Forum

Rozmowy wolne i frywolne

wynajem a meldunek.

  • Autor: dagusia_29 Data: 2010-08-18 22:24:10

    Właśnie wynajmuje mieszkanko i ostatnio się dowiedziałam żę na wynajętym mieszkaniu trzeba być zameldowanym na czas określony. Za brak meldunku można zapłacić 500 zł kary??

  • Autor: makusia Data: 2010-08-18 22:29:52

    W wynajetym mieszkaniu melduje sie "tymczasowo".

  • Autor: agik Data: 2010-08-18 23:16:56

    Można zapłacić karę.
    Jeśli masz upierdliwych sąsiadów, jesli coś się wydarzy i jakaś instytucja państwowa bedzie mieć zastrzeżenia- to straż miejska, albo policja moze wymierzyc Tobie i osobie, która wam wynajmuje, mandat- od woli funkcjonariusza i od rangi "przewinienia" będzie zależeć jego kwota. Ja np zapłaciłam 20 zł i tyle samo moi lokatorzy- każde z nich po 20 zł, za brak dopełnienia obowiązku meldunku. Zostałam równiez pouczona, że jesli nie dopełnię obowiązku meldunku- po ok 2 tygodniach bedzie kolejna kontrola i wyzszy mandat- dla nas wszystkich.

    Potrzebujesz iść do Urzędu Miasta, wraz z właścicielem lokalu ( właściciel musi mieć stosowne dokumenty, legitymujące jego prawo do lokalu) musicie mieć dowody osobiste, oraz wszelkie metryki małoletnich dzieci. Opłat nie ma żadnych- moze jakiś znaczek skarbowy ( nie pamiętam)- ale jak już. to kwota jest minimalna.
    No i właściciel lokalu musi zgłosić do skarbówy- jesli wynajmuje Wam "na czarno" - to musicie się liczyć ze wzrostem opłat, bo trzeba zapłacić podatek.

  • Autor: jareksz Data: 2010-08-19 00:56:17

    Lej na ten przepis. Ostatnio próbowała mnie tym szantażować policja naście lat temu, gdy poszukiwali właściciela mieszkania. Za alimenty. Chyba, że dziecko do dobrego gimnazjum w rejonie chcesz zapisać. Ale nawet wtedy ważne jest "miejsce zamieszkania"  a nie "miejsce zameldowania".

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-19 09:16:07

    A czy czasem obowiazek meldunkowy nie zostal zniesiony w tym roku?

  • Autor: jareksz Data: 2010-08-19 09:33:57

    :) Miał być ale nie został. Ma być zamieniony na powiadomienie za cztery lata. Jakoś w to nie wierzę.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-19 09:52:37

    Dziekuje, dobrze wiedziec.
    Swoja droga, ja juz ponad 10 lat hulam bez meldowania sie gdziekolwiek. Oczywiscie mam w dowodzie meldunek staly, ale nie mieszkam w tym miejscu od 10 lat...

  • Autor: jareksz Data: 2010-08-19 10:08:55

    Ja od kilku lat mam tymczasowy. Niestety, albo i stety, gimnazjum w rejonie gdzie mieszkamy jest tak oblegane, że dla pewności się zameldowaliśmy. A i tak miałem rozmowę z dyrektorem, że czy napewno tu mieszkamy, bo meldunek od niedawna. Choć ustawa mówi jasno: ważne jest miejsce zamieszkania dziecka.

  • Autor: słodki buraczek Data: 2010-08-19 10:21:00

    Przepisy swoje, a miejsc w placowkach, zwlaszcza tych "porzadnych" jak na lekarstwo.
    W mojej miejscowowsci, choc jest najwieksza w gminie (ale nie gminna "stolica") NIE MA panstwowego przedszkola. Tylko prywatne - bardzo drogie.
    Woze dziecko do przedszkola publicznego (z dotacjami) do Poznania, mam "zabi skok", place polowe mniej. Oczywiscie problem powstal przy doplatach gminnych/ powiatowych. Musialam pisac pisma o faktycznym miejscu zamieszkania i to nie jeden raz .

  • Autor: as Data: 2010-08-19 10:32:34

    Ja mieszkam gdzie indziej niż mam meldunek i ze szkołą nie ma problemu ale to dopiero I klasa podstawówki.

  • Autor: jareksz Data: 2010-08-19 10:46:53

    Z przedszkolem i podstawówką też nie miałem i nie mam problemów. Natomiast gimnazjum ma bardzo dobrą opinię. Nie mówię, że te niższe szkoły nie. Wręcz przeciwnie. Co do gimnazjum: rodzice z innych rejonów, czasami nawet z peryferyjnych miast, kupują meldunki w okolicy a dzieci potem wstają o piątej, by dojechać do szkoły na ósmą. Pod tym względem dyrekcję rozumiem. Ale i tak obowiązku meldunkowemu mówię NIE:p

Przejdź do pełnej wersji serwisu