26

    W sumie ja też jestem zadowolony.

  • Autor: jaska2503 Data: 2010-08-19 20:53:52

    W moim są wszystkie części i nic się nie stopiło i  nie wędruje(chyba,że jak nie jest potrzebny do na swoje miejsce do szuflady:)))) )
    Podejrzewam,że w ten"dzyndzel"(kojarzy mi się z czymś innym_ale to może tylko dla mnie:))))) ) ktoś źle wsadził końcówki do miksowania.

  • Autor: ekkore Data: 2010-08-20 08:36:12

    U mojej siostry - druga siostra źle nasadziła końcówkę blendującą (robiła papki dla dziecka) - ta dziura od góry i elegancko zcięła (może stopiła) całe mocowanie w środku. Mikser miał 3 dni. Naprawa gwarancyjna uznała to tylko dlatego, że był całkiem nowy. Bo było to uszkodzenie mechaniczne.

    Moim zdaniem to i tak wina producenta - bo daje delikatne materiały i pozwala uruchomić mikser przy niewłaściwie osadzonych częściach - choć zewnętrznie wygląda, że wszystko Ok.

  • Autor: crisen Data: 2010-08-20 08:48:05

    To fakt. Sprzęt żle złożony nie powinien się dać uruchomić. Bywa,że się coś nałoży lub żle skręci.
    Szczęście w nieszczęściu,że Jej uznali reklamację. mikser jest jednak niezastąpionym pomocnikiem w kuchni. Chyba by się nam nie chcało już ubijać jaj trzepaczką ,mas ucierać pałką itd.

  • Autor: ekkore Data: 2010-08-20 08:55:42

    swojego czasu nie uznawałam miksera - wszystko ucierałam i ubijałam ręcznie. Ale to było dawno, dawno temu - i trzeba między bajki włożyć.
    Jak stopiłam sobie środek od mechanizmu napędowego brauna (blendera) - położyłam za blisko kuchenki a ubijałam na parze -  to byłam zrozpaczona. Życie bez mojego brauna - przecież to niemożliwe. Nawet zamierzałam dokupić nowy mechanizm (kosztuje niewiele taniej niż cały nowy blender - a ja tydzień wcześniej dokupiłam ubijaki) - ale okazało się, że wszystko działa (po usunięciu stopionego środka, zewnętrzna warstwa sie skurczyła i wszystko trzyma)

  • Autor: crisen Data: 2010-08-20 09:43:46

    Jednak te stare pczciwe miksery są żywotne. Ja mam w sumie 3 miksery .Jeden RG25 niemiecki  hit lat 70 ,który działa do dziś /odpukać/ Zresztą działają wszystkie. Dobre ,bo jak dużo roboty to można w kilka osób pracować. Jednak teraz już nie można do niemieckiego dokupić niektórych częśc a właściwie to końcówki rozdrabniającej ale mam w tych drugich.Inne tak jak trzepaczki pasują od naszych modeli.W młynku mielę cukier na puder. Nie mam problemu z grudkami bo robię to na bieżąco. Ostatnio kupiłam /do naszego miksera/ końcówkę do rozdrabniania ale to już nie to co oryginalna. Po każdym użyciu trzeba kręcić kombinerkami /bo gdzieś w środku pewnie rdzewieje czy co/ bo nie będzie działać.Nie robią już chyba ze stali nierdzewnej i dlatego tak się dzieje.
    Mimo wszystko teraz kupuję mikser stojący z misą obrotową. Kiedy najwięcej się piekło i coś robiło , dzieci były małe to nie było takich wygód .Najwyższy czas po tylu latach zrobić sobie relaks przy pieczeniu .
    Dzięki temu wątkowi i Wam wiem dokładnie teraz co kupić i z czego będę zadowolona./mam nadzieję/ Za co serdecznie dziękuję bo to ułatwiło mi podjęcie właściwej decyzji.
    Pozdrawiam.

  • Autor: Wkn Data: 2010-08-26 14:17:15

    Mmm, mam taki sam mikser. I muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co tego sprzętu. Z jednej strony jestem bardzo zadowolona - gdy chcę upiec chleb na zakwasie, świetnie wyrabia ciasto. Ale tak naprawdę używam go wyłącznie do tego oraz do wyrabiania ciasta na baby ucierane, szczególnie takie, w których składniki trzeba długo ubijać, aby były puszyste.
    Ale już na przykład ciasto na naleśniki wolę zmiksować bez miski, której nie chce mi się wyciągać i montować. Nad masą na biszkopt wolę mieć większą kontrolę, przechylając miskę, w której wszystko ubijam i odpowiednio ustawiając końcówki miksujące, aby sięgały dna naczynia i napowietrzały masę.
    Ciasta na pizzę już toto za bardzo nie wyrobi. Ale miękkie ciasto drożdżowe jak najbardziej.

    Więc i tak i nie :) Kenwood czy Kitchen aid to to nie jest, ale niewątpliwą zaletą w stosunku do umiejętności jest jednak cena - to mikser na każdą kieszeń.

  • Autor: Kluko Data: 2010-08-18 16:17:39

    Ja mam ten mikser. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ubijałem w nim 12 jaj na biszkopt i się pomieściły (ale na wymieszanie z mąką musiałem użyć już dużego garnka... :) ). Miska jest dosyć pojemna (chyba coś ok 3 litrów). Mam go już jakieś 4 lata. Jedynym mankamentem jest rowkowanie na brzegu miski, które umożliwia poruszanie się tejże. Ciężko doczyścić bez szczoteczki do zębów ;) Ogólnie robię w nim wszystkie ciasta (nawet te, które moja mama tradycyjnie przygotowywała przy użyciu kuli do ucierania) i kremy.

  • Autor: teresa178 Data: 2010-08-18 16:49:49

    Ja używałam ten mikser przez 15lat.Ile ciast upieklam z jego pomocą to nie zlicze.,chrzciny komunie wesela,święta.Teraz jego miejsce zajął nowy model tez Zelmer.Godny polecenia dla każdej Pani Domu.

  • Autor: agness Data: 2010-08-18 17:31:25

    http://allegro.pl/item1182496493_mikser_zelmer_robi_381_61_expresive_8_czesci.html taki wlasnie mam tylko kupywalam w sklepie AGD i dostałam gwarancje na 2lata

  • Autor: crisen Data: 2010-08-18 20:58:05

    Wszystkim dziękuję za pomoc. Dzięki Wam nie będę miała problemu co kupić .
    Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

  • Autor: crisen Data: 2010-08-19 09:09:02

    Bardzo dziękuję za namiary.

  • Autor: asiula76 Data: 2010-08-19 14:22:47

    Mam od 12 lat i działa bez zarzutu.

  • Autor: ekkore Data: 2010-08-19 17:22:47

    Mój ma już 18 lat - nadal sprawuje się bez zarzutów. No może jeden - z białego zrobił się żółty. Dzisiejsze modele lepiej ubijają jajka - ale też maja wiecej Watów (siostra kupiła sobie w grudniu i widziałam rożnicę). Mój staruszek ma zaledwie 140. Dokupiłam tylko drugi komplet ubijaków - bo stary już lekko prześwitujacy sie zrobił - ale jeszcze działa.

  • Autor: babsy Data: 2010-08-28 12:39:36

    Mam taki mikser. Piekę dużo ciast, ukochany mi kupił na gwiazdkę. Miski obrotowej używałam z 5 razy, bo: 1) nie chce mi się tego ustrojstwa montować; 2) montowanie idzie mi ciężko, jakoś nie mogę dobrze spasować wszystkich części, ale może po prostu niegramotna jestem; 3) misa obraca się IMHO za wolno jak na ubijanie np. piany z białek czy bitej śmietany; 4) w "tyle" misy, przy mieszadłach, zbiera się nierozmiksowana masa, bo mieszadła tam nie docierają. Dlatego zawsze musiałam i tak poprawiać ręcznie; 5) opłacalne tylko przy ubijaniu większej ilości ciasta/masy. Suma sumarum- używam samego miksera, misa porasta kurzem w szafce. Acha, zapomniałam dodać, iż na dnie zrobiło się wybrzuszenie i pęknięcie, a ja nie mam zielonego pojęcia od czego. Może upuściłam i nie zauważyłam, że pękło...

  • Autor: crisen Data: 2010-08-28 14:34:36

    Kupiłam taki na jaki namiary dała mi agness. Wiele osób wypowiada się tutaj o nim zzadowoleniem. Łatwo się składa,mieszadła tak mieszają iż nie trzeba niczego poprawiać.
    Nie wmawiaj sobie,że jesteś niegramotna. Myślę,że raczej nerwowa i chcesz wszystko w sekundzie. Jednak naprawdę nie ma tutaj żadnej filozofii i wystarczy,że raz złożysz jak się należy a póżniej będzie Ci szło jak z płatka. Robiłam  już drugi raz ciasto i naprawdę super sprawa. Białka się pięknie ubiły i prawde mówiąc cały biszkopt do końca zrobił za mnie mikser. Z tym,że na końcu z mąką  to już mieszałam na najniższych obrotach. Misa się obraca,mieszadła się kręcą a mikser wykonuje ruchy wahadłowe i w sumie wszystko pięknie się łączy. Składniki dodaję stopniowo.Jestem bardzo zadowolona co również zawdzięczam temu wątkowi ,zainteresowaniu i poocy naszych Żarłoczków.
    Misę można dokupić jeśli Ci pękła. Życzę mobilizacji a napewno i Ty będziesz zadowolona. Pozdrawiam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu